- Bemutatkozott a Fairphone 6
- Az Oppo Find X8 Ultra lett a legvékonyabb kameramobil
- Bemutatkozott a Poco X7 és X7 Pro
- Samsung Galaxy S24 Ultra - ha működik, ne változtass!
- Amazfit Active 2 NFC - jó kör
- QWERTY billentyűzet és másodlagos kijelző is lesz a Titan 2-ben
- A Samsung gyártja az első 2 nm-es Qualcomm lapkát?
- Android alkalmazások - szoftver kibeszélő topik
- Garmin Forerunner 970 - fogd a pénzt, és fuss!
- iPhone topik
-
Mobilarena
Mielőtt hozzászólásban feltennéd a kérdésed olvasd el a Témaösszefoglalót, a Téma tudnivalókat vagy használd a keresőt.
Az esetek nagy többségében megtalálható a válasz!
Új hozzászólás Aktív témák
-
Brenor
aktív tag
Olvastam a tápos csoportban a bejegyzésedet és van egy olyan érzésem, hogy az a 400w-os tápod gyenge hozzá. Viszont nekem is voltak vagy vannak ilyen problémáim, mivel állítólag a régebbi tápommal volt a gond. Amikor elromlott a régi hd6850-es kártyám vettem egy radeon r9 380-as kártyát és utána lekellet cserélnem a tápomat egy másikra, mert nem adott képet. Rámsóztak egy gagyi cooler master elite power 600w tápot, ami egy gyenge tápnak számít, de úgy voltam vele, hogy cooler master jó hűtőket gyárt, híres márka és biztos jó tápot csinálnak.
Az volt a problémám, hogy játékok közben teljesen radnom lefagyott úgy, hogy tálcára tette a játékot és nem tudtam visszalépni csak ctrl alt delel tudtam bezárni. Drivert többször próbáltam újrarakni, de ugyanúgy fenállt ez a probléma. Majd elvittem a gépet szervízbe és nem találtak semmilyen hibát és képesek voltak kifizetetni velem 6000 forintot.
Majd csapágyas lett a videókártya ventilátorom, vissza vittem és 3 hét után nem tudták megjavítani ezért letudtam vásárolni egy asus rx470 videókártyát. Pár hét múlva lecseréltem a többi alkatrészemet, mert már régiek voltak a monitorral együtt. Utána 1 hónapra rá előjött az a problémám, mint neked, hogy játékok közben kikapcsolat a monitor és teljesen random csinálta. Nem tudom neked is random előjön vagy fixen fél óra és egy egy óra után? Reagált a reset gombra? Én hiába nyomta nem jött vissza a kép csak rendes kikapcsolás tudtam visszahozni a képet.
Nekem volt amikor folyamatosan ment 2 órán keresztül, volt mikor 5 perc után csinálta ezt. Egyik srác azt mondta nekem, hogy szerinte az alaplapommal van a gond mivel egy olcsó h110m-es alaplapot vettem és neki az lapjával volt a gond, amikor vett egy jobbat elmúlt nála a hibajelenség. Hardveraprón vettem egy asus z170pro gamer lapot és kiderült, hogy nem a lappal volt a gond. Nagyon ideges voltam.
Aztán visszaemlékeztem arra, hogy az instabilitási problémák akkor kezdődtek el amikor új videókártyát és tápot vettem. Csak az r9 380-nál ott szimplán lefagyott tálcára tette, míg az rx470-nél meg elsötétült a monitorom. Mivel sokat olvastam erről a cooler master elite force 600w-ról, hogy egy hulladék táp úgy gondoltam, hogy lekéne cserélni és tegnap vettem egy be quiet pure power 11 500w tápot, ami egy minőségi tápnak számít.
Nem tudom, hogy ez táp probléma volt e vagy kifogtam 2 instabil videókártyát vagy lehet a cpu-val vagy memóriával van gond. Amúgy lefutottam videókártya, memória és cpu teszteket és semmi baj nem volt. Mikor bevittem egy másik szervízbe a gépet ott se találtak semmilyen problémát egésznap megállás nélkül, ment a furmark semmi gond nem volt vele. A cpu tesztnél felment 100 fokra a hőmérséklet, de nem nem történt semmi instabilitás. Ha most is gond lesz én befejeztem a pcvel való foglalkozást, mert már a tököm tele van az egésszel.
Viszont a tápod az minőségi, de 400w szerintem kevés lesz ahoz a rendszerhez. Ha tudsz kérj kölcsön tápot valakitől és próbáld meg vele. -
Speed®
titán
-
->Raizen<-
veterán
Nézd én bányász kártyát vettem és 2 évig ment. Megsemmisült és keménnyé szilárdult a gyári rágógumi szerű paszta. xfx rx 480 8 gb gtr oc Újra kellett pasztáznom mert nem volt hőátadás és a vezérlés a kártyát letiltotta, throttlingolt aztán nem adott képet, sok esetben az egész gépet lekapcsolta. Szerencsére a hardveres védelem miatt ezeket a karikat már nem lehet megsütni. Azt a pasztát kapta amit a 6600k amikor összeraktam a gépet mx4-es ha jól emlékszem. Aztán wattmanban meg kellett találnom azt az egyensúlyi állapotot, ahol még nem éri el a target tempet a gpu /90 fok/. Pasztázd újra a kártyád! A vrm hőfokok is nagyon fontosak azt is monitorozni kell nekem nem éri el a 60 fokot.
És még a globális beállításoknál a vezérlést 60 fps-re korlátoztam be. Ha nem számol ennél több képkockát valamivel hűvösebb is. Na így játéktól függően most 70 és 84 fok között vagyok. A házam zalman z3 pro mindössze 4 ventivel. Van elől egy nagy ledes befújó a tetején 2 12 centis, és a hátulján 1 db 12 centis venti. Alsó tápos, így a vga befelé termeli a meleget. Még megpróbálom biosban az összes rendszerventit ami az alaplapra van kötve felpörgetni. De ezekhez a custom rx 480-as kártyákhoz nagyon jó házszellőzés kell. gtx 1080-at 71 fokon bírta tartani dupla ventiset, de az rx 480-at már nem.
18.12.1.1-es drivert használom a legújabb nálam sem igazán stabil. Néha zöld képet adott a kártya, aztán custom wattman profilnál megszűnt a zero core 0 db-es álló venti 2d-ben /tekert a venti/. A far cry 5 döbbenetesen részletgazdag hd texture packkal és simán meg 2k-ban. Hála a 8 gb vramnak be tudtam kapcsolni. 970 gtx-ről jöttem át hozzátok és nem bántam meg.
-
Orbb
aktív tag
miáltal egy cipőben járunk, annyit még nézz meg, hogy (asztalon) jobb klikk radeon beállitások, és a wattman felületén nézd meg milyen órajeleken járatja a ramodat, és a GPU-t.
ahogy olvasom sokan elkerülték a hozzászólásod azon részét, hogy a wattman is hibát dob, és nem sikerült a helyreállitása.a driver frissitést benézi, ok.
nekem alapjáraton 53fokos volt a kártya, aminek 27-28nak kellene lennie, winben.
tehát igen, valamiért 1750en járatta a memóriámat, és folyamatosan "melege" volt a kártyának.
a heat pipe-ok kézre nekem még melegebbnek tűntek, a ventit ez a kártya, ha jól tudom 60fokig nem járatja, esetleg bekapcsolás után lehet, hogy fullra megpörgeti őket, és sláfen.
Nekem egy cserekártyával (580X 8Gb) full szar házban, 2szar ventivel, asztal alatt sem volt gondom a hőmérséklettel.
és tényleg pingelés nélkül irom, ha van a közeledben bármilyen kártya, dobd át, és nézd meg azzal.
nekem a végén felezte a képet, teteje csikos, alja totál fekete, és onnantól kezdve kb 5percet ment a gép... -
Speed®
titán
Az a helyzet, hogy rajtad kívül senki nem tud elindítani egy HWiNFOt a háttérben, hogy aztán megnézhető legyen, mi-meddig melegszik, mennyi feszt kap, stb. De már egy GPUz sensor fülön is megteszi maxra állítva ezeket az értékeket..
A házad az 5 venti ellenére nem szellőzőbajnok, az intake le van fojtva az ajtóval, maguk a ventik pedig ha a gyáriak és esetleg 5Vot kapnak a csend érdekében, kb. semmit nem érnek. Csinálj mérést zárt, majd nyitott ajtó, végül levett oldallap felállásban, kiderül mi a helyzet.
2 első befújás és a hátsó-felső trio kifújás mellett nem igazán okozhat gondot amúgy az a <300W, amit a setup eszik/fűt.Azt sem ártana megnézni, más játék alatt van-e gond..kizárandó a software oldali hibát.
-
Csupingo
veterán
Neked is ezzel kéne kipróbálnod, amit feletted írtak: 18.12.1. Akár ddu-val is csinálhatsz előtte egy teljes törlést. Ha vannak kártyapiszkáló progik, pl. msi ab, trixx, azokat is törölheted. Hagyj mindent alapon. Ha néha felpörög a venti, akkor szemmel is figyelhetnéd, hogy rendesen pörög e. Ez inkább erősen tápegység gyanús. Talán kevés neki. Ha meg akarod tartani a tápot, még kipróbálhatod, hogy visszább veszed a feszültséget a kártyán, de ha ennyire határeset, akkor inkább tápcsere.
-
gidalight
tag
A frissítés driverbug, ne is foglalkozz vele (kapcsold ki az értesítéseket). Egyébként meg ezt az egyszeri fagyást nem aggódd túl, majd ha nem először találkozol vele.
mod: most látom h visszatérő jelenség, akkor nem mondtam semmit. Ha másik táppal is ezt tapasztalod, akkor akár gar.
mod2: nyitva volt a hsz írása kb. 20 percen át, nem láttam h azóta újabb hszek születtek.
-
Speed®
titán
Kikapcsolod az értesítéseket és ennyi..tehát erre van megoldás.
Friss OS max. akkor érhet egy próbát, ha régen le van lakva pl.
Ezen kívül a hőmérsékletet te látod terhelve, de attól nem fagy..
Táp 24/20A 12V1/12V2 ággal bír, közös 384W terhelhetőséggel,
ennek elégnek illene lennie, de tesztelhetnéd nagyobbal is akár. -
Orbb
aktív tag
Szevasz Uram!
Ugyan ezeket a dolgokat csinálta Nekem is, szinte pontról, pontra ahogy leírtad.
Az előbb írtam egy kommentet, aminek a vége az lett, hogy most a kártya garanciális csere alatt van, és 6hét.
szerviz elmondása szerint a gyártó elég nagy eséllyel javítja, ha nem, akkor csere kártya, amit én már nem szeretnék...
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
● Hozzászólás előtt olvasd el!
- Bemutatkozott a Fairphone 6
- Intel Core i5 / i7 / i9 "Alder Lake-Raptor Lake/Refresh" (LGA1700)
- Óra topik
- Az AI-ügynökök közel fele hamarosan a kukában végzi
- Dune: Awakening
- Az Oppo Find X8 Ultra lett a legvékonyabb kameramobil
- Napelem
- Motorolaj, hajtóműolaj, hűtőfolyadék, adalékok és szűrők topikja
- Hobby elektronika
- Milyen légkondit a lakásba?
- További aktív témák...
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone i5 13400F 16/32/64GB RAM RX 7700 XT 12GB GAMER PC termékbeszámítással
- Apple iPhone 13 128GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- Wilbur Smith könyvek (15 db) egyben
- MacBook felváráslás!! MacBook, MacBook Air, MacBook Pro
- BESZÁMÍTÁS! MSI B450M R5 3600 16GB DDR4 512GB SSD RTX 2060 Super 8GB THERMALTAKE Core V21 500W
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft
Város: Budapest