Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • DarthSun

    Topikgazda

    LOGOUT blog

    válasz KROK640 #100696 üzenetére

    Prescott/S478/533FSB van 2.8GHz- es is - [link]

    Nem melegszik a Prescott, mindössze csak annyira, amekkora TDP- re van hitelesítve. 90-100W körüli procik, és ezt annó kis hűtővel, a korabeli rosszul szellőző házakban használták. Kell rá egy rendes hűtő, ilyen, vagy ez, valamint egy jól szellőző ház, meg rendes táp, ami 5/12V- on is ok - én alsótápos házba pakoltam, mondjuk a Giga táp, felsőtáposba való, így épphogy elértek a kábelek. TT hűtő 2ventivel, elől-hátul házventi, teljesen jó hőfokok.
    Gondolj bele mai analógiával, a Zen 1600AF 65W, kevés rá a gyári Stealth hűtő, WPrismmel ok, utóbbit a 3800X- hez adják, arra meg ez kevés, kellett rá a 180W TDP- ig jó torony, pedig a Prism a legjobb gyári hűtő sztem.

    Nem gyorsabb a Northwood, esélye sincs, hiszen már a 3GHz- es D0- ás Presi is megfutja a fenti konfiban a 4GHz- et léghűtéssel, napira meg a 3.7 laza neki. Northwod már 3.5-3.6 körül is instabil. Clock to Clock is lassabb a Northwood, csak kell egy jó videókártya hogy kimutassa, pld a HD3850AGP :D , de néztem 9600TX- el is, ez 9800Pro, csak kisebb órajelek. A Northwood eredményeit le sem mentettem, annyival gyengébb volt, hogy nem is foglakoztam publikálással.

    A 3 test probléma nem megoldható.

Új hozzászólás Aktív témák