Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Petykemano

    veterán

    válasz HSM #5421 üzenetére

    "Szerintem a véletlennek ehhez semmi köze. Azt gondolom, óriásit kaszálnak azzal, hogy a saját chipjükre zárták be a rendszerüket, és nem kell másoknak fizetniük a CPU-ért.
    Így ebben a piaci helyzetben nem csoda, hogy minden pénzt megér nekik, hogy egy ideig előnyben legyen gyártástechnológiailag is, ezzel is erősítve a képet, hogy megéri váltani az új rendszerre a régiekről."

    Talán nem volt szerencsés szóválasztás a "véletlen"
    Átfogalmazom.
    Az csupán egyedi felállás (kemény munkát követő "rámosolygó szerencse"), hogy az Apple finanszírozza a TSMC új gyártástechnológiát és még így is nyereséges.
    Ezzel azt akartam mondani, hogy ha a Intel nem tolja bele hasonlóképp ugyanazt az összeget a fejlesztésbe, akkor le fog maradni. Ha nem tudja, az persze érthető, de ha csupán azért nem teszi meg, hogy a saját számai - ideig-óráig - fényesebbnek tűnjenek, akkor az hosszútávon káros lehet saját magára nézve.
    Szóval a lényeg ez: az Apple helyzete egyedi, nem biztos, hogy az Intel is megengedheti magának azt, hogy behúzza a nagy profitokat, miközben elengedi a gyárai kezét, hogy majd oldja meg az új fejlesztések finanszírozását ahogy tudja, de ne az én profitomból.

    Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

Új hozzászólás Aktív témák