Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • j.bravo

    addikt

    válasz m3ss #5478 üzenetére

    RAW-ban fotózom ofkorz. Kicsit tologattam csak LR-ban. (exposure, vibrance, saturation)
    Régebben a flickr ráhúzott még egy élesítő maszkot, úgy tűnik már nem.
    Saját gépről nézve a leméretezett de még nem feltöltött kép kicsit élesebb a flickr által megjelenítettnél, de azzal se lehet azért borotválkozni :DDD

    A d50 nem egy éjjelátó készülék, ha d70-ed van ahogy látom, akkor tudod :)
    A többiek (d7000, 60d) 3200-on és 6400-on tolták, és hasonló kiexponáltságú képeket lőttek.
    Tág blendével kellett fotóznom (az 50/1.8-on tök oké a 2.8, de a kitobinál meg a filmes kitobinál (28-80) már koppra nyitva is 3.5 vagy rosszabb, és néha lágy), és még ezután is az exposure csúszkát sok képnél kellett egy FÉ-vel felhúznom, azaz gyakorlatilag utólag iso-t emelnem, amit látsz az kvázi-iso3000-4000.

    Szóval, rájuk lehet végülis húzni egy élesítést még de nem tartottam olyan fontosnak :) illetve tartok tőle hogy nagyon kiemelné a zajt is. Persze egy próbát megérhet.

    @ (#5479) korcsillio: egyértelműen a második! A szelektív színtelenítés néha tényleg jó tud lenni, de ilyen elég ritkán van szerintem :) A rózsánál is kár volt - persze szerintem. A kereszt ellenben lehet hogy jól mutatna erős kontrasztú fekete-fehérben.
    A "Csajka" gépről készült képedet jól eltaláltad!

    [ Szerkesztve ]

    Whatever.

Új hozzászólás Aktív témák