Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • giigz

    veterán

    válasz bandus #451 üzenetére

    Én azt nem értem, hogy miért ennyire drága szemüvegeket nézel, a Carrera is nagyon jó márka, nekem olyan van, 10k körül volt, sőt az egész családban sokunknak olyan van, nekem még van mellé egy Salice szemüvegem is, a Salice-t akkor használom, ha nincs rajtam bukósisak, a Carrera-t meg akkor ha bukó van. Az biztos, hogy én 10k-nál többet nem adnék egy szemüvegre, nekem már ez így is a bőven sok volt érte kategória, de persze ahogy jónak látod, viszont az biztos, hogy síszemüveget nem a monitor előtt ülve fogsz választani, nekem pl. 5 szemüvegből 1 kényelmes kb., de lehet most sokat mondtam. Tehát felpróbálás után lehet csak választani (persze lehet neked 5/5 kényelmes lesz).

    A többit egyébként ki lehet hozni 50-ből, csak ismételni tudom magam, egy jó aláöltöző 5-10k, abból kell kettő, akkor legyen ez 15k, alsó aláöltöző nekem nem kell, mert a nadrág tökéletesen melegít, nem engedi át a hideget, viszont a Benger termékekkel nekem még nem volt bajom, bár nem is sok olyan cuccom van, de nem rossz egyébként, a polárom pont olyan, nem egy csúcs a polár pulóverek között, 4k volt, de tökéletes. Van belőle nekem is kettő, ez legyen 8k. A kesztyű mint írtam HT van nekem, olcsóbban is van jó kesztyű egyébként, az enyém 10k körül volt, és elég tuti minőség. Sapka az nekem van egy Columbia 7k, de általában a bukósisak van rajtam, az már elég sokba kerül, de szerencsére azt ajándékba kaptam :D Tehát ez így 40k, polár, aláöltöző, sapka, kesztyű van benne, a bukó az még 20k. Tehát 20 helyett 10-ért veszel szemüveget és akkor az "50-be" bukósisak is belefér ;)

    [ Szerkesztve ]

  • AMDFan

    addikt

    válasz bandus #451 üzenetére

    Már bocs hogy belevau de szerintem te nem jó irányból közelíted meg ezt a síelés témát. Én 5 éve síelek, az összes felszerelésem amit vettem az egy Etirel síkabát + gatya, ami együtt volt kb 25k a Metroban, van 5 pár sízoknim, és erre azt mondom hogy nagyon fontos hogy jó legyen. Legyen az 5 pár 10k. Kesztyűből szintén Etirel 5k, meg van egy Alpina síszemüvegem ami 10k volt. Ez összesen 50k, ennyi cuccal már lazán el tudsz menni síelni. Az aláöltöző meg a polár már csak ilyen úri huncutságok, attól nem fogsz jobban síelni. Ha meg kezdő vagy és most fogsz először menni, akkor egy a lényeg, hogy legyen vízálló a gatya ami rajtad van meg a kabát is, mert rettentően sokat fogsz a hóban feküdni, meg a hegyen visszafelé sétálni a léceidért amik leoldottak, aztán meg azzal fogsz szenvedni hogy a meredek lejtőn fel tudj csatolni anélkül hogy elesnél. Aláöltözővel vagy anélkül, de csurom víz leszel :)

    Amire inkább érdemes költeni az az, hogy vegyél saját síbakancsot, hogy ne olyanban síelj ami előtte 60 másik emberen volt rajta, aztán pedig saját léc, hogy bármikor el tudj menni síelni, ne kelljne a bérléssel szívni.

    szerk: még egy nagyon fontos dolog, de gondolom ez már alap minden síkabátnál, hogy legyen "hószoknya" rajta. És ezt mindig használd is :)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák