Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • pistaneni

    csendes tag

    válasz suste #9304 üzenetére

    Nem csak a webkiszolgálót nem látom, a két vezetékes eszköz nem is tudja pingelni egymást. Vezeték nélküli eszköz és vezetékes között meg oda-vissza megy a ping. ssh-val ugyanez, vezetékes a vezetékesre nem csatlakozik, vezeték nélküli meg csatlakozik a vezetékeshez. A gyári firmware-rel ment minden minden irányban, úgyhogy az eszközök konfigurációja talán jó (nagyon nem is lehet elrontani, azonos kezdetű IP címek, azonos maszk és átjáró).
    Azért fix IP cím, mert miért kellene külön megkérdezni egy szervert, amikor kézzel előre is be lehet írni ugyanazt? És nem kell várni az IP cím kiosztásra, egy szolgáltatással és hibalehetőséggel kevesebb, évi 0,1 W spórolás, stb. Kb. semmi előnyét nem látom a DHCP+IP cím foglalásnak a fixszel szemben (na jó, mondjuk ha alhálózati címet váltok, akkor nem kell átírni minden eszközben, de valószínűleg 10 éven belül marad ez az alhálózat).

    Nem lehetetlen, hogy a telepítésnél egyszer rossz helyre kattintottam, először láttam egyáltalán a felületet is. Az például biztos, hogy egyszer a gépnevek fülön a host bejegyzéseknél a hozzáadás gombra rákattintottam (csak hogy lássam, hogy mit is lehetne hozzáadni), majd a fenti, módosítások részénél visszavontam. Esetleg ekkor is történhetett baleset. Lehet, hogy kezdem elölről, csak sajnos a gyerek mellett nincs folyamatos 5 percem ezzel foglalkozni, ezért gondoltam, hogy beszédes a hibajelenség és van esetleg erre egy beállítás vagy szabály valahol, ami 1 perc alatt megvan.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák