Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • hobizoli

    nagyúr

    válasz Viktor77 #2 üzenetére

    Ja igen, azt neztem en is neha. Mondjuk az a Vendi az meg is mondta, hogy O csak egyszeru home-user, a ket Mac-s arc meg kb programozoi szinten volt :U. Aztan elokerult az egyik kesobbi adasban hon szeretett-utalt Kristof is, na O ellene mar annyira nem volt olyan nagy folenyuk, sot.



    hobizoli

    több drón kell ;P

  • killer

    tag

    válasz Viktor77 #2 üzenetére

    „Valahogy mindig a MAC nyert mindenben.''

    Én nem így emlékszem, minimum 10%-kal volt gyorsabb az akkor majd egy éve kapható - nem csúcs, de hasonló árú - DP-s Xeon, Cinebenchben, Photoshopban 25-35%-kot is odavert a „világ legygyorsabb személyi számítógépének'' ;)
    Egyedül a quicktime alázta le a pc-t, viszont észre is vették, hogy a DP Xeon egy procit teker 50%-on, míg a DP G5 2x100%-on teljesít... Az biztos, hogy mókás teszt volt, de én választ kaptam a kérdéseimre.

    Nap mint nap használok Mac-et is, Pc-t is, nálam abszolút a PC a befutó, de persze nem a filléres gagyikra gondolom (ám nem is összepakolt brand PC-kre).

    Egy „erős'' DP G4-et egy valamire való P4/AMD elég csúnyán lealáz, DP G5 vs. DP Xeonnál már kisebb az eltérés, de tapasztalataim alapján ott is a PC az erősebb. Persze lehet olyan tesztet kialakítani, ahol a G5 a nyerő, mindeki próbálja ki, hogy amire neki kell, jó-e ;) Itt mifelénk a „tanyán'' az alma egyre inkább visszaszorul Photoshop, zenehallgatás, max egy kis AfterEffects szintre, ezt is csak azért mert jó pár van belőlük és luxus lenne, hogy x100k HUF-os gépek pihennek a szekrényben...

    Persze úgy is hozzá lehet állni a dologhoz, hogy azt állítjuk, azonos árkategóriájú Mac/PC hasonló teljesítményt nyújt abból kiindulva, hogy nem a erőversenyen van a hangsúly. Csak akkor jönnek azok a kicsi buktatók, amikre a x100k HUF leszurkolásakor valahogy elfelejtik felhívni az ember figyelmét. Pl. a macik egyik legendája, hogy megveszed, hazaviszed, feltelepíted a rendszert és használod. Igen, hogyne. Csak kérdés, hogy mire és meddig... Szerintem igen is nagyon komoly szakemberre van szükség, hogy egy maci megbízható és stabil, vagy sokszor csak egyáltalán használható legyen. Ezért lehet nagyon sok „szar a macim; trágya a maci'' történettel találkozni. Én - hála az égnek - találkoztam olyan szakemberrel, aki be tudta bizonyítani, hogy stabil és megbízható a maci, csak persze itt megdőlt számomra a színes-szagos ketyere hozzá nem értőknek című hőseposz :)

    Nem vagyok maci gyűlölő, a vas nagyon rendben van, az OS sem rossz, az Aqua-t össze sem lehet hasonlítani az XP felületével (és attól tartok a Longhorn sem tudja majd túlszárnyalni), de összességében az általam használt dolgokra nem optimális.

    mnx

Új hozzászólás Aktív témák