- Samsung Galaxy A56 - megbízható középszerűség
- Hat év támogatást csomagolt fém házba a OnePlus Nord 4
- Xiaomi 11 Lite 5G NE (lisa)
- Mobil flották
- Vékonyabb lett, jobb kamerát kapott, de az akku maradt a régi: itt a Fold7
- Xiaomi 15 - kicsi telefon nagy energiával
- Milyen okostelefont vegyek?
- Redmi Note 10S - egy a sok közül
- Ár-érték bajnokot avatott a Poco?
- Okosóra és okoskiegészítő topik
Aktív témák
-
Sipi
addikt
válasz
tierbatyo #4153 üzenetére
A metalog-ot elég jól lehet állítgatni a /etc/metalog.conf-ban. A felsorolt eseményekhez command = ''...'' sort is meg lehet adni, itt pl. megadhatsz egy levélküldést. De a szintaktikáját ne kérdezd...
Sok program azonban a saját konfigjában is lehetővé teszi a levélküldést. Érdemes lenne ezeket átnézni, mit tudnak. (Mint pl. a cron saját maga küld levelet a megadott címre.)
Sipi -
Sipi
addikt
válasz
Forest_roby #4148 üzenetére
Bocs, nem támadásnak szántam. Csak nem egészen értettem, miért baj az, hogy ha nincs fent valami, akkor telepíteni kell.
A Borland annyiban nem igazán jó példa, hogy az egyetlen programnyelvre vonatkozik. A GCC fordító C, C++, ObjectC, Fortran, Java, és a régebbiek Ada nyelvet tartalmaznak.
Helyesen úgy lenne, hogy ha programot kell Win alatt fejlesztened C, C++ és Object Pascalban, akkor ott is több terméket kell telepíteni. (A libc6 egyébként inkább csak régebbi programoknak kell, ezért nem függőség, nem teszi fel semmi alapban.)
Debianban, ha fejlesztői környezetet választasz ki első lépésben, vagy utána a fejlesztői nagybeállítást, ezek felkerülnek.
És még egyszer: elnézést!
Sipi -
Sipi
addikt
válasz
Forest_roby #4139 üzenetére
OK, értem. És szerintem nincs igazad.
Ennyi erővál mindent fel kellene kérdés nélkül telepítenie, mert ki tudja, ki akar Ada-ban vagy Fortranban fejleszteni, ergo az is kell hozzá. Meg ötvenféle editor, stb, mert van, akinek az jön be.
Az említett programok minden disztribúcióban megvannak, lévén ez az alap standard gcc fejlesztői környezet. Nem igazán értem, mi gond van azzal, hogy egy dekstop gépre nem kerül fel automatikusan az esetleg 50 megányi gcc... Amire a legtöbb mai user esetén sosem lesz szükség. Azért sem értem, mert ez egy program, ha kell, telepíted. Ugyanúgy, mint ahogy Windows alatt sincs alapból Borland fejlesztői környezet: ha kell, akkor telepíted.
Egyébként ha forrásból akartad fordítani, valószínűleg sikítozott a hiányzó file-ok miatt. Nagyon valószínűnek tartom, hogy hiányolta a gcc, make és gawk =awk) parancsokat. Ergo, ezeket kell telepíteni.
Minden disztribúció olyan egyébként, hogy ha egy csomaghoz más csomag is kell, akkor automatikusan (vagy rákérdezéssel) felrakja. Azt természetesen nem lehet megoldani, hogy ha gcc-re van szükséged (vagy a fordítandó programnak), akkor automatikusan telepítse is.
Sokszor azért sem települ minden automatikusan, mert ugyanazt a funkciót több program is el tudja látni. A make (GNU make) helyettesítésére is van egy vagy két másik make, de többnyire az első az elterjedt.
Sipi -
Sipi
addikt
válasz
Forest_roby #4135 üzenetére
Bocs, de ebből egy kukkot nem értek... Minden Linux disztribúcióban alapból bennev van az alap fejlesztői rendszer (a GCC collection), editorok, grafikus felület, stb.
Azt pedig nem értem, hogy a gnuplothoz ne kelljen feltenni mást, hogy fusson. Azért legalább egy Xorg plusz egy ablakkezelő nem ártana egy grafikus programnak...
Ráadásul ez miért gond? A disztribúció csomagkezelője majd telepíti, amire szüksége van.
Sipi -
Sipi
addikt
Ezért szokták úgy mondani, hogy Linux - a kernel, ha pedig az (alap)rendszerre gondolnak, GNU/Linux. Szerencsétlen GNU társaságot mindig kihagyják, pedig pl login prompt vagy init nélkül semmit sem érnél a kerneleddel.
Az alap rendszert a Linux, mint kernel, és a GNU által készített alapprogramok összessége adja. Az első köthető Linus-hoz, a második egy nagy csapat önkéntes munkájának eredménye.
Sipi -
Sipi
addikt
A Linux szó maga a kernelt takarja. A GNU/Linux jelentené a kernel köré csomagolt, mindenhol meglévő alapprogramok gyűjteményét (login, bash, stb.). Eköré épülnek a disztribúciók, melyek csomagkezelésben, a rendszer indításában térnek el leginkább egymástól. No meg abban, mit csomagolnak még az alapdolgok mellé.
Sipi -
Sipi
addikt
Nem értek a gnome-hoz, a hasonló hülyeségei miatt nem csípem.
Akkor hagyd a fenébe a beépített marhaságát, és próbáld meg az ivman-t. Ha konzolban megy, akkor szuper, alapban a /media könyvtárba csatolja a dolgokat. Ha van az eszköznek értékelhető és kiolvasható neve, abba a könyvtárba, ha nem, az eszköz típusára jellemző könyvtárba csatolja.
Ha ez megy, lehet játszani a gnome-volume-manager nem létező beállításaival.
KDE alatt egyébként úgy megy, hogy kiválasztod, a desktopon milyen eszközikonokat akarsz látni. Ha egyet is bejelölsz, elindul automatikusan a háttérben a KDE media managere. Meg lehet adni, milyen fajta eszközök látszódjanak (zip drive, floppy, partíció, digikamera, usb stick, stb.), és csatolt vagy leválasztott állapotban legyen-e kint az ikonja.
Sipi -
Sipi
addikt
Ja, RedHat... Jájj.
Ha képes hiányosságokat mutatni ezekre, akkor inkább tegyél fel egy rendes disztribet.
Elvileg telepíted és futtatod a démonjait. Max. a konfigjaikat kell szerkeszteni, ha nem vagy elégedett az automount képességeivel. Ha gnomevolumemamnagert használsz, nem kell ivman!
Sipi -
Sipi
addikt
Ahoj,
B: 2.6-os kernel, udev, dbus és hal használatával nem kell tökölni semmit. Karakteres konzolon az ivman, KDE alatt a dekstop media kioslave, Gnome alatt a gnome-volume-manager használata kell, ezek végzik a kernel által észlelt, a dbus rendszeren keresztül a user space-be kiadott, a hal által feldolgozott csatolási eseményt.
Gentoo alatt csak telepíteni kell őket, szerintem más disztrón sem lehet túl nehéz.
Sipi -
Sipi
addikt
Sziasztok!
Mivel tudnám megnézni, hogy egy adott program milyen porton és hová akar kikandikálni? netstat nem jó, mert nem folyamatosan nézi a kapcsolatokat. Az a gond, hogy a program grafikus felületű, ezért indítás után már nincs lehetőség a kukkolásra. És folyamatos kellene, mert a netstat semmit nem mutatott ki, holott tudom, hogy kifele beszél.
Sipi -
Sipi
addikt
Kiválasztasz egy szimpatikus fontot (Verdana, Trebuchet, illetve kedvencem, a Comic San Serif. Ezek MS fontok. Amelyik tetszik, beírod elérési úttal együtt az mplayer.conf-ba. A méretet pedig a következők befolyásolják:
subfont-osd-scale = 4
subfont-text-scale = 5
Értelemszerűen a kijelzés és a felirat mérete. Nem abszolút érték (hála égnek), hanem a teljes kép arányában értendő. Nem a betűből kell kisebb (TrueType fontnál ennek incs is rtelme, hiszen az akkora, amekkorának beállítod), hanem a méretet kell megadni.
Az mplayer tehát azt használ, amit Te megadsz neki a font = paraméterrel. A fontok pedig normális rendszeren a /usr/share/fonts-ban (TTF, ttf, truetype, corefonts, sharefonts könyvtárak?), vagy a /usr/X11R6/fonts, /usr/X111R6/share/fonts könyvtárban vannak.
Sipi -
Sipi
addikt
válasz
dr_strange #3167 üzenetére
Miért, és ha az egész csak az mplayer miatt van fent?
Ha a home-ba teszi a konfigot, akkor csak annak a felhasználónak lesz. Érdemesebb a globálist elkészíteni, ami rendes telepítésnél a /etc-ben, máskor meg talán a /usr/local/etc-ben van.
Ja, GD! Amikor elindítod a karakteres mplayert, akkor az elején kiírja, hogy hol keresi a konfigot. Oda kell másolni/létrehozni!
Sipi -
Sipi
addikt
Figyu, amit megadtam konfigot, azzal szépem fog menni. De csak akkor, ha vagy az sdl csomagokat felteszed, vagy az xv-t megnézed, megy-e, és újrahúzod az mplayert. A többi kimenet lassú!
Mi az xvinfo eredménye, amikor a futó grafikus felület alaltt elindítasz egy xtermet, ktermet, rxtermet, atermet, etermet, akármilyen termet, és beírod?
Futó X alatt kell kiadni, mivel a futó X képességeit kérdezi le. Karakteres terminálon nincs X Video Extension.
De mivel ez egy karakteres program, az X-en belül el kell indítanod egy terminált. Lásd fent, mindegy, melyiket.
Sipi -
Sipi
addikt
Nem tudom, de nem hangzik túl biztatóan... Esetleg, mivel forrásból tetted fel, a /usr/local/etc-ben van. Ha ott sincs, akkor csinálj egyet a /etc-ben, és tedd bele az enyémet.
SDL úgy lesz, ha felteszed az sdl-csomagokat. Nem tudom, hogy hívja az Ubuntu, libsdl, libSDL, SDL, ilyesmi. De jó lenne, ha xv-d is lenne.
Egyébként az xvinfo mit ad vissza?
Sipi -
Sipi
addikt
Íme, az én konfigom. Kukkold a manuált, ami nem kell, kiszedheted.
Ez xv kimenet esetén felülre kicsit eltolja a képet, alul lesznek a feliratok. AC3 hang esetén rendes 5.1 (illetve 4.0, merrt olyan a kártyám), sztereó hangnál tükrözi a frontot a rearre. Ha 6 hangszóród van, a channels-ben 6-ot írj 4 helyett. A font paraméternél kell megadni a fontot, ide írd be azt a truetype fontot, amivel ki akarod íratni. Pl. Verdana elég szép.
Ha a vo-nak sdl-t adsz meg, ki kell szedni az utolsó vf paramétert! Az csak xv-hez kell!
vo = xv
ao = alsa:noblock:device=surround40
channels = 4
af = surround,volume=+00
fs = yes
vm = no
zoom = yes
double = yes
dr = yes
afm = ffmpeg,mp3lib,liba52,
vfm = ffmpeg,libmpeg2,
fixed-vo = yes
sws = 2
menu = yes
monitoraspect = 4:3
ffactor = 0.75
osdlevel = 1
font = /usr/share/mplayer/font.ttf
spuaa = 4
spualign = -1
subalign = 2
forcedsubsonly = no
#sub-bg-alpha = 100
subfont-blur = 4 #2
subfont-autoscale = 3
subfont-outline = 6 #2
#subfont-encoding = unicode
unicode = no
subcp = latin2
sub-fuzziness = 2
subfont-osd-scale = 4 #6
subfont-text-scale = 5 #5
subpos = 100
subwidth = 100
framedrop = yes
cache = 16384
slang = hu,en
alang = hu,en
autoq = 10
vf = expand=0:-100:0:0:1
Ja, GUI-ról NEM kell lemondanod, de a hibát elhárítani egyszerűbb a karakteressel. Próbálhatod a GUI-val is, de abból a szerencsétlenkedésből én kimaradok.
(Mivel nem látsz hibát, heurisztikusan kellene rájönni, mi lehet a gond.)
Sipi
[Szerkesztve] -
Sipi
addikt
Nem, ezért kell rátapadni a scroll lockra, és időnként nyomogatni. Meg ha már eljutott a configure végére, egyébként is CTRL C, és visszatekerve megnézheted, miket talált meg.
Egy gyors kérdés: miben különbözik az, hogy egy (elég ramaty) GUI-s lejátszót elindítasz, File/Open, odaböngészel a videóhoz, megnyitod, majd megnyomod a play gombot, mint az, hogy megnyitod a GUI-s file-böngészőt, odaböngészel a videóhoz és rákattintasz?
Félre a tréfát: amíg van karakteres alapú cucc, azzal dolgozz. A GUI-val hogy nézed meg a hibát? A karakteres alapú mplayer futás közben egy tonna infót kiír, amivel meg lehet javítani. Ha az megy, a GUI is menni fog.
Sipi -
Sipi
addikt
Hagyjad már a guis mplayert!
Előbb legyen meg a parancssoros. Fut az X, a parancs futtatásába beírod, hogy xterm, akkor kapsz egy ablakot, amibe gépelhetsz. Kiadod az xvinfo parancsot. Ha nem kezd el kiírni egy csomó tulajdonságot, valami nem jó az Xorg-gal. Ha kiír, akkor van Xv extensionöd és működik. AKkor forrásból el kellene kezdeni feltenni az mplayert, és kukkolni a kiírásokat. Lesz olyan sor, ahol ilyesmi lesz, hogy checking for Xv..., ha ott azt írja, No, akkor control c és leállítod. Az mplayer könyvtárában lesz egy config.log file, ebben elvileg benne van, hogy miért nem találta meg az xv extensiont.
Sipi -
Sipi
addikt
Az Xorgon belül indíts egy terminált, és add ki az xvinfo parancsot! Ha kiír egy tonna dolgot, akkor legalább az X jól működik.
Ha forrásból rakod az mplayert, minden újabb függőség (pl. multimédia könyvtár) felrakása után újra kell fordítani, mert a configure részben amit nem talál, letiltja.
Sipi -
Sipi
addikt
Nem értek annyira hozzá, de nem kellene valami nvidia-kernel vagy nvidia-driver csomag is? Mert szerintem az nvidia-glx csak az OpenGL könyvtár, maga a driver nem hiszem, hogy benne lenne. Ezután be is kell állítani az xorg.conf-ban, hogy az nv device driver helyett az nvidia-t használja.
Sipi -
Sipi
addikt
Szuper, mert ha forrás, akkor csak hiányoznak a megfelelő dev csomagok. Az xv alapban benne van az Xorgban, ha nincs, akkor valószínűleg kell valami xorg-dev csomag. Az sdl-hez sdl.
A configure résznél értdemes a scroll lockra tapadni, és nézni, mit ír ki. Ha nem talál valami fontosat, akkor kb. hasonló nevű csomagokat felrakni.
Sipi -
Sipi
addikt
Jóvanna, nem olvastam vissza. Azt sem tudom, milyen Linux. Én forráskódból rakom fel.
Majd az okosok megmondják.
Na, Fedoraához nem konyítok, de az nVidia esetén az xv alrendszernek működnie kellene. Lehet, hogy vacakul csinálták meg a csomagot?
Az mplayer Nálad egy csomag, vagy sok apró hülyeség? (Pl. mplayer-sdl, mplayer-fonts, ilyenek.) Ha több mplayeres dolog is van, rakd fel mindet. Meg az SDL csomagot is (esetleg libsdl vagy libSDL a neve).
Sipi
[Szerkesztve] -
Sipi
addikt
Miért nem használod a konzolos mplayert, ha úgyis megadod mögötte a file nevét? A gmplayer majdnem különálló képződmény, a konfig file is totál más, és nem ugyanazokat a kimeneti meghajtókat ismeri. (Pontosabban: nem ismeri mindazt, ami az mplayer.)
Próbáltad már a -vo sdl-t?
Sipi -
Sipi
addikt
válasz
dr_strange #2921 üzenetére
Nem kell ahhoz KDE-t bootolni, hogy egy KDE-s alkalmazást futtass.
Sipi -
Sipi
addikt
válasz
ízirider #2394 üzenetére
A ppd-s dolog lehet, hogy jó. Ha a CUPS-ot használod, másold be a /usr/share/cups/model könyvtárba, majd próbáld meg hozzáadni! Bár én sem hiszem, hogy ilyen egyszerű lenne...
Egyébként az i*** sorozat kivételével szerintem mindenfajta Canon támogatott. A www.linuxprintings.org helyen lehet típusra egyedileg ppd-t generálni, ha esetleg nincs a gépeden.
Érdemes a cups, foomatic, gimp-print csomagokat feltenni, rengeteg ppd-t tartalmaz!
Sipi -
Sipi
addikt
válasz
nukewar #2039 üzenetére
Próbáld meg az UHU Linux topikban megkérdezni ezt, hogy hogyan kell frissíteni a modulinfókat. Ha megvan, már csak próbálkoznod kell. Mondom, nagyon valószínű, hogy a bttv modul card paramétere helyes, de ezt könnyű kiszűrni, mert a többit megadva valószínűleg hibát fog adni a modprobe, hogy nem talált ilyen kártyát. Ha nem ad hibát, dmesg, megnézed, mit ír. Lehet, hogy egyből felfedezi a tuner típusát is.
Tehát: modulconf szerkesztése, modulupdate, modprobe bttv. dmesg kukkolása, scantv indítása. Ha nem jó, rmmod bttv meg a többi ilyen modul, moduleconf szerkszt, modulupdate, stb...
Egy idő után megtalálod a jót. (Ja, ha fent van a kernel forrása, a /usr/src/linux/Documentation/video4linux alatt megtalálod a tunerek, cardok számait. Ezt érdemes megnézned, mert én csak azt írtam tuner typenak, amiben a Philips szó szerepel. Te biztosan több infót tudsz róla, így a sok tuner type-ból egy csomót ki tudsz zárni, pl. az NTSC-ket. Így nem kell annyit próbálkozni.)
No, léptem, sok sikert!
Sipi -
Sipi
addikt
válasz
nukewar #2031 üzenetére
De az autodetekt van, hogy rosszul működik, és hiába gondolod, hogy az lenne a típusa, mégsem az.
Mivel a kártya maga tökéletesen megy Linux alatt is, szerintem csak a tuner/card típusával lehet gond. A bttv card paraméterrel könnyen végezhetsz, mert ha rosszat adsz meg, hibával leáll a modprobe. (Vagy a dmesg végén elolvashatod, hogy nem tudta betölteni.) Így nagyon hamar meg tudod állapítani a card helyes értékét (ami valószínűleg az, amit Te is megastál).
Mivel minden utasítás lefut, valószínűleg a tuner típusát ismeri fel rosszul...
Ha tutira Philips, akkor jó, mert csak az 1, 2, 3, 5, 17, 23, 24, 38, 41, 42, 43, 44-es tuner type felelhet meg. Ennyit kellene az egy (vagy max. két) működő bttv card-dal végigpróbálni.
A modules.confban megadod, milyen paraméterekkel menjen a modul. Igen, ez felülbírálja. Csak azt nem tudom, mit kell kiadni, miután átírtad a modules.conf-ot, mert a sima átírástól még nem lép életbe...
Sipi -
Sipi
addikt
válasz
nukewar #2028 üzenetére
A module.conf-ban próbáld ki ezeket az értékeket:
options bttv card=24 radio=1 pll=1
options tuner type=5
Nézd meg ezt a szkriptet: Bővebben: link, ez segít azonosítani a kártyát, mert lehet, hogy rosszul detektálja. Van ilyen.
ASKey-ből több card is van, a 22-es, 24-es, 38-as, 48-as, 55-ös, 58-as, 59-es, 62-es.
Próbálgasd, valamelyikkel csak megy...
Még a tuner típust kellene kitalálni, mi lehet... Végül is csak 40-féle típus van... Ha más nem, kezdd el egyesével végigpróbálni, modprobe bttv, megy-e, ha nem, rmmod bttv, majd másik típus, így tovább...
Sipi -
-
Sipi
addikt
válasz
nukewar #2013 üzenetére
Semmi gond, a vbi a teletexthez kell. Ha nem támogatja a kártyád, akkor nem is lesz ilyen eszköz. Ja, lehet, hogy van ilyened, de alapban a /dev/vbi-t nézi, és legtöbb helyen az eszköz neve /dev/vbi0.
scantv -C /dev/vbi0
A -n kapcsolóval beállíthatod a normát, a -a-val pedig nem csak a PAL csatornákat nézi meg, hanem a teljes frekvenciatartományt (ez baromi lassú).
Összesen ennyit ír ki?
Sipi -
Sipi
addikt
válasz
nukewar #2011 üzenetére
Az ok, hogy nincs kép, de nem ír ki semmit a terminálra? Jó kis kapcsolói vannak, pl. -hwscan megnézi a hardvereket, -c device, ha rossz video eszközt használna (/dev/video0, /dev/video1...), -noxv, mert ez sokszor bekavar és nem lesz kép.
Meg akkor már lennie kell v4l-conf és v4l-info programoknak is.
Sipi -
Sipi
addikt
válasz
nukewar #2006 üzenetére
./config vagy ./configure?
Az nem gond, hogy no, elvileg egy tonna no lehet benne. Ha nem áll le, minden OK.
De ha lehet, ezt inkább hagyjuk, így távolról nem sok esélye van, hogy meg tudjuk oldani.
Nem tudom, hol kutass, mert nem ismerem az UHU-t... A sima csomagkezelőben, amivel a többi csomagot tetted fel, nincs ilyen? Gondolom, multimedia, video, tv, ilyesmi helyeken kell keresni.
Sipi -
Sipi
addikt
válasz
nukewar #2005 üzenetére
Miért nem sikerült telepíteni? Nem ismerem az UHU-t, de a csomagkezelőjébennincs meg a xawtv, meg hasonló nevű csomagok? A forrást hagyjuk, így látatlanban szinte esélyem sincs arra, hogy meg tudjuk oldani.
(Vagy akkor írd le, milyen hibával állt le. Többnyire az a baj, hogy nem talál valamilen programot/csomagot.)
Az mplayer vissza KELL, hogy adjon infót! Most egy tunerkártya nélküli gépen próbáltam az ''mplayer tv:// -tv driver=v4l2'' parancsot, és kiírta, hogy v4l2: unable to open /dev/video0.
Sipi -
Sipi
addikt
válasz
nukewar #2000 üzenetére
Nincs meg UHU alatt csomgban a xawtv? Mert szerintem jobb, ha UHU alatt nem vacakolsz a fordítással. Egyébként a standard procedúra a következő szokott lenni:
- beálsz a forrás könyvtárába
- ./configure
- make
- make install
De inkább az UHU csomagkezelőjével tedd fel a xawtv* csomago(ka)t.
Sipi -
Sipi
addikt
válasz
nukewar #1998 üzenetére
Hagyd az mplayert, az akkor jó, ha már tutira megy a rendszer, mert elég macerás belőni. Igaz, utána szuper.
Esetleg annyit megnézhetsz, hogy ezt az mplayer parancsot kiegészíted a -v kapcsolóval, így egy tonna információt fog kiírni. Ezt érdemes átböngészni, mit mond a tunerről.
Sipi -
Sipi
addikt
válasz
nukewar #1995 üzenetére
Az UHU forrásból telepít? Úgy tudtam, előre fordított csomagokkal dolgozik - de akkor mit keres itt a make parancs?
Nem tudom, melyik... De szerintem az UHU alaprendszerében benne kell lennie a xawtv-nek, mert nagyon alap program. A v4l-* parancsok is a xawtv csomag részei.
Ja, szerintem az i686-os megy minden processzoron. (Na jó, 486-oson nem...)
Sipi
[Szerkesztve] -
Sipi
addikt
válasz
nukewar #1986 üzenetére
A tvtime-ot is xterminálból indítsd, tvtime --help megmutatja, milen kapcsolói vannak. Esetleg a norma van rosszul beállítva, ki tudja. De a xawtv az, amit tesztelésre ajánlanak. Csúnya is, kissé gagyi is, de többnyire megy, amikor más programok már kihaltak.
Linux alatt egyébként nemigen lehet állítgatni már semmit. A bttv mindent elvégez, a programoknak csak le kell kérdeznie a megfelelő videoeszközt.
Sipi -
Sipi
addikt
válasz
nukewar #1984 üzenetére
Akkor hagyjuk, mert most még legalább a rendszered többi része megy. Ha nekiállok magyarázni a távolból, az is elromolhat.
Nekem az a furcsa, hogy a leírás szerint ez PAL D/K hangszabványt ismer. Magyarországon azonban PAL B/G van használatban...
Próbáld meg a xawtv-vel! Lehetőleg X alatt nyiss egy xterminált, onnan indítsd el, emrt kiír egy csomó üzenetet.
Sipi -
Sipi
addikt
válasz
nukewar #1980 üzenetére
Passz, ez alapján mennie kellene...
Az mit jelent, hogy a v4l 2.5-ös? Mondom, Linux alatt, 2.6-os kernel esetén semmiféle csomagot nem kell felrakni a tvkártyákhoz, mert a driver benne van magában a kernelben.
Esetleg próbáld meg leszedni ezeket, a kernelben megnézni, megvannak-e a modulok, ha nem, lefordítani, aztán azzal próbálkozni. Tudtommal a bttv csomag elég régi (és elavult) már...
Sajnos, többet nem tudok segíteni. Nekem anyi volt, hogy a kernelben elkészítettem a bt8x8-as modult, modprobe, és ment...
Sipi -
Sipi
addikt
válasz
nukewar #1976 üzenetére
Az UHU-t nem ismerem, de... Hanyas kernelt használsz? 2.6-os sorozat? (cat /proc/version.) Ugyanis a bttv, btaudio ebben az esetben felesleges. A kernelben lévő video4linux driver a legfrisebb, azt kell lefordítani. (Bár szerintem az ilyen disztribúcióknál már előre le van fordítva minden modulba.) Ugyanez a helyzet az audio-résszel is, az alsa-driver csomagban elvileg benne van a bt8x8-as kártyákhoz való driver is, bt87x a neve.
Ha 2.4-es kerneled van, akkor nem tudom, mi a helyzet. Ez elég elavult már.
Azt megpróbálhatod, hogy NEM adsz meg semmiféle opciót a moduloknak. Nincs card, radio, tunertype, stb. Lehet, hogy autodetecttel jobban megy.
Egyébként a dmesg mit ír ki a kártyával/moduljaival kapcsolatban? Ott elvileg benne kell lenni, hogy sikeresen detektálta-e a kártyát és a rajta lévő áramköröket.
Sipi -
Sipi
addikt
Ööö, mi a kérdés? A 2005.0 elmegy akármin, csak olyan procira kell állítanod a CFLAGeket.
Vagy mi a kérdés? 32 megán egyébként grafikus felület nemigen fog menni, akkor már inkább az egyfloppis disztribek, mint írták is.
A Coyote nem tudom, milyen, meg mi az, hogy webes kezelőfelület. Linux alá nincs mindent kezelő felület.
Van a webmin, ami weben keresztül menedzseli a gépet, és ebben RENGETEG modul van, de tőlzás lenne azt mondani, hogy mindent kezel. Pl. a KDE felületét nem állítgatja.
Sipi -
Sipi
addikt
Hmm, tettél szóközöket bele? Ez nem adhat ilyenlistát, hiszen éppen, hogy egyetlen csoportra szűrsz.
grep (szóköz) csoportnév (szóköz) /etc/group
Egyetlen sort kell kapnod, mert normális rendszeren egyszer szerepel egy csoport. Első adat a csoport neve, a végén, vesszővel elválasztva, a felhasználók.
Sipi
Aktív témák
Hirdetés
- bitpork: MOD Júni 28- Augusztus 2- szombat jelen állás szerint.
- Elektromos cigaretta 🔞
- Előrendelhető a OnePlus Pad 3
- Milyen légkondit a lakásba?
- Kínai és egyéb olcsó órák topikja
- Xbox Series X|S
- DUNE médialejátszók topicja
- Debrecen és környéke adok-veszek-beszélgetek
- Goddess of Victory: Nikke
- Milyen belső merevlemezt vegyek?
- További aktív témák...
- Windows, Office licencek kedvező áron, egyenesen a Microsoft-tól - Automata kézbesítés utalással is!
- Windows 10 11 Pro Office 19 21 Pro Plus Retail kulcs 1 PC Mac AKCIÓ! Automatikus 0-24
- Windows, Office licencek kedvező áron, egyenesen a Microsoft-tól - Automata kézbesítés utalással is!
- Eladó Steam kulcsok kedvező áron!
- Játékkulcsok olcsón: Steam, Uplay, GoG, Origin, Xbox, PS stb.
- AKCIÓ! Apple Macbook Pro 16" 2019 i9 9980HK 64GB DDR4 1TB SSD Radeon Pro 5500M garanciával
- 3DKRAFT.HU - 3D NYOMTATÁS - AZONNALI ÁRAJÁNLAT - GYORS KIVITELEZÉS - 480+ POZITÍV ÉRTÉKELÉS
- Samsung Galaxy S22 Ultra 512GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- Corsair Katar Elite WL egér eladó (csak vezetékesen megy)
- Quadro FX 570 eladó
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest
Cég: Promenade Publishing House Kft.
Város: Budapest