Hirdetés
- Xiaomi 17 Ultra - jó az optikája
- Okosóra és okoskiegészítő topik
- Nothing Phone (3a) és (3a) Pro - az ügyes meg sasszemű
- Sokkal jobb ajánlat lett elődjénél az iPhone 17e
- Redmi Note 13 Pro 5G - nem százas, kétszázas!
- Itt a Galaxy S26 széria: az Ultra fejlődött, a másik kettő alig
- Minden a BlackBerry telefonokról és rendszerről
- Samsung Galaxy S24 - nos, Exynos
- Garmin Venu 4 - a nagy ugrás
- Samsung Galaxy S23 és S23+ - ami belül van, az számít igazán
-
Mobilarena
Mára a ProHardver!/IT.News Fórum is nagylétszámú Linuxban jártas taggal büszkélkedhet. Nehéz szinteket felállítani egy olyan rendszer ismeretében, ami annyira sokrétű, hogy teljesen szinte lehetetlen megismerni minden egyes részét. Azt azonban mindenki tudja, hogy kezdő-e vagy sem. Elsősorban nekik szólnak az alábbiak, de érdemes mindenkinek elolvasnia, mint útjelző táblát.
Új hozzászólás Aktív témák
-
naja
aktív tag
No ezt most nem igazán értem mi lehet a linkelt dolog.
Ha jól sejtem az Libre/OpenElec vagy akár az a openmediavault (másik topicban ajánlották, a feladat megoldása a másik irányból megközelítve) is egyfajta lightosított linux, előretelepített célszoftverekkel (pl: Kodi). Minden más, ami nem tartozik a témához, illetve nem szükséges az induláshoz, az ki van hagyva. De javítsatok ki, ha rosszul értelmezem a dolgokat.Amit nem értek, az az hogy a Kodinak mi köze az AFP-hez, amikor azt a op.rendszernek kellene kezelnie.
Továbbá azt nem látom még, hogy a minimalizált rendszerhez, hogyan lehet visszaaggatni funkciókat.
-
naja
aktív tag
Sziasztok!
Elnézést, hogy kezdőnek tűnő kérdéssel bontom meg a rendet, de a kezdő topikból irányítottak ide -- gondolom a feltett kérdés esetleges árnyalt mélységei miatt.
HTPC/NAS-hoz szeretnék linuxot. A kérdésem az lenne, hogy melyik változatot ajánljátok, milyen kiegészítésekkel.
A "vas" (vaska) egy Gigabyte J1900N mITX alaplap 4GB RAM-mal, de ez utóbbit tervezem bővíteni.
Médialejátszáson (Kodi?) túl torrentezésre használnám, és otthon file-szerver lenne még, AFP/Time machine támogatással. Továbbá jó lenne, ha egy bizonyos mappán belül (munkák) a file-ok törléskor/felülíráskor csak egy biztonsági kukába kerülnének, illetve file verziókat kezelne.
Sokat segítene, ha az adott feladatokhoz tudnátok ajánlani programokat illetve segédletet a telepítésükhöz/beállításukhoz. Windows és Mac telepítésben vagyok átlagosan jártas, a linux eddig kimaradt az életemből. Illetve bocs, ha nem fogalmaztam pontosan.
Köszi előre is!
Új hozzászólás Aktív témák
- Gyúrósok ide!
- AMD Ryzen 9 / 7 / 5 9***(X) "Zen 5" (AM5)
- Fortnite - Battle Royale & Save the World (PC, XO, PS4, Switch, Mobil)
- Parfüm topik
- Háremet tartana az adattárolókból a Chieftec letisztult dizájnú háza
- Xiaomi 17 Ultra - jó az optikája
- Nintendo Switch 2
- Apple MacBook
- Okosóra és okoskiegészítő topik
- Melyik tápegységet vegyem?
- További aktív témák...
- Windows, Office licencek kedvező áron, egyenesen a Microsoft-tól - Automata kézbesítés utalással is!
- Microsoft és egyéb dobozos retro szoftverek
- Windows 10 11 Pro Office 19 21 Pro Plus Retail kulcs 1 PC Mac AKCIÓ! Automatikus 0-24
- Windows 10/11 Home/Pro , Office 2024 kulcsok
- Játékkulcsok ! : PC Steam, EA App, Ubisoft, Windows és egyéb játékok
- PC konfig /Ryzen 7 9800X3D, 32GB RAM, 1TB SSD/ akciós áron eladó!
- iPhone 15 Pro Max 256GB 100% (1év Garancia)- AKCIÓ
- áthajtós érintős 360 szinteÚJ Dell 16 Plus 2-in-1 Ultra 7 258V INTEL Arc 140V 32GB 1TB SSD 16QHD+
- HIBÁTLAN iPhone 12 Pro 128GB Gold -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS4493
- Újszerű Dell XPS 13 9310 - 13.4" FHD+ i7-1185G7 - 16GB - 1TB - Win11 PRO
Állásajánlatok
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest

