- Samsung Galaxy A56 - megbízható középszerűség
- Mindenki Z Fold7-et akar
- Samsung Galaxy Watch8 - Classic - Ultra 2025
- Samsung Galaxy A55 - új év, régi stratégia
- Samsung Galaxy S23 Ultra - non plus ultra
- Samsung Galaxy A54 - türelemjáték
- Honor 200 Pro - mobilportré
- Samsung Galaxy S24 FE - később
- Szívós, szép és kitartó az új OnePlus óra
- Realme GT 5G - versenyképes
Hirdetés
-
Mobilarena
Mára a ProHardver!/IT.News Fórum is nagylétszámú Linuxban jártas taggal büszkélkedhet. Nehéz szinteket felállítani egy olyan rendszer ismeretében, ami annyira sokrétű, hogy teljesen szinte lehetetlen megismerni minden egyes részét. Azt azonban mindenki tudja, hogy kezdő-e vagy sem. Elsősorban nekik szólnak az alábbiak, de érdemes mindenkinek elolvasnia, mint útjelző táblát.
Új hozzászólás Aktív témák
-
dr_strange
senior tag
Az ATi kártyákat messziről elkerülöm, ha linuxról van szó, de úgy hallottam, háklis jószágok, nem minden driver működik együtt minden kernelverzióval stb. Ezért leginkább SuSEsok körében kellene érdeklődni (jól emlékszem, hogy az van? elnézést, ha nem), hogy a Tiéddel melyik szeret együttműködni és mit kell tenni ennek érdekében.
-
Vilmoskorte
tag
Ehh, mielőtt felhúznád magad. A linux nem arról szól, hogy lewarezoljuk a programokat, aztán nagy hozzáértésben végignyomkodjuk a szokásos gombokat. Sokszor és sokat kell olvasni, és főleg gondolkozni, mert _alapvetően_ más rendszerrel találod magadat szemben. Jobb ezt magaddal mihamarabb tisztázni, sok kellemetlenségtől kímélheted meg magadat.
-
Vilmoskorte
tag
A susénak van egy egészen jól használható internetes oldala, amit célszerű végigbogarászni. A suse csinál saját drivert magának atihoz és nvidiához is, célszerű azokat használnod. Ezek mikéntje le van írva a fent említett oldalon, aminek megtalálása házi feladat.
De segítek mégiscsak
http://www.suse.de/~sndirsch/ati-installer-HOWTO.html -
dr_strange
senior tag
ha csak megnyitja, akkor valószínűleg nincs rajta futtatási jog
valamilyen filmanagerrel meg kell keresni a filet és a file tulajdonságok közt végrehajtási jogot adni a file tulajdonosának
megteheted terminálban is
nyiss egy terminált a gnome alatt
tegyük fel, hogy a /home/en79 könyvtárba töltötted le a filet
cd /home/en79 # értelemszerűen módosítandó
ls -l #ellenőrizd, hogy valóban ott-e a file és mi a neve (ati-driver-...)
chmod +x ati-dri[TAB] # a TAB billentyű kiegészíti neked a file nevét
és lehet próbálkozni újra a file futtatásával
[Szerkesztve]
Új hozzászólás Aktív témák
- Windows 10 11 Pro Office 19 21 Pro Plus Retail kulcs 1 PC Mac AKCIÓ! Automatikus 0-24
- Windows, Office licencek kedvező áron, egyenesen a Microsoft-tól - Automata kézbesítés utalással is!
- Windows, Office licencek kedvező áron, egyenesen a Microsoft-tól - Automata kézbesítés utalással is!
- PC Game Pass előfizetés
- Számlás!Steam,EA,Epic és egyébb játékok Pc-re vagy XBox!
- BESZÁMÍTÁS! Asus B450 R7 2700X 16GB DDR4 512GB SSD RTX 2070 8GB Rampage SHIVA Thermaltake 500W
- BESZÁMÍTÁS! Apple iPhone 16 Pro MAX 256GB okostelefon garanciával hibátlan működéssel
- Bezámítás! Lenovo Legion 5 17ACH6H Gamer notebook - R7 5800H 16GB DDR4 512GB SSD RTX 3060 6GB WIN11
- Túlmelegedik a géped? Segítünk!
- LicencAruhaz.hu OLCSÓ, LEGÁLIS SZOFTVEREK AZONNAL - Windows - Office - Win Server - ÖRÖK GARANCIÁVAL
Állásajánlatok
Cég: FOTC
Város: Budapest