Hirdetés
- Jövő héten indul a Xiaomi kameraforradalma
- Csonkítás áldozata lett a nemzetközi Redmi Note 15 Pro+
- Nem rejtegetik tovább a Redmi Note 15 Pro és 15 Pro 5G globális verzióját sem
- Akciófigyelő: December 24-ig tart az Ulefone karácsonyi leárazása
- Bemutatta a Xiaomi a Redmi Note 15 és Note 15 5G globális változatát
- iPhone topik
- Samsung Galaxy A54 - türelemjáték
- Magisk
- Google Pixel topik
- Xiaomi 14 - párátlanul jó lehetne
- One mobilszolgáltatások
- Megbüntették, ezért feloszlatná az EU-t Elon Musk
- Nincs több titok a OnePlus 15R-t illetően, megjött Európába
- Vivo X300 - kicsiben jobban megéri
- Milyen hagyományos (nem okos-) telefont vegyek?
-
Mobilarena
Mára a ProHardver!/IT.News Fórum is nagylétszámú Linuxban jártas taggal büszkélkedhet. Nehéz szinteket felállítani egy olyan rendszer ismeretében, ami annyira sokrétű, hogy teljesen szinte lehetetlen megismerni minden egyes részét. Azt azonban mindenki tudja, hogy kezdő-e vagy sem. Elsősorban nekik szólnak az alábbiak, de érdemes mindenkinek elolvasnia, mint útjelző táblát.
Új hozzászólás Aktív témák
-
ngabor2
nagyúr
bármilyen analóg tunereset, előny, ha conexant 878a chippel szerelt (aka bt878). egy pár már megfordult a gépemben (volt, hogy egyszerre 2 is), egyikkel se volt probléma. vhs-ről kompoziton érdemes átvenni, ilyen bemenet szokott lenni a kártyákon. amúgy 2-3-5eft-ért kapsz normális használt tévékártyát. ha tuner van rajta, akkor azon van min. 1 koax bemenet
ha 2 is van, akkor rádiózhatsz is.
ezeknek közös jellemzőjük, hogy a hangot a hangkártya rögzíti, tehát utólag kell a képhez keverni. ha azonos hosszúságúak, akkor barátod lesz a mencoder
mencoder -oac mp3lame -ovc copy -audiofile hang.mp3 -o készvideo.avi némavideo.avi
persze ehez a hangot közben rögzíteni kell, a képpel együtt. gyors és sok vinyó nem árt, mert ajánlott először tömörítetlen aviba menteni, aztán utólag betömörgetni. -
snowflake
tag
Gyakorlatilag is működik a dolog. Legutóbb (pár hónapja), amikor ilyesfélét kellett csinálnom, akkor már mpeg2-be is tudta digizni úgy, hogy a dvdauthor is megette.
A neten biztos találsz rengeteg különféle módon felparaméterezett mencodert, mivel mindenki más beállításra esküszik. Én is elszórakoztam vele egy darabig, mivel az anyag a vhs kazin már közel 15 éves home-video volt és voltak benne már szinkronhibák, amitől aztán a mencoder vicces dolgokat tudott produkálni.
[Szerkesztve]
Új hozzászólás Aktív témák
- Projektor topic
- Milyen billentyűzetet vegyek?
- SSD kibeszélő
- Kazy Computers - Fehérvár - Megbízható?
- Nyaralás topik
- Mesébe illő csodakábelt tervezett a GeForce-ok leégése ellen a Segotep?
- Milyen belső merevlemezt vegyek?
- Majdnem megfelezi a GeForce GPU-k gyártókapacitását az NVIDIA?
- Okos Otthon / Smart Home
- Milyen légkondit a lakásba?
- További aktív témák...
Állásajánlatok
Cég: Laptopszaki Kft.
Város: Budapest
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest
ha 2 is van, akkor rádiózhatsz is.


