-
Mobilarena
Mára a ProHardver!/IT.News Fórum is nagylétszámú Linuxban jártas taggal büszkélkedhet. Nehéz szinteket felállítani egy olyan rendszer ismeretében, ami annyira sokrétű, hogy teljesen szinte lehetetlen megismerni minden egyes részét. Azt azonban mindenki tudja, hogy kezdő-e vagy sem. Elsősorban nekik szólnak az alábbiak, de érdemes mindenkinek elolvasnia, mint útjelző táblát.
Új hozzászólás Aktív témák
-
Frawly
veterán
válasz
Dißnäëß #25819 üzenetére
SSD-k titkosításához jobb lenne az ATA jelszó használata, azaz használni az SSD-k beépített, hardveres, teljes lemezes titkosítását. Az SSD-k nem szeretik a LUKS-ot, bár működik rajtuk, meg a TRIM-et is be lehet kapcsolni, de nem a legjobb ötlet. LUKS-ot akkor érdemes SSD-re tenni, ha az adott drive nem támogat öntitkosítást, vagy támogat, de a legnagyobb biztonságú titkosítás kell neked, de mivel írtad, hogy ilyen pentagonos megoldás nem kell, így érdemesebb rámenni az ATA jelszóra.
Starcraft 2 tuti normálisan megy Wine alatt. A másik két játék nem a SteamOS miatt támogatja a Linuxot natívan, hanem azért, mert készítettek nekik natív binárist. Jó, persze a Steam jóvoltából, de akkor sem közvetlenül a SteamOS miatt. A BF4-et szerintem elfelejtheted, még ha el is indul Wine alatt, szerintem túl nagy lesz a performance penalty. A Photoshop CC viszont elvileg megy, igaz azt írják, hogy kisebb bugokba bele lehet futni, mivel nem tökéletes, de alapvetően használható.
nVidiához elsősorban a nyílt drivert használd, zárt csak akkor kell, ha nincs vele probléma, nem frissítesz túl gyakran, és az általad játszott játékoknál annyival több fps-t kapsz vele, hogy megéri zárt meghajtóval szívni.
Új hozzászólás Aktív témák
- Kodi és kiegészítői magyar nyelvű online tartalmakhoz (Linux, Windows)
- Háztartási gépek
- E-roller topik
- AMD Navi Radeon™ RX 9xxx sorozat
- Delta Force (2024)
- Xbox Series X|S
- Autós topik
- Projektor topic
- Steam, GOG, Epic Store, Humble Store, Xbox PC Game Pass, Origin Access, uPlay+, Apple Arcade felhasználók barátságos izgulós topikja
- Windows Phone felhasználók OFF topikja
- További aktív témák...
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone Ryzen 5 7600X 32/64GB RAM RX 7800 XT 16GB GAMER PC termékbeszámítással
- Hp USB-C/Thunderbolt 3 dokkolók: USB-C Universal, G2, G4, G5, Hp Elite/Zbook- Thunderbolt 4 G4
- Samsung S23+ 256GB Állapot: 10/10 6 hónap jótállás!
- BESZÁMÍTÁS! Asus A620M R5 7600X 64GB DDR5 1TB SSD RX 6900XT 16GB Zalman Z1 Plus Chieftec 850W
- Eladó Huawei P30 128GB / 12 hó jótállással
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest