Karácsonyi telefonajánló 2022

Idén is eljött a pillanat, amikor az épp kapható termékek közül megpróbáljuk kiválasztani azokat, amelyeket érdemes lehet megvenni az év végén.

Különleges modellek

Három további kategóriát még szeretnénk az olvasók figyelmébe ajánlani, de ezeket a modelleket szándékosan nem szuszakoltuk be azokba a részekbe, ahová árazásuk alapján tartoznának, mert speciálisabb igényekhez készülnek, vagy különlegesebb technológiákat használnak. Ilyenek például a strapabíró telefonok, amelyek között vannak nagy nevek, mint a CAT, vannak feltörekvő márkák (Evolveo, Ulefone, Blackview) és vannak klasszikus gyártók, akik csinálnak ilyen motyókat (Samsung). Meglepő módon az év vége felé pont a Samsung tette le az asztalunkra a Galaxy XCover 6 Prót, ami ha nem is kompromisszummentes (nem AMOLED a kijelző), de az A52s tudását adja egy robosztus készülékházban, tehát mint telefon egyébként is megállja a helyét. A CAT közben elszállt az árazással, de nekik még mindig elérhető a FLIR hőkamerás modelljük, amire mondhatnánk, hogy más nem tudja nyújtani, de az Ulefone pont most hozott ki egy hasonló gépet, amit hamarosan fogunk tudni tesztelni.


Samsung Galaxy XCover 6 Pro: strapabíró, ráadásul cserélhető az akksi, bővíthető a tárhely. [+]

Teljesen másik vonal és kategória a gamer okostelefonok piaca. Itt alapvetően három szereplőnk van: az Asus, a Xiaomi (Black Shark / Poco) és a Nubia. Sajnos utóbbit idén nem tudjuk jó szívvel ajánlani, mert évek óta nem fejlődött érdemben az aktuális modell, noha a beépített hűtőventillátor hatékony, ám szoftveresen elég összetákolt a cucc, ráadásul a frissítések szintjén sem brillíroznak. A Black Shark és a Poco vonal viszont azoknak izgalmas lehet, akik nem akarnak egy vagyont költeni, de igényelnek mondjuk extra gombokat a játékhoz és magas frissítési rátával működő kijelzőt, valamint kurrens hardvert, a Poco F4 GT például ilyen opció. A műfaj nagyágyúja továbbra is az Asus, az aktuális ROG Phone éppen Snapdragon és MediaTek chipsettel is elérhető, extravagáns külseje, nagyon játékosokra szabott szoftvere és jókora tartozékkínálata emeli a trónra, de meg is kérik az árát. A történet vége pedig még mindig az, hogy a mobilos e-sport bajnokságokon még mindig iszonyú domináns az aktuális csúcs iPhone...

A Poco F4 GT ravaszbillentyűi nem csak játékokban használhatók, a szoftver képes különböző parancsokat hozzárendelni a gombokhoz.
A Poco F4 GT ravaszbillentyűi nem csak játékokban használhatók, a szoftver képes különböző parancsokat hozzárendelni a gombokhoz. [+]

A hajlítható kijelzős telefonok is mára egy külön kategóriát képeznek. A könyvszerűen kinyitható gépek listája felénk igencsak kurta, mert egy szem Galaxy Z Fold található rajta, éppen a negyedik generáció, hiszen sem az Oppo Find N, sem a Honor Magic V, sem a Xiaomi Mix Fold 2 nem érhető el nálunk, a Huawei Mate Xs 2 pedig maximum egy hardveres demó mifelénk a korlátozott szoftverrel. Ez jövőre változhat, a Honor modellje mellett az Oppo is hozhat valamit a mi régiónkba.


Samsung Galaxy Z Fold4 [+]

Van viszont egy szó szerinti másik iránya az összehajtható telefonoknak, jelesül a korabeli kagylómobilok formavilágát megidéző termékek tartoznak ide, ahol szintén a Samsung volt sokáig egyeduralkodó a Flip sorozattal, de idén vetélytársat kapott a Motorola Razr 2022 képében (és akkor a P50 Pocketet nem számoljuk a Google-para miatt), ami nem is sikerült rosszul, bár karakterét kissé elvesztette. Egyik modell sem olcsó, mindegyik mellett és ellen is szólnak érvek (a Samsung szoftvere most is kiváló, a Moto viszont értelmesebb külső kijelzőt ad), a választás ízlés dolga, hiszen az árazás közel azonos.


A Motorola Razr 2022 dobozában jóval több minden (töltő, tok) található, mint ami a Galaxy Z Flip4 mellé jár (kábel). [+]

Tisztában vagyunk vele, hogy egy ilyen ajánló kitérhetne a tabletekre (olcsó: Lenovo, középszint: Samsung, drága: iPad), az órákra (profiknak: Garmin, kevésbé profiknak: Samsung vagy Apple, formaterv-rajongóknak Huawei), a headsetekre (esélyünk nincs felmérni a teljes piacot) és még sok egyéb termékre (akár a villanyautókra és a rollerekre is, bár előbbit ritkán veszünk karácsonyra, mert nem fér a fa alá), de mi elsősorban a mobilos piac termékeit teszteljük olyan alapossággal, hogy a legtöbb itthon kapható masina idén is járt a kezünk között. Természetesen arról is lehetne értekezni, hogy a sarki Jóskapista GSM-nél mik a veszélyek (itt egy videó a témában), plusz természetesen ott van a használtpiac is (ajánljuk a Hardveraprót), de valahol kell húznunk egy határt. Abban bízunk, hogy a fentiek némi támpontot talán adnak a tervezett vásárláshoz, de ezeket természetesen könnyedén felül tudják írni egyéni preferenciák és épp aktuális szolgáltatói, vagy éppenséggel kifutó készletes ajánlatok (például az Oppo Reno5 Z 80 lepedőt kóstált a cikk írása előtt napon a Media Marktban, annyiért pedig jó vétel volt), de egy ilyen karácsony előtti összegző arra is jó, hogy mi magunk is áttekintsük az idei év legjobb termékeit. Rendre kapunk üzeneteket a legkülönbözőbb platformokon, hogy segítsünk a választásban, ám szerencsére a fórum ezügyben rendkívül aktív, külön téma üzemel csak ebből a célból. És simán előfordulhat, hogy egy-egy modell valaki szerint elkerülte ezúttal a figyelmünket, vagy érdemtelenül szerepel, esetleg nem szerepel a listában, ezért a kommentálási lehetőség természetesen ezúttal is adott.

Szerkesztőségi megjegyzések:

viragdani01: Annyit tennék hozzá ehhez az oldalhoz, hogy a gamer telefonokra azoknak is érdemes ránéznie, akik nem játszanak a készüléken, de multimédiát szívesen fogyasztanak. Az erős hardverrel évekig biztosított a működés, a kijelző általában remek ezekben a készülékekben, ahogy a sztereó hangszórók is adottak. Ha választanom kellene, ár/érték arányban szerintem a Poco F4 GT teljesen korrekt és épp beesik 200 ezer forint alá a 8/128 GB-os változata. A hajlítható mobilok engem annyira nem mozgatnak meg, az új Razrt egy hétig használtam, mert volt egy teóriám, miszerint kevesebbet nyomkodom majd a telefont, ha plusz mozdulatot kell tenni, hogy a kijelzőhöz jussak. Végül tényleg kevesebbet is nyomkodtam, de csak azért, mert jóval hamarabb lemerült, mint bármi más...

Bone123: Nincs még egy olyan rétegkategória, ami annyi kompromisszum megkötését igényelné, mint a szemtelenül drága strapatelefonoké. Sajnos a Galaxy XCover 6 Pro az 1000 nites AMOLED panelről lemaradt, viszont szívós házzal, használható kamerákkal, villámgyors működéssel, takarékos hardverrel, cserélhető teleppel, naprakész Androiddal, 5G és WiFi 6E modemmel, programozható gombokkal és jack kimenettel meglepően jól árazott svájci bicska 240 ezerért. Még mindig jobb persze egy S21 FE-t beszerezni és jobban vigyázni rá, ám, ha a katonai szabvány alapfeltétel, az XCover 6-nál nincs ma jobb választás.

Bog

Azóta történt

Hirdetés