Karácsonyi telefonajánló 2022

Idén is eljött a pillanat, amikor az épp kapható termékek közül megpróbáljuk kiválasztani azokat, amelyeket érdemes lehet megvenni az év végén.

400 ezer forint felett

A legdrágább masinák mezőnye annyira nem sűrű. Itt már nem kérdés a csúcshardver és a remek kijelző, minden gyártó nagyon erős kamerás felhozatal szempontjából is, ám szerencsére ezen az árponton már markánsan megkülönböztethető motyók jönnek szembe, mindegyik tud valamit, amit a másik nem, ezért a döntés sokszor pont azon múlik, hogy ezek az extra funkciók kinek mennyire fontosak. Ugyanakkor a legmagasabb kategóriából fájóan hiányoznak itthon olyan különlegességek, mint mondjuk az Oppo Find N, vagy éppen a Xiaomi 12 Ultra, kicsi piac vagyunk, nem minden gyártó érzi fontosnak, hogy az egyébként is kevés vásárlót maga mögé gyűjteni képes modelljeit hazánkba is elhozza hivatalosan.


Xiaomi Mix Fold 2 a képen, egy itthon nem kapható készülék. [+]

De persze azért megvannak a piac klasszikus szereplői, rögtön kezdjük az iPhone 14 Pro és Pro Max modellekkel, amelyeket karácsonyra már hiába akarunk beszerezni, de azért azt szögezzük le, hogy a 14 Pro Max a valaha készült legjobb, leggyorsabb, leghosszabb üzemidejű, legjobb kamerás iPhone. Pont. Irgalmatlan magas ára ellenére is viszik (illetve vinnék), mint a cukrot, hosszú évekig ki fogja szolgálni a tulajdonosát, a kompromisszumok pedig ezer éve ismertek (lassú USB, kissé zárt ökoszisztéma), de ezekkel általában tisztában van az, aki egy ilyen motyóra ruház be.

Igazi monstrum a 14 Pro Max az iPhone 13 Mini mellett
Igazi monstrum az iPhone 14 Pro Max az iPhone 13 Mini mellett [+]

A Samsung a Galaxy S22 Ultrával van jelen (a hajlítható motyókról majd a következő oldalon értekezünk), ami - akárcsak a széria többi modellje - nehézkesen startolt el év elején, de mostanra összekapták szoftveresen, az S-Pen pedig egy olyan képessége, amihez hasonlót a telefonos fronton mások felénk nem tudnak kínálni, pláne nem ilyen integráns részeként a terméknek, a kamerás képességek pedig most is nagyon magas színvonalúak.


Samsung Galaxy S22 Ultra [+]

Eddig nem tudtunk Sony terméket tenni az ajánlóba, mert a japán cég egyszerűen elhagyta az olcsóbb szegmenset a majd' kétszázezres Xperia 10 IV kivételével, hogy inkább a nagyon magas árfekvésű termékekkel legyen jelen a piacon, ahol belefér (legalábbis az árazásba), hogy azt a multimédiás hátteret, amit a Sony egyébként más termékeinél és szolgáltatásainál használ egy telefonba is megpróbálják belegyömöszölni. A szögletes design, a betüremkedésektől és lyukaktól mentes kijelző, a kétállású kameragomb, az IP68-as védelem, a nagy felbontású 3,5 milliméteres jack csatlakozó, az értesítő LED és a különlegesnek tekinthető Sony szolgáltatásokkal való együttműködés, valamint a saját kameraszenzorukhoz írt extra alkalmazások miatt főleg azok nyitottak az Xperia telefonokra, akik értenek is ahhoz, amit csinálni szeretnének. Mindkét idei modell (5 IV és 1 IV) jól sikerült, de egyik sem mondható olcsónak.

Sony Xperia 5 IV
Sony Xperia 5 IV [+]

Csúcskategóriás Huawei helyett csúcskategóriás Honor került idén a listára, mert ha valaki az átnevezett EMUI-t (ami itt Magic UI) keresi, annak sok választása nem lesz, ha natív Google szolgáltatásokra is szüksége van. A Honor Magic4 Pro ugyanis nagyjából az, ahogyan a Huawei Mate 50 Pro ki kéne nézzen, ha a kínai gyártót nem vágnák el az embargós korlátozásokkal a teljes értékű Androidtól. A Honor ajánlata viszont még mindig 400 ezer forint felett kapható, ami talán túl sok pénz ott, ahol friss iPhone, Galaxy S22 Ultra és Sony is elérhető nagyon hasonló árfekvésben.


A Honor Magic4 Pro (alul) és a Huawei P50 Pro (felül). A GMS választja el őket. [+]

Szerkesztőségi ajánló a kategóriából:

Bog: Nem tenném le a voksom egyik termék mellett sem, mindenki vegye azt, amit szeret, nagy csalódás nem fogja érni.

viragdani01: Ha ennyi pénzem lenne, hogy beszálljak az internetbe, azt leginkább a Samsung Galaxy S22 Ultra kijelzőjén keresztül tenném. Egyértelműen remek az új iPhone, de jelenlegi iPhone-felhasználóként úgy látom, a Galaxy One UI szoftvere és hardvere (toll, kamerák) jóval sokoldalúbb, a Samsung immáron a frissítések sebességében és rendszerességében is kompetens kihívója az Apple-nek. Viszont az Ultra egyértelműen hatalmas, ha kompaktabb telefont kell ajánlanom, akkor az iPhone 14 Pro és a Sony Xperia 5 IV nálam a befutó az ársávban.

Bone123: A Note nagy visszatérésének szánt S22 Ultrát visszacsomagolva megfogadtam: ezt a mindenesnek szánt, méltatlanul dadogó szörnyeteget senkinek nem fogom ajánlani, és olyan ismerősről is tudok, aki intelmeim ellenére beruházott rá, és legszívesebben megruházta volna a Cyberpunk 2077 előtt főt hajtó Samsungot. A koreaiak érdeme viszont, hogy a One UI 5.0 érkezésével az Ultra bitang jó telefon lett, mégsem feledteti a bosszantó startot. Jött ugyanis ősszel a túlárazott iPhone 14 Pro Max, és úgy tarolta le a komplett elitkategóriát, mint meteorit a frissen hajtott hóvirágot.

A komplett ökoszisztéma és a tökéletes teljesítmény/fogyasztás balansz, az elképesztően hosszú szoftvertámogatás és a mindent állva hagyó képstabilizálás, a 48 megapixeles ProRAW kamera és a kitűnő multimédiás csomag, a kapszulaformában is csúnyácska szenzorszigetet frappáns palástoló Dynamic Island, illetve a tény, hogy megveszed, kibontod, és működik olyan nevetségesen triviális dolognak tűnik, hogy valami rossz vicc, hogy az androidos gyártóknak valamiért nem megy. Ha egy vagyont szánnék kompromisszummentes telefonra, akkor is egy döbbenetesen drága iPhone-t választanék, ha az lenne az első készülékem a kifelé nyitott, a színfalak mögött éhbérért dolgoztató Apple-től. Mert megveszem, és működik.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Hirdetés