Hirdetés
Külső kijelző és funkciók
Legalább annyira a retinánkba égett a kagylótelefon, ahogy Jack Bauer összecsapja, mielőtt a tettek mezejére lép, mint a banántelefon Neo kezében, amikor az ügynökök elől bujkál. Formai variációból a hagyományos telefonok nem szenvedtek hiányt, az okosak viszont hamar beálltak az unalmas, egy tucat téglatest jellegre, és akkora felfrissülést hozott a hajlítható képernyős műfaj a piacra, hogy tömegek hajlandóak alsó hangon félmillió forintot kiszurkolni érte. Foldable-t viszont még mindig csak a Samsung tud tömegjelleggel gyártani, és hozzá passzoló paneljeit is korlátozott számban bocsátja riválisai rendelkezésére.
A Razr 2022 a kompaktabb Galaxy S22+ mellett [+]
A kisebb darabszám óhatatlanul költségesebb gyártással jár, így lehet a népszerű, 480 ezer forintos Galaxy Z Flip4-nél is drágább idehaza a Razr 2022 540 ezerért, és leszögezem itt, a legelején: ennyiért egyszerűen jobb kagylótelefont kell kínálnia a Motorolának, hogy labdába tudjon rúgni a pénztáraknál. Ami össze is jöhet, mert ez már a harmadik hajlítható Razr, flipesből pedig jó pár hagyományos beírta magát a mobilok történelemkönyvébe. Az újdonság legfőbb változása az alsó „áll” elhagyása a szimmetrikus formáért, amitől a Razr 2022 mindjárt szebb lett elődjeinél – és egy kicsit jellegtelenebb.
Fontosabb karakterjegy a P50 Pocket 1,04”-es és a Z Flip4 1,9”-es külső kijelzőjére rálicitáló, 2,7”-es G-OLED megjelenítő, melyre sokkal több elem fér. A 800 x 573 pixel ráadásul megfelelően éles, ha a 60 Hz nem is 144, és napfény alatt is tisztán látható az óra, a dátum vagy minden értesítés, amit felpöccintve tudunk kezelni. Ezek nem csak olvashatók, az apró billentyűzettel válaszolni is tudunk rájuk, felülről pedig a kapcsolók gördíthetők le a fényerőcsúszkával.
Balról hívhatjuk elő a szelfikamerát az 50 megapixeles normál és a 13 megapixeles ultraszéles egységet bevetve, a másik irányban pedig a widgetek között tudunk végiglapozni. Itt van a külső alkalmazástár is az Astro Odyssey játékkal, a számológéppel, az asztali kivetítéssel, a hangrögzítővel és a YouTube-bal. Miért ne videózzunk csukott állapotban, ha ugyanis a telefont egy kicsit kinyitjuk, megáll a saját lábain asztallapra téve. Tovább haladva kérhetjük az időjárás a tárcsázó és a kedvenc névjegyek, a hivatkozások, a hangasszisztens és a naptár widgetjét. Hanghívást csukva persze vezetékmentes fülessel célszerű folytatni, jack kimenet a Type-C port mellett nincsen.
Ha itt lenne a dolog vége, akkor is annyival praktikusabb a 2,7”-es panel, mint a Z Flip4-é, hogy a teszthéten gyakran csukva maradt a Razr 2022, mert innen elértem egy csomó infót és a médialejátszó kezelőjét. Megpróbálhatjuk ugyanakkor bármelyik telepített alkalmazást innen elindítani, vagy összecsukás után folytatni – vegyes eredménnyel. Az Android elvileg remekül vált képarányt és felbontást, ám nem lehet csak úgy az operációs rendszert odakintről kezelni, mint a Z Fold4, a Mix Fold 2 vagy a Find N esetében, és valamiért nem fut kívül a Moto főalkalmazás, a Widgetkezelő, a Szoftverfrissítés, a Testreszabás, a Fájlok, a Chrome vagy a Fotók.
Ez azért meglepő, mert egy csomó másik igen, így a Keep, a Drive, az Üzenetek, a Hírek, a Play Áruház, a Facebook Messenger, a Locus Maps, a Samsung Internet vagy a Real Racing 3 és a Genshin Impact, ami roppant cuki 2,7"-en. Más alkalmazások, mint az Asphalt 9 bezárnak az indítás pillanatában, és általában a játékok is így tesznek, ha nyitott állapotban indítjuk el, és becsukva kívánjuk folytatni. Szóval éppen félúton van a Razr 2022 a túlkorlátozott Pocket és Z Flip, illetve a teljes használatot biztosító Z Fold, Mix Fold vagy Find N külső panelje között, ami jó is, meg nem is. Nem oké viszont, hogy mindig aktív kijelzőt nem kapunk, és értesítő LED sincs, pedig az állandó óra az értesítésikonokkal és a lejátszóval praktikus lett volna.
A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!