Karácsonyi telefonajánló 2021

Eléggé átrendeződött a mezőny tavalyhoz képest, de idén is igyekszünk összegyűjteni a releváns ajánlatokat, hogy az ünnepek után se okozzon csalódást az ajándék.

Csúcskategória (200 ezer forint felett)

A csúcskategória azért még mindig nem 200 ezer forintnál indul, de ehhez a határhoz közel is vannak versenyképes szereplők. A Zenfone 8 Flip pont ilyen, elég magasan nyitott ennek a modellnek az ára, most 240 ezer forintért már rá lehet nyúlni egy forgatható kamerás Asus csúcsmodellre, erős hardverrel, frankó kijelzővel, de az igazi nagymenőktől elmaradó kamerás képességekkel rendelkezik a készülék, ám tény az, hogy a legjobb szelfit csinálja a piacon, hiszen a hátlapi modulokat használja erre a célra is.

Zenfone 8 és Flip
Zenfone 8 és Flip [+]

A Galaxy S20-as családot a Samsung már kivezette hivatalosan, de még rengeteg helyen be lehet zsákolni a tavalyi csúcsmodellt, noha hamarosan már a Galaxy S22 is itt kopogtat az ajtón. Végtelen tapasztalat és információ gyűlt össze az elmúlt időszakban ezekről a készülékekről, akit nem zavar, hogy nem a legfrissebb masina van a kezében, az nézzen körül akár nálunk is a fórumban. Bőven piacon van még viszont a Xiaomi Mi 11 5G, hatalmas felbontású AMOLED kijelzővel, remek kamerákkal, Snapdragon 888-as chipsettel, végre vezeték nélküli töltési lehetőséggel is ellátva közkedvelt és érthető választása lehet azoknak, akik csúcskategóriás képességeket keresnek, de valamelyest kedvezőbb áron. A Galaxy S21 is befér már 300 ezer forint alá, telés lencsével, OIS-szel megtámogatott kameraszettje nagyon versenyképes, a hardver erős, még ha felénk az Exynos chipset is az egyetlen opció, ráadásul meglehetősen kompaktnak is számít a 6,2 inches kijelzővel.


Galaxy S21 és S21+ [+]

Ennél egy fokkal még kisebb a Zenfone 8, ami érdekes kísérlet az Asustól: legyen minél kisebb, de tudjon minél többet. És persze nem tökéletes a kamera, de úgy egyébként vérbeli csúcsmodell, más kérdés, hogy a kompakt méret miatt az üzemidő szempontjából vannak kompromisszumok, de az első szériák túlzott melegedésének problémáit már megoldották. A OnePlus 9 Pro is befért 300 ezer forint alá, 50 megapixeles, ultraszéles kamerájával, kicsiszolt felhasználói felületével sokak számára kiváló választás 65 wattos töltéssel és 120 Hz-es kijelzővel.


Apple iPhone 13 mini [+]

300 ezer forintnál beköszön az első idei iPhone is, a 13 mini, ami továbbra is a legkisebb csúcsmodell a komplett piacon, szerencsére az Apple nem kaszálta el a szériát, tehát aki kis és kompromisszummentes telefont keres, annak simán opció, az iOS-t pedig egyszer kell csak megszokni, onnantól már akár szeretni is lehet. Szintén 300 lepedő körül van a piac masszívan legjobb gamer telefonja, a ROG Phone 5 (az 5s nem sokban kínál többet, viszont drágább), ami egy jó nagy tehén, de a mobiljátékosok álma a kinézete, a noccsmentes, szuper-érintérérzékeny kijelzője, a számtalan tartozék csatlakoztathatóság és a végletekig konfigurálható gamer megoldásai miatt.


Samsung Galaxy Z Flip 3 [+]

És alig kell 300 ezer forint fölé nézni, amikor szembejön a Galaxy Z Flip 3, ami a leginkább elérhető, hajlítható kijelzős okostelefon, idén ugyanis a Samsungnak sikerült az a bravúr, hogy annyiért tudja adni a kettéhajtható mobilját, amennyiért egyébként a sík kijelzős, hasonló tudású eszközök is piacon vannak. Ettől függetlenül adódnak kompromisszumok az üzemidő és a kamerák kapcsán, de mégiscsak egy hajlítható kijelzős telefonról van szó.


Xperia 1 III [+]

És innentől viszont a határ a csillagos ég, de pár kiemelkedő, viszont méregdrága mobilt még illik felsorolnunk akkor, amikor az a vágy, hogy a legjobbat keressük. Az iPhone 13 Pro Max egy iszonyú nagy, nehéz, de elképesztően jól sikerült csúcsmodell frenetikus kamerákkal (főleg videózásban domborít igazán), értelmes üzemidővel és megingathatatlan tempójú ügymenettel. A Sony Xperia 5 III a japán gyártó relatív kompakt, de nyúlánk csúcsgépe, ami szinte kompromisszummentes (nincs notch, van jack, IP-védelem, kameragomb, microSD, 120 Hz), de talán kamerában még lenne mit reszelni (bár értő kezekben fantasztikus dolgokra képes), az Xperia 1 III pedig erre 4K kijelzővel licitál rá — de mindkettőnek meg is kérik az árát. Említést érdemel a váratlanul népszerű Fold 3, pedig hát az sem egy filléres játékszer, de a Huawei kiesésével a Samsung maradt egyeduralkodó a szétnyitható telefonok között (amíg a többiek össze nem szedik magukat), aki pedig már használt Foldot, az utána elég nehezen lép vissza a hagyományos mobilok világába.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Előzmények

  • Karácsonyi telefonajánló 2020

    Nem volt egy vidám év az idei, de mobilos fronton nem álltak le a dolgok, számtalan új termék lépett piacra, megmutatjuk a legjobb vételeket az ünnepek előtt.

Hirdetés