Karácsonyi telefonajánló 2021

Eléggé átrendeződött a mezőny tavalyhoz képest, de idén is igyekszünk összegyűjteni a releváns ajánlatokat, hogy az ünnepek után se okozzon csalódást az ajándék.

Órák, karperecek

Karácsony ajándéknak az okos karperec elég jó választás (ha és amennyiben már nincs az ajándékozottnak egy ilyenje), mert relatív olcsó, minden telefonhoz passzol, igazából hasznos és mellényúlni is nehéz, ha kihúzzuk a listánkról a nagyon noname, főleg Kínából, vagy kínai eredetű webshopból rendelhető hulladékokat, amelyek az időt bizonyára mutatják, de az értesítéskezelésük esetleges, a lépésszám és pulzusmérés kapcsán előadott produkciójuk pedig random. Mivel a legolcsóbb érvényes karperec sem túl drága, ezért inkább ne égessük magunkat olyan elektronikai hulladékokkal, mint amit mondjuk viccből én rendeltem a Wish.com-ról és annyit tud, hogy mutatja az órát. Ettől függetlenül itthon is bele lehet botlani ismeretlen márkájú cuccokba, hogy például a Denver Electronics BFH15 mennyire életképes, arról fogalmam nincs (pedig egy csomó helyen kapható), simán benne van a pakliban, hogy nincs vele semmi baj, de addig nem tudjuk ajánlani, amíg nem próbáltuk ki.


Xiaomi Mi Band 6 [+]

Az aktivitásmérő csuklópántok alfája és omegája évek óta a Mi Band, ami hol jobban, hol kevésbé jól sikerült, az aktuális Mi Band 6-tal viszont nincs semmi probléma, szép színes a kijelzője, korrektül kezeli az értesítéseket, elketyeg egy hétig egy töltéssel és normális pontossággal méri a pulzust és a lépésszámot is. Ennél általában nem is kell több, szóval ha nem akarunk mellényúlni, akkor ez egy megbízható választás.


Huawei Band 6 [+]

Ugyanebbe a kategóriába sorolható a Huawei Band és a Honor Band is, generációról generációra fejlődő tudással, a Huawei a hatodik variánsnál, a Honor az 5-ös számnál tart. Az utóbbi időben azonban az aktivitásmérő karperecek funkcionalitásával felvértezett órák is piacra kerültek, mi is próbáltunk Haylou termékeket, de a Realme Watch is hasonló, akiknek a karperec játékszernek tűnik és inkább valami óraszerű megoldást keresnek, azoknak ezek a termékek is ajánlhatók, az Amazfit is csinál ilyesmit, ilyen például a Bip (vicces vonalon pedig a Neo található) és ezek a cuccok még mindig a 10-20 ezer forintos kategóriában találhatók. Akármelyikre is esik a választás, ne várjunk túl sok extrát: értesítéskijelzés, esetleg pulzusmérés, óra, lépésszám, pár extra még befigyelhet a telefonról vett GPS adatok alapján zajló kültéri tevékenységek monitorozása kapcsán, de ezek belépő kategóriás termékek, ezért tényleges sportoláshoz csak korlátozottan lehet rájuk támaszkodni.


Amazfit Neo [+]

A karperec-műfaj Ferrarija a Fitbit, de azok elég drága motyók és tudásban nem okvetlenül jobbak, bár az aktivitáskövetéssel és sportolással összegereblyézett adatok remekül rendszerezhetők, a Versa órájuk pedig mostanra már egész kedvező árfekvésben érhető el. A másik olyan szereplő, ahol kifejezetten a sport van előtérben a Polar, de ez már árban nagyon másik liga, ahogyan a Garmin is. Ez utóbbi márka szinte összes modelljét volt alkalmunk kipróbálni, általában pozitív tapasztalatokkal, de az Amazfit is igyekszik a profiknak opciót nyújtani, noha a GTR 3 még nem érkezett meg hozzánk.


Samsung Watch4 [+]

A mindenes okosórák (sportra és minden egyébre) vonalán a Samsung, a Huawei és az Apple dominál, ez három tök eltérő filozófiájú megoldás. A Samsung idén váltott Google platformra, ami hozott is előrelépést, meg nem is. A gyártó által régóta fejlesztett és csiszolgatott Tizen rendszer ment a kukába, a Wear OS 4 viszont magával hozta a mobilfizetés lehetőségét (amit az Apple és a Garmin már régóta kínál), plusz az alkalmazások telepítése is egy fokkal egyszerűbb. Az Apple órái most a hetedik szériánál tartanak, de a friss modell leginkább csak kijelzőméretben hoz extrát, majdnem bármelyik korábbi Watch is megteszi, az SE változat pedig még árban is elérhető. A Huawei már az általuk fejlesztett Harmony OS köré építi az óráit, itt azért vannak még megoldandó feladatok, de az összeszerelés minőségére nem lehet panasz, ám sokan vannak úgy, hogy ha Huawei appot kell feltenni a tökéletes működéshez, akkor inkább keresnek más opciót, noha általánosan igaz, hogy minden órához szükséges a gyártói alkalmazás.


Apple Watch Series 7 [+]

És vannak itthon kevésbé ismert, de egyáltalán nem rossz márkák is, a Mobvoi Ticwatch szériája például elég jól sikerült, Google platform köré épített megoldásai nem véletlenül nem számítanak olcsónak. A Fossil is kínál okosórákat, általános támpont, hogy ha a rendszer a Google Wear, akkor a csatlakoztatás és a működtetés nem lesz problémás, ha azonban valami saját megoldásról van szó, akkor adódhat gond az értesítéskezeléssel és az óra beállításával is.

Reméljük, hogy valamennyi támpontot tudtunk adni a fentiekkel telefon, tablet és kiegészítők tervezett vásárlása kapcsán. Nyilván az összes megállapítást könnyedén felrúgja és zárójelbe teszi valami jó ügyfélmegtartós, szolgáltatói akció, de ha a kártyafüggetlen piacon nézelődünk, akkor a mi idei tapasztalataink és a jelenlegi árazás alapján ezek a termékek jöhetnek szóba. Persze léteznek speciális igények, illetve simán játszik az is, hogy valaki egy hátlap, egy noccsmentes kijelző, egy 3,5 mm-es jack dugasz, vagy a vízállóság miatt favorizál olyan modelleket, amelyek ebben az összeállításban most nem szerepelnek, de az ilyen tudatos vásárlók általában nélkülünk is pont tudják, hogy mit szeretnének venni, vagy éppenséggel kapni.

Előzmények

  • Karácsonyi telefonajánló 2020

    Nem volt egy vidám év az idei, de mobilos fronton nem álltak le a dolgok, számtalan új termék lépett piacra, megmutatjuk a legjobb vételeket az ünnepek előtt.

Hirdetés