Karácsonyi telefonajánló 2021

Eléggé átrendeződött a mezőny tavalyhoz képest, de idén is igyekszünk összegyűjteni a releváns ajánlatokat, hogy az ünnepek után se okozzon csalódást az ajándék.

Tabletek

Tabletet ne a legalsó polcról válasszunk, még nagyobb a gyötrelem, mintha a telefonnal teszünk így, ott legalább van egy herélt rendszer az Android Go képében, ami legalább valamelyest illeszkedik a gyenge hardverhez. Táblagépnél ilyen nincs, a 20-30 ezer forint magasságában kínált szörnyűségekre simán ráerőszakolják 1 GB RAM mellé a komplett Androidot, ami gyakorlatilag egy digitális képkeret tudását fogja eredményezni. A legolcsóbb, már talán érvényes versenyző a Lenovo Tab M7 (és annak különböző verziói), de az is vérszegény 2 GB RAM-mal és négymagos MediaTek MT8166-os chipsettel. Futottak még kategóriában talán az Alcatel 1T 10 említhető még meg, de inkább fogadjuk el, hogy az értelmes táblagépek szintje kicsit magasabb árfekvésnél indul.

Hirdetés

Például itt maradt nekünk raktáron a Huawei MediaPad T3 10, ami még a régi érából származik, vagyis vannak rajta Google szolgáltatások, van benne egy gyengécske, de mégis értelmezhető Spadragon 425-ös chipset 3 GB RAM mellett, frissítést valószínűleg már sosem kap, de működik. 43 ezer forintot valószínűleg megér még mindig. Kicsit drágább csak a Levovo Tab M10 HD (TB-X306F), ami azért 65 ezer forint körül már egy vállalható konfiguráció Helio P22T chipsettel, 4 GB RAM-mal, 10 inches, 1280 x 800 pixeles kijelzővel és 5000 mAh-s akkumulátorral, nagyjából itt kezdődik az érvényes táblagépek szintje.


Tab A7 [+]

A Samsung a Tab A7 Lite T225-öt dobja be a vízbe a legolcsóbbak között, itt ráadásul már LTE modemet is kaphatunk 70 lepedő környékén, ez sem lesz egy szélvész 3 GB RAM-mal, de alapfunkciókra jobbára megfelel. Lenovo Tab M10-ből van Plus utónevű változat is valamivel 80 ezer forint alatt, még mindig a Helio P22 a chipset, de itt már 1920 x 1200 pixeles kijelzőt kapunk. A Samsung a Tab A7 T500-zal veszi fel a versenyt, ez ebben a szegmensben elég jó ajánlat 2000 x 1200 pixeles kijelzővel és Snapdragon 662-es chipsettel, de 80-100 ezer forint között a 3 GB RAM már kicsit karcsú.


Nokia T20 [+]

Új versenyző a Nokia T20, amiben egy Unisoc T610 chipset dübörög, ami kábé a Snapdragon 460 szintje, viszont korrekt a kijelző, sztereó a hang, van valami IP-védettség is, ez egy olyan Nokia termék, amit már a megjelenésének időpontjában is lehetett ajánlani. 80 ezer forint körül korrekt vétel, ahogyan a Huawei MediaPad 10,4 is az lenne, de Google nélkül nem sokan fognak beleszeretni. Kicsivel 100 ezer forint felett aztán jönnek az értelmesebb ajánlatok, elsőként a Lenovo Tab P11 Qualcomm Snapdragon 662-vel, 2000 x 1200 pixeles kijelzővel, 4 GB RAM-mal és 7500 mAh-s akkuval, aztán pedig belefutunk az első Apple termékbe, amely a sima iPad 9, 135 ezer forintért ne is keressünk mást, vagy jobbat, mert egyszerűen nem lesz. Bőven elég a hardver ereje, korrekt a kijelző, jönnek rá a frissítések, tartalomfogyasztára, játékra, böngészésre nemigen van versenyképesebb ajánlat.


Xiaomi Pad 5 [+]

Androidos vonalon viszont ott a Xiaomi Pad 5, ami egy igen jól eltalált masina remek kijelzővel, jóféle hangszórókkal és kurrens hardverrel, az első tablet a kínai gyártótól, ami itthon is megjelent hivatalos forgalomban, megéri rá vetni egy pillantást. Ugrunk egyet árban, 180 ezer forint körül van a Tab S7 FE, ami most már versenyképes ennyi pénzért, S-Pen támogatással és jókora (12,4 inch) kijelzővel. És ennek a modellnek kvázi a gyökeres ellentéte a kicsike iPad mini legújabb kiadása, ami dögerős, mégis apró, de nagyon-nagyon jó kis hurcibálós tablet, itt egyedül a kijelző képfrissítésébe lehet belekötni, a 60 Hz sokaknak zavaró görgetés során.

A régi és az új iPad mini
A régi és az új iPad mini [+]

Innentől pedig már a csúcsmodellek jönnek, iPad Air, Lenovo Tab P11 Pro, Tab S7+, hogy aztán a trónra odaüljün az M1 chipsetes iPad Pro, ami a legtöbb felhasználónak simán túlzás, viszont tény, hogy nem létezik olyan feladat, ami kifogna rajta. Látható, hogy a táblagépes piac gyártói szemszögből elég szűk, az olcsóbb kategóriákban vannak azért félig ismeretlen szereplők (Prestigio, Alcatel, Blackview), de amint elhagyjuk az “éppencsaktablet” vonalat, akkor már az Apple, a Samsung, a Lenovo, illetve egy-egy modellel a Xiaomi és a Nokia van csak jelen (és a Surface, de az egy másik kávéház), az LG, a Moto és a Sony már kiesett, a Huawei szintén sokaknál radaron kívülre került, a Honor még nem turbózta fel magát annyira és a BBK cégcsoport (Oppo, Realme) sem igyekszik minket ellátni táblagépekkel. Jövőre talán nagyobb lesz a választék, főleg a középkategóriás masinák között érződik némi lehetőség.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Előzmények

  • Karácsonyi telefonajánló 2020

    Nem volt egy vidám év az idei, de mobilos fronton nem álltak le a dolgok, számtalan új termék lépett piacra, megmutatjuk a legjobb vételeket az ünnepek előtt.

Hirdetés