- iPhone topik
- A Z Fold7, vagy a Magic V5 a vékonyabb valójában?
- MIUI / HyperOS topik
- Google Pixel 8 Pro - mestersége(s) az intelligencia
- Macrodroid
- Légies iPhone halvány színei
- Vékonyabb lett, jobb kamerát kapott, de az akku maradt a régi: itt a Fold7
- Xiaomi Smart Band 10 - a hetedik napon megpihen
- Vivo X200 Pro - a kétszázát!
- Mobil flották
Új hozzászólás Aktív témák
-
zizidor
őstag
Sikerült megoldani a megszakadós hibát, amit #665-nél leírtam. A tesztekből egyértelműen kiderült, hogy a ZTE router okozza a jelenséget, így a megoldás is az lett, hogy vettem egy használható routert (TP-Link Archer C50), a ZTE-t lekonfiguráltam, csak a telefon megy róla illetve modemként funkcionál. Minden más az új routeren keresztül megy. Ebben még QoS-t is be tudtam állítani, hogy a gépek ne tudjanak egymásnak keresztbe tenni. Ennyike.
-
zizidor
őstag
Kísérleteztem egy kicsit. Előástam a régi TP-Link routert és összekábeleztem a ZTE-vel. PPPoE pass-through engedélyezve, mindkét router kap publikus IP-címet, mindkettőn aktív az internet elérés. Mindkét wifi-hez csatlakoztam 1-1 géppel, amik így egymástól függetlenül kapcsolódtak, közös pont az ADSL.
Bármelyik gépen indítottam egy teljes sávszélességű letöltést (~1400 kB/s), a böngészés is ment közben, bár elég lassan, viszont csak magyar weblapok töltődtek be.
Nem pont ezt az eredményt vártam, ez olyan kérdéseket is felvet, hogy nem a szolgáltatónál van-e valami adatcsomag priorizálás, mert a routerek ezek szerint tudják kezelni a forgalmat.
Most nem volt rá több idő, de a következő az lesz, hogy előásom a régi modemet is, és a ZTE nélkül fogom letesztelni, hogyan viselkedik letöltés közben. Ha ugyanezt produkálja, akkor nem eszköz-hiba van.
-
zizidor
őstag
Sziasztok, én is szeretnék tanácsot kérni a témában.
Kb. fél éve vagyok "boldog" tulajdonosa egy ilyen ZTE-nek, internet és telefon megy rajta keresztül, iptv nincs. Nekem a wifi jellel és a port-forwarddal sem volt gondom. Két windows-os gép kapcsolódik rá wifin, mindkét gépen van Skype, TeamViewer és Dropbox, ami folyamatos kapcsolatot kér.
Na, amivel gond van, az a letöltés. Nem torrent, csak sima 1-szálú http letöltés (pl. data.hu). Az ADSL kapcsolat kb. 14 Mbit/s sebességre képes, de ha bármelyik gépen elindul egy gyors letöltés, ami ezt kiterheli (a böngésző 1300-1400 kB/s letöltési sebességet jelez), akkor minden más kapcsolat megszakad, csak a letöltés nem, az megy teljes sávszélességgel. Semmi más nem működik közben, Skype, TeamViewer, Dropbox elveszti a kapcsolatot, böngészni sem lehet egyik gépen sem.
Szóval nem az ADSL kapcsolat szakad meg, az szerencsére stabil. Az IP-szintű kapcsolatok esnek szét, még maga a router sem elérhető ilyenkor. Mintha semmi mással nem foglalkozna, csak a letöltési szállal. Lehetséges, hogy gyenge a hardver és egy ilyen sebességű letöltés totálisan leterheli? Segíthet ezen is egy második router? Ha előszedem a korábban használtat és azon keresztül menne a net?
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
- Gigabyte B450M S2H + Ryzen 5 1400 kisebb-nagyobb hibával
- Nokia 105 4G (2023) charcoal, Nokia 110 4G (2023) midnight blue
- ASRock B550 PG Velocita + Ryzen 5 3600 + 32GB (4x8GB) DDR4 3600Mhz CL18
- Philips 58PUS8505 Smart LED Televízió,146 cm, 4K Ultra HD ,Android, Ambilight, HDR10+ KIJELZŐHIBÁSAN
- Canon EOS 250D kiegészítőkkel, táskával (CSAK 200 expoval !!! )
- 121 - Lenovo Legion Pro 5 (16ARX8) - AMD Ryzen 7 7745HX, RTX 4070 (48 hónap garancia!)
- Samsung Galaxy S23 Plus 256 GB Kártyafüggetlen 1Év Garanciával
- ÁRGARANCIA! Épített KomPhone Ryzen 7 9700X 32/64GB RAM RX 9070 16GB GAMER PC termékbeszámítással
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone i9 14900KF 32/64GB RAM RTX 5070Ti 16GB GAMER PC termékbeszámítással
- Apple MacBook Air Megbízható társ a mindennapokra!
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest