Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • masterrara

    csendes tag

    Két napja Ubuntu 9.10 felhasználó vagyok, előtte nem sok dolgom volt linuxszal. A telepítés sikeresen végbement, mindent felismert, felpakolt, okés a dolog. Nvidia driver felrak (amit recommendednek jelölt) de utána a felbontást és a frissítést nem engedte az általam kívánt értékekre állítani. Egy félnapos olvasgatás és lázas próbálkozás után aztán sikerült belepiszkítanom a xorg.conf-ba (ez alapján)valószínűleg a kellő dolgokat, mert most hajlandó az 1600*1200@85hz-re. Remek. Működött is néhány órát különösebb probléma nélkül, aztán egy indításnál egyszer csak eltűntek az ablakkereteim. Minden működik, minden fut, de nincs kerete az ablakoknak, így értelemszerűen nincs bezáró, kicsinyítő stb gomb sem. Az ablakok mozgatását is csak a tálca jobbklikkes menüjéből tudom megoldani. Na most mi a fene történt? Lehet köze a xorg.conf-ba való nyúlkálásomhoz vagy esetleg lehetne ezt állítani valahol (nem emlékszem, hogy bármit is elállítottam volna) vagy kifogtam valami bugot? Találkozott már valaki hasonlóval?
    (A masina öreg Abit NF7, Sempron 2600+, 1,5gb ram, nvidia7300gt, semmi extra hardver)

    Más. A telefonom kezeléséhez (SE W910i) leszedtem a Wammu nevű programot, ami viszont nem hajlandó felismerni sem kábelen sem pedig bluetooth-on keresztül a telót. A rendszer viszont simán felismeri bluetooth-on, hajlandó is megnyitni, távvezérelni stb. No már most a gépről akarok sms-t írni. Van valami alternatívája ennek a Wammu progranak vagy hogyan lehetne megoldani a dolgot?

    Köszönöm a válaszokat!

    [ Szerkesztve ]

  • masterrara

    csendes tag

    válasz masterrara #18654 üzenetére

    Ablakkeret probléma megoldva Compiz kikapcsolásával. Ahogy utánaolvasgattam egyáltalán nem egyedi a dolog. Akinek hasonló lenne: nézze meg ezt...

    Telefonos téma még mindig nem működik.

Aktív témák