Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • rybank

    senior tag

    válasz Babetta-X #44436 üzenetére

    Ha jól értem. A telepítés közben. A grub azt mondja: error.
    Ez esetben én is valamilyen SATA beállítást néznék a BIOS-ban. Annak ellenére, hogy nincs. Valahogyan utána kell nézned. Egyrészt van SATA portod, tehát kell valamilyen opciónak lennie. Másrészt. Nem feltétlenül kell nagy óriási betűkkel szerepelnie rajta, hogy SATA.
    Én a BIOS-t túrnám szét mindennek előtt.
    Esetleg, ha nagyon szórakozni szeretnél és nem találsz más megoldást. Próbálkozz más distrokkal. Fixme, ha az utolsónak nincs értelme.

  • ViZion

    félisten

    válasz Babetta-X #44436 üzenetére

    Linkeld ide az alaplapod pontos típusát. Megoldjuk :)
    Amúgy W7 alatt rendben van? Ha a Bios látja, akkor annak mennie kell.
    CD helyett próbáld már meg pendrive-ról. Lehet ott a baj, hogy nem tudja megoldani cd-ről a sata hdd-re a telepítést. Nem vicc, hasonló dologba már belefutottam. Sőt, múltkor régi gép "belefagyott" a bootba (el sem indult), mert egy USB-s egér volt rajta. Egér tökéletes, ha már fut a win vagy linux, de boot berottyol tőle... :K

    Ja sata-módnál lehet írva legacy is, vagy ide. AHCI-t ne válaszd, az a lényeg. Utólag is át lehet állítani, csak menjen fel az OS.

    [ Szerkesztve ]

    Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

Aktív témák