Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Atley

    csendes tag

    válasz CheaterBandi #12043 üzenetére

    Hali CheaterBandi !

    Nekem is C2D E8500 prockóm van egy ABIT IP35V lapon. most olyan 3.5 Ghz-en megy kb. olyan 40 fokon MAX. de be is tettem ide a képet a biosból. Kérdés h az alaplap alapból beveszi-e a ramodat 1066Mhz-re? Mert én ugy jártam amikor összeraktam a gépem nézem a biosba 3Ghz a proci és 800 Mhz a ram. Biosfrissítés azonnal. most alap a 3.16 Ghz-es órajel a ram viszont 800 Mhz. A ram arányát külön lehet állítani a biosban.

    Nekem Phoneix biosom van azok íg néznek ki. A soft menuben találod ezeket a beállításokat. Pl az external clock opciót a + és - gombokkal lehet növelni és csökkenteni.
    ahogy növeled ugy növekszik a proci és a ram órajele. Én előszőr mindíg picikéket húztam fokozatosan emeltem és figyeltem a hőmérsékleteket 100%-os cpu kihasználtságon.

    Eljutottam eddig is. de ez pillanatnyi tehát a progi emelte 4.7 Ghz-re biosban nem tudom ennyire felhúzni mivel ahoz fos az alaplapom + normális hűtés kellene. Te az Asus V-60 nal emberesen megtudod tolni az órajelet. De hozzáteszem h a 3,16-ghz és a 3,5 ghz közötti különbséget észre sem fogod venni. :D
    (Nem 98 fokos a proci ne essen tévedésbe senki sajnos az alaplapom jeladója nem működik.)

    [ Szerkesztve ]

    Top-top

  • Atley

    csendes tag

    Hali! Segítséget szeretnék Kérni tőletek. Van nekem egy MSI p7n SLI platinum lapom egy E8500 as procival 4 gb kingston 800 al és 2 MSI 9600gtoc-vel. A proci gyári hűtővel rendelkezik. Táp HKC 550. Meddig tudnám felhúzni?? Régebben próbálkoztam 3,6 nál meghalt nem töltött a windows be.Fesz emelés nélkül. Kérdés meddig mehet el ? Miket kellene állítgatnom hogy működjön kb 4 ghz-en? Mindent bizba..t lehet állítani a biosba. Természetesen a legfrissebb bios van. Várom A segítségeket. Előre is köszi.

    Top-top

Új hozzászólás Aktív témák