- Samsung Galaxy S25 Ultra - titán keret, acélos teljesítmény
- Fotók, videók mobillal
- iPhone topik
- Milyen okostelefont vegyek?
- Motorola ThinkPhone - gondold végig kétszer!
- Samsung Galaxy A54 - türelemjáték
- Apple iPhone Air - almacsutka
- Újradefiniálja a Xiaomi 17, milyen egy kompakt csúcstelefon
- Samsung Galaxy S24 Ultra - ha működik, ne változtass!
- Apple iPhone 16 Pro - rutinvizsga
Hirdetés
(használd a CYBSEC25PH kuponkódot további 20 ezer ft kedvezményért!)
Új hozzászólás Aktív témák
-
Skynet258
veterán
-
Peace
nagyúr
Állandóan kikapcsol a dög. Szerintem az a +0,3 V idegesíti, mert amint visszaállítom, megy szépen. Annyit már elértem, hogy 4-4-4-12-n mennek végre ramok. Bár nem vágom miért veszi defaultnak az 5-5-5-18-at.
CAS 4-esként vettem, és az is van dobozára írva. De a procihúzással megakadtam. Na majd holnap faggatózok a core 2 topicban.
-
Skynet258
veterán
Ha tuning, akkor felejtsd el a performance, turbo, meg egyéb hülyeségeket, csak bekavar. De egyébként sem érnek semmit, tapasztalat (egyik emelt vagy 200 Mhz-et, a másiknál el se indult a gép
)
A procit nem ismerem különösebben, hogy mit mmilyen fesszel bír, a core2duo tuning topikban nagyobb eéllyel meg tudják mondani, hogy mi az átlagNeszójábe: én most "beszólnék"
Ezt a kérdést inkább itt: Link
-
Skynet258
veterán
Ne félj mán!
Nem lesz baj, megy az, csak finomítani kell. Nah, lássuk. A memó megkapta a +0.3-at ugye? Az időzítés is biza ott van a biosban, csak nyomni kell egy Ctrl+F1-et, amikor belépsz. A ki-be-ki-be-ki effekt nem gáz, így jelezte a lap, hogy nem tud indulni az adott értékeken. A tápot ilyenkor nem kell bántani
Hagyd, hadd csinálja amit akar, össze van rakva ez a lap jól, a fél Ph közösségnek ilyen van (köztük nekem is
).
Tehát hajrá, menni fog az, csak csinálj mindent pontosan (fsb, memó szorzó, memó feszültség, memó időzítése 4-4-4-12-re, de minden előtt biosba be, és Ctrl+F1.) Na hajrá! -
Skynet258
veterán
A többiek lényegében leírták, de akkor összefoglalom, mit tegyél: FSB-t felrakod 333-ra, a ramnak adj +0.3-at (így lesz 2.1V, az a gyári értéke a ramnak. Nyugi, nem lesz baja, nekem is ilyen ramom van
). A ram szorzója lehet 2 (666Mhz) vagy mondjuk 2.4 (799 Mhz ez a gyári majdnem) vagy akár 2.5 (832Mhz), utóbbit is vinni fogja, enyém többen megy.
Az időzítések: 4-4-4-12Nagyjából ennyi, ha bírja a proci, akkor ez menni fog.
-
kem
addikt
-
kem
addikt
A ramnak ha jól tudom mindenképp adni kell feszt.
Valahova le van írva az ajánlot fesz, ami talán 2,15V, haverom meg mondta, hogy az ő lapja csak 1,8 vagy 1,9V-ot adott "alapon" a ramnak, és neki kellett beállítani, aztán ment rendesen. Ezekben nem vagyok biztos, inkább a ramjaid papírját nézzd meg hogy hány V-ot ajánlanak, és annyira állítsd biosban.
Új hozzászólás Aktív témák
- Kettő együtt: Radeon RX 9070 és 9070 XT tesztje
- Háztartási gépek
- Óvodások homokozója
- DUNE médialejátszók topicja
- Milyen légkondit a lakásba?
- Samsung Galaxy S25 Ultra - titán keret, acélos teljesítmény
- 3D nyomtatás
- Gumi és felni topik
- Fotók, videók mobillal
- Milyen asztali (teljes vagy fél-) gépet vegyek?
- További aktív témák...
- Apple iPhone 15 Pro 256GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- Lenovo ThinkPad 40AF docking station (DisplayLink)
- BESZÁMÍTÁS! Sony PlayStation 5 825GB SSD digital konzol garanciával hibátlan működéssel
- Bomba ár! Lenovo ThinkPad T460 - i5-6GEN I 8GB I 256GB SSD I 14" FHD I Cam I W10 I Garancia!
- Google Pixel 10 Pro 5G Porcelain AI-fotó varázs, Super Actua 120 Hz 128 GB
Állásajánlatok
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest