Hirdetés
Új hozzászólás Aktív témák
-
-
kr:sz
tag
válasz
inf3rno
#1105
üzenetére
Amennyiben pesti vagy és a mathca nem jött be lehet érdemes elmenned személyesen a zhaozhouba vagy a teavolutionbe és megkóstolni, és nem megy pocsékba több ezer forint. Én általában kísérletezem és közvetlenül kis japán termelőktől szoktam vásárolni. Illetve ezeken a helyeken tudsz személyesen is beszélni a preferenciáidról is és nagyobb valószínűséggel kapsz olyasmit ami tetszene végső soron
Amúgy a zöld teát második-harmadik leöntésre még vigyél egy extra ízt, érdekességet érdemes lehet akár a yeatealeavestől venni ilyen GUIHUA virágot. (tök jól mutat a zöld és az oolong teákkal. Olyan mézes virágos hatása van.) Ittam jó minőségű gunpowdert, az nekem is ízlett, de nem tudom, hogy kereskedelmi forgalomban hol lehet jót kapni. Amennyiben bejönnek ezek a füstős teák akkor tényleg érdemes lenne személyesen bemenned valamelyik ajánlott boltba, mert ott lesznek ilyenek is bőségesen.
-
kr:sz
tag
válasz
inf3rno
#1103
üzenetére
A célnak tökéletesen megfelel a fehér/zöld/oolong/wulong teákra
Ajánlom akkor a koffein és a szertartás miatt a matchát is. (elfogult vagyok és nagy rajongója
) Igaz másfajta élénkítést kapsz tőle, mint a kávétól, de hasonlóan koncentrált ízvilággal tud rendelkezni, mint egy jó presszó. Nekem ez is szertartás míg elkészítem. Fontos, hogy szűrt vizet használj, vagy forrásvizet, ha tudsz. Érdemes azt is megejteni, hogy ha este mondjuk csak egy leöntéssel iszol egy wulong teát, beleteszed egy üvegbe és hagyod reggelre még kiázni és kapsz még másnapra is egy jó kis frissítő, élénkítő teát. -
kr:sz
tag
válasz
inf3rno
#1100
üzenetére
Mondjuk az is kérdés, hogy a teát milyen okból kifolyólag szeretnéd fogyasztani. Koffein miatt a kávé helyett? Mert akkor a matcha is bejöhet a kávé helyett. Az elkészítési mód is variálható, inkább nyugati módon szeretnéd áztatni vagy inkább a keleten megszokottabb gongfu stylba, azaz többszöri leöntéssel rövid áztatási idővel. Ennek köszönhetően a tea egy picit mindig más oldalát mutatja meg minden egyes leöntéssel.
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
- Bezior X500 Pro Összehajtható elektromos összteleszkópos kerékpár
- DJI Goggles 3 FPV drón szemüveg + Motion Controller 3 távirányító
- Garmin Instinct Solar új, bontatlan, garanciával
- DJI Mavic Air 2 Fly More Combo drón szett kofferben
- DJI Mini 4 pro Fly More Combo RC2 drón szett - vadonatúj, garanciális
- Dell Latitude 5290, 2 az 1 ben,12.5",FHD,i5-8350U,8GB DDR4,256GB SSD,WIN11
- HIBÁTLAN iPhone 13 Pro 128GB Gold -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS4602, 100% Akkumulátor
- AKCIÓ! EVGA FTW3 Ultra Gaming RTX 3080 10GB videókártya garanciával hibátlan működéssel
- Gravity MS állvány + RØDE XDM-100 Mikrofon!
- AKCIÓ! LENOVO ThinkPad P15 Gen2 munkaállomás - i7 11800H 32GB DDR4 1TB SSD RTX A2000 4GB W
Állásajánlatok
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest
Amúgy a zöld teát második-harmadik leöntésre még vigyél egy extra ízt, érdekességet érdemes lehet akár a yeatealeavestől venni ilyen GUIHUA virágot. (tök jól mutat a zöld és az oolong teákkal. Olyan mézes virágos hatása van.)
Ajánlom akkor a koffein és a szertartás miatt a matchát is. (elfogult vagyok és nagy rajongója 
