Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • válasz nomotmo #3 üzenetére

    A számítógép a sátán műve, az élet megrontója, ezt az alatt a 5 év alatt szűrtem le, amióta itt lakik a szobámban. A helyzeted annyiból jobb, hogy van 6 év előnyöd velem szemben és te maradandót még nem rontottál el a tanulás mellőzésével.
    Olyan dolgokra, gondolok, hogy a napi rutint megváltoztatod, reggel nem kapcsolod be, suli után, a lazítás nem gépezés. Egy időben suli után leültem és valami tetszőleges könyvet olvastam. És utána álltam neki tanulni, gép nélkül
    Azt rajtam kívül többen is mondják, hogy ha megváltoztatod a tanulási szokásaidat, pár hónap kell míg azok meg is látszódnak, ezt kivárni és a vélt eredménytelenség ellenére is kitartani a kevesebb gépezés mellett.
    Az is jó megoldás, ha van külön gépezős íróasztal, és tanulós, a kettő házasítása sem jó. Esetleg a család közös közös termeiben elhelyezett számítógép is korlátozó lehet, abban az esetben, ha van aki rád szól, hogy "elég legyen".
    A tanulásról meg annyit, hogy amiben számolás van, azt kegyetlenül kell gyakorolni, ha nem vagy zseni, akkor összes típus példára megoldás menetét be kell gyakorolni, készség szintűre, hogy amikor ránézel a feladatra tudd, hogyan kel megoldani. Esetleg a levezetések ismerete is segíthet a képletek megértésében
    Amihez meg magolni kell, ott segíthet, ha a fogsz egy papírt, becsukod a könyvet, füzetet, és papírra leírod, mit akarsz elmondani, ha szóban kérdeznének. Miután megvagy összehasonlítod a füzettel/könyvvel. Nem szabad rá sajnálni az időt, ha közben nem vonja el semmi a figyelmedet lehet haladni. Egyszerűen csinálni kell, gyakorolni, nincs könnyű siker.
    Számgéptől pedig az aprók közt biztos megszabadulhatsz, nem hiszem, hogy igazán szükséged lehet rá.

    Ha ezt olvasod a topik meghalt...

Új hozzászólás Aktív témák