Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #56573440

    törölt tag

    a topikot olvagatva örülök hogy nem boltban dolgozok, hanem "haveri" alapon szerelgetek, szervizelek. Egyszer összeraktam egy konfigot a szomszédnak, ő tovább adta a nevem, és így jutottam egy hölgyhöz... P3-as gépet akart lecserélni, kapott egy árajánlatot, egy c2d-s meg egy AMD-s rendszerre. még aznap csörgött a teló, markáns férfi hang szólt bele, aki a vevő barátja volt, és higgadtan közölte, hogy mindkettőt felejtsem el, mert át akarom verni és ezt nem szereti.

    egy 4000 x2 lett volna AMD vonalon, ezt azért kifogásolta, mert szerinte hajlamosak túlmelegedni és nem tud leállni ilyenkor, ő már sok odakozmált procit látott így. Az okát a c&q kapcsolóhoz kötötte, halál meggyőződve állította, hogy a hőmérő szenzor a gyári hűtőn van ami szutyok, ha lecserélem akkor meg nem megy. amikor röhögve mondtam hogy ez nem így van ő jobban tudta mondom ok.

    C2D vonalon ár nem tudom mi lett volna, 6400 asszem akciós volt, azt javasoltam. Ő felvilágosított hogy szarabb mint a dual core, és egyébként is egymagos, és az órajele is alacsonyabb. itt láttam már hogy fölösleges, de elmondtam a különbségeket, és hogy kb fényévek vannak közöttük, de akkor sem. bólogat, akkor dual core.

    Vistát akart. mondom ok, de mivel egyszerre torret, kaza, három vírusírtó (komolyan), tűzfal, és más nyalánkságok között pár programot is akart futtatni, esetleg játszani, 2 gigát javasoltam. ujjabb érvek, én röhögök, mondom legyen 1 giga. szerinte 512 bőven elég.

    A gépet összeraktam, legál vista, vírusírtók, tűzfal, kapott office-t, előtelepítettem pár programot amikre szükség lehet, pár kodeket, stb. gépet kiviszem beüzemelem, intenék, erre szól hogy bocs, de át kéne tenni a levelezést, a kedvenc fileokat, közben kiderült hogy minden mást is. ez kb +3-4 óra volt, mert vagy 20 programot kellett belőni. persze amikor szóltam hogy árajánlatban nem volt ez benne akkor csak nézett, nem is fizette ki.

    a poén: másnap reggel felhívott a hölgy. hát finoman fogalmazok, emlegette a felmenőim között a vélt félig rinocérosz, félig sem emberi lényeket, és más mitológiában jól ismert szereplőket, ami így hajnali 5 körül picit álmosan meglepően ért. a hiba: nem ment a hang a gépen, nem kell mondani, hogy amikor otthagytam ment. Ellenrzés kezdődött. minden bekapcsolva, kábel a helyén, megfelelő állásban az erősítő.
    -nem multimédiás a billentyűzet?
    -az mi? (itt már ordított...)
    -vannak rajta olyan gombok hogy a számokat lehet léptetni?
    -aham
    -jobb alsó sarokban kis hangszóró ikon
    -át van húzva!!!!!!! NAÉS akkor mi van?!?!?!!!? /=/=!%="+'§"!=+)'
    - akkor a billentyűzeten van egy gomb kis hangszóró képpel nyomd meg...
    (zene üvöltve szól)
    - jah bazdmeg. és lecsapja.
    szerencsére azóta sem hívott...

  • #56573440

    törölt tag

    válasz Shadows #5001 üzenetére

    mi egyszer om gépeket telepítettünk nyári melóban, és ott vagy kétszer is volt hogy nem akarta aktiválni. felhívtuk a helpet, bediktáltuk a kódot, mondtam hogy itt van előttem a cd gyári, de mégsem, erre kaptunk egy új kódot, azzal felment.

    a csavar ott volt hogy az egyik ezek közül tényleg be volt aktiválva, utána derült ki, amikor 200 gép után maradt egy telepítő:) néztem picit hogy semmi gond nélkül segítettek :U

  • #56573440

    törölt tag

    válasz shteer #5825 üzenetére

    akkor meg visszahozta volna hogy nem tudja a dx10-et a nagytudású win 98 alatt ;]

  • #56573440

    törölt tag

    válasz Rival #6399 üzenetére

    én is sok ilyet csinálok de valahogy mindig belefutok az olyanokba hogy már haldoklok től. legutóbbi story. felhív hogy xy tól látta hallotta hogy mit csinálok, ott egy teljes háló volt konfigolva laptopokkal, asztali gépekkel, szerverrel profin összerakva. mondom miben segíthetek. van egy nem olyan régi gép vistával és lassú. rutin kérdések (proci memó) semmi értelmezhető válasz. ok kiszállok. kint kiderül hogy vagy 8 éves gép xpvel, 64 mega memóval p3. a többi stimmelt mármint hogy lassú... persze nem vittem magammal csak a vistás szrvizcsomagom, abban csak ddr2 volt, mondom akkor haza. nem lakott messze mákosan. sd memópakk be, kimegyek kapott egy köteggel, kiganajoztam mindent, ment. csodálkozott hogy ezért pénzt is kérek. nevettem.
    azóta vett laptopot. mobil netet mellé. hív, megvesz, elvisz belő, ellenőrzöm minden rendben, kap open offic-t nem mintha kellene neki de akkor is ha jön mail legyen valami, pdf, winrar, tűzfal, vírusírtó. szájbavágva hamar mert minden úgy van összekészítve hogy pörögjön. megint lóvé megint néz. azóta legalább 20x hívott hogy nem tudja megnézni a levleleit a freemailen meg lassú a freemail (mintha tehetnék róla minden más jó) meg nem tud csatolni file-t... és menjek ki hozzá és csináljam már meg. az ilyen kiborít mert ha kiszámlázom a kiszállást akkor megint néz hogy most nem jópofiból megyek ki megint?
    pedig lehet ez lesz és leszoktatom magamról :W sok olyan embernek van pcje aki nem csak angolul nem tud de magyarul sem ért, ha megmutatom akkor két napra rá nem tudja megcsinálni. és elvárja hogy ilyen szintű supportot vállaljak. szerintem vicc

    a mac azért jó mert nehéz úgy belenyúlni hogy ne menjen. de azt használni is tudni kellene, az sem találja ki ha a mailt el kell küldeni és csatolni is akarsz valamit. sajna mert akkor azokat ajánlanám ki:D

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák