Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • csabi63

    senior tag

    válasz unravel #258 üzenetére

    Megasztár, nem magyar léptékkel. Bökte a csőrét, hogy ingyen hallgatták milliók a zenéjét. Ő valaki, nyíltan kimondhatta, hogy az élősködők húzzanak a fenébe. Megzsarolta a Spotify-t, hogy a free user-ek ne hallgathassák a számait. Nem mentek bele, erre becsukta a boltot. De más szolgáltatóknál is letiltatta a számait, legalábbis egy részét. Rimánkodhattak a rajongói, le sem sz@rta őket. Elvégre ott az iTunes, meg lehet venni az albumokat. Hallgathatja bárki, ha tejel érte. Nem szimpatikus, de mégis van valami igaza.
    Még szerencse, hogy az ominózus esetig azt sem tudtam ki ő. Belehallgattam, az a zene nem az én műfajom. Túl öreg vagyok hozzá.

    [ Szerkesztve ]

  • #78032384

    törölt tag

    válasz unravel #258 üzenetére

    Dióhéjban: Azt mondta nem oké millióknak ingyen lehet hallgatni a zenét, kérte a Spotify változtassa meg az üzleti modellt. Nem tették, erre ő leszedette a dalait. Amikor az Apple Music elindult 3 hónap ingyen próbával, ami időre az Apple nem akarta jogdíjakat fizetni az előadóknak, Taylor Swift nekik is odaszólt akkor nem engedi streamelni a dalait. Másnap az Apple visszakozott, fizetnek mindenkinek így a csajnak is megfelelt. Egyesek szerint csak pénzéhes, mások szerint valaki kiállt az előadókért és ő már szupergazdag így is, neki elvi kérdés. Szerintem van igazsága, évi 70 millió euró a Spotify bevétele a reklámokból, abból filléreket látnak az előadók, a Spotify 90%-ban az előfizetőktől függ. A Spotify azzal védekezett a kiadóknál akad el a pénz, nem ők a rosszfiúk. Ebben is van valami. Mivel ő most az abszolút Ms Rekordeladás és Ms Superstar tinilányok millióinál, az ő szavára reagálni kellett a cégeknek. Az Apple megtette rögtön, a Spotify csak most fogja. Mert ha az ő példáján más előadók is kihúzzák az anyagukat, akkor dalok nélkül mit ér egy streaming szolgáltató?

Új hozzászólás Aktív témák