Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bot1978

    senior tag

    Asrock B450 Pro4 -en érdemes állítani a procinál? llc nincs, szóval ez nem az a kifejezetten tuninglap

  • bot1978

    senior tag

    válasz Gyuri27 #1235 üzenetére

    Kellemes meglepi a lap, nem is droppol olyan hatalmasat. Faragtam a fetekre két blokkot, lehet azt is megköszöni, bár még nem igazán kell. Egyelőre csak egy 6 magos 1600 van benne (AF) majd 1-2 év múlva lehet cserélem, aztán olvastam, hogy szeretnek fűteni ...

    Manapság nincs az alaplapoknak márkánként topic-juk?

    Aki ilyen B450 PRO4 lapot vesz annak pl. tanácsolnám, hogy szedje le a fetekről azt a bordát, ami a lap szélén van, mert a borda alatt van két gumi kocka a lap széléhez közelebbi oldalon. Kicsit vicceskedés, mert pont úgy néz ki, mint egy fet, de csak támasztás, viszont 1mm-rel magasabb, mint az alkatrészek :W és túl tömör gumi.
    Nem szerencsés, mert bár 1mm-es gap pad van a bordán gyárilag az a gyenge rúgó, ami a műanyag stiften van és a laphoz húzza a bordát nem meggyőző, hogy rendesen össze tudja nyomni a támasztást, hogy a pad rászoruljon a fetekre.
    Két sorban vannak fetek és az egyik sornak a nyomát nem nagyon láttam a padon, amikor leszedtem. Nem az igazi szóval jobb azt levenni onnan szerintem még akkor is, ha valaki a gyári hűtést hagyja rajta.
    Nyilván a gorillák ellen van, akik a bordánál fogva emelik az alaplapot, hogy ne sarkazzák le a fetet a hűtőborda aljával.

    [ Szerkesztve ]

  • bot1978

    senior tag

    válasz Gyuri27 #1237 üzenetére

    Én tettem arra is, ha már csináltam mindegy volt. Úgy tudom a memóriakezelés onnan kapja a delejt, szóval szerintem oda is drótozva van a CPU pár lába, emiatt spekuláltam arra, hogy ha ott túlmelegszik sem lesz stabil, ha piszkálva van.

    Már összeraktam, szét nem szedem fotózni bocs, de amúgy sem mutogatni való. Szemre csináltam kézzel. Volt itthon 1mm vastag réz lemez. A házfelújításkor elszabtunk egy küszöblemezt, az maradt meg. Abból van.
    Körberajzoltam a gyári borda alját, picit hagytam futni a lemezen a vágókorongot a filc mentén, hogy könnyebb legyen ott hajlítani, hajlítottam egy hosszú "U" profilt, aztán jött a hűtőfelület, ami egy 1,4cm széles csík, lényegében ezt az egyet mértem. Felhajtottam a két végét rá az U profil és körbe összeforrasztottam egy 75W-os pákával, utána flex csiszolókorong síkba és feketére leködöltem flakonból. Ja a csonkokat is forrasztottam, csak egy lyukat fúrtam nekik, semmi menet. Ilyen Ordasi féle cucc lett, de teljesen jól adja a gyári gap paddal, annyi fokos a lap, amennyi a lötty.

Új hozzászólás Aktív témák