Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • GoodSpeed

    őstag

    LOGOUT blog (1)

    válasz proradeon #100 üzenetére

    De azt bírom, hogy nem képesek egyenesen beszélni. Abból lehet következtetni, hogy nincs benne a rendeletben az átalány szó. Viszont nem mondják ki, holott mindenkinek az lenne a jobb, és az igazságosabb is, ráadásul komoly tömegeket érint. Pl én 0 m3-t fogyasztok gázból nyáron, mert a bojlerem is okosbojler, tehát az sem fogyaszt. Télen viszont a gázfogyasztás megugrik.

    Nekem most jelent meg az MVM oldalán, szóval bőven benne vagyok, ha nyáron is fizethetem egyenletesen:

    Viszont pár napja még ezt láttam:

    be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

  • GoodSpeed

    őstag

    LOGOUT blog (1)

    be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

  • GoodSpeed

    őstag

    LOGOUT blog (1)

    Helló,
    Az imént ezt is kénytelen voltam előszedni, hogy megnézzem mi van bejelölve a felhasználás jellegének, fűtés, konyhai sütés - főzés, vagy vegyes 😃 Erre kiderült, hogy ez: 😃
    Szóval szeptemberre 30 m3 van a limitben... elsődlegesen a két konvektorral fűtünk, és csak hébe-hóba megy a sütkérezés. Kb havi 1-2 m3. Ezen információk fényében a felhasználás jellegét most kell pontosítanom, vagy maradhat így?

    A másik kérdés:
    Mindig hónap közepén van a diktálás ...


    Tehát NEM október elején, hanem közepén. Októberben még hidegebb lesz... szóval a 30 m3 várhatóan nem tartható. Hogyan lövik be, hogy szeptemberben benne maradtam e a 30-ban vagy sem?

    [ Szerkesztve ]

    be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

  • GoodSpeed

    őstag

    LOGOUT blog (1)

    válasz Donki Hóte #4903 üzenetére

    gyújtólángégőnek nevezik mostanában.

    be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

  • GoodSpeed

    őstag

    LOGOUT blog (1)

    Szombattól emelkedik a gáznál a lakossági piaci ár és ismét lesz rendkívüli diktálási lehetőség | 24.hu

    A rendkívüli diktálási lehetőséggel éltem, mert így biztos, hogy a szeptemberi 30m3-es fogyasztási jelleggörbébe beleférek 😀 Kevesebb is lenne, de a konvektorok (sok éve nincs már olyan, hogy őrláng) gyújtólángégő üzemmódban vannak 🙂 így némi sütéssel együtt 12 m3 ment el szeptemberben 🙂

    be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

  • GoodSpeed

    őstag

    LOGOUT blog (1)

    A szerződésben találtam egy ilyet: felhasználói profilcsoport (ha értelmezhető): L2
    Ez mit jelent?

    be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

  • GoodSpeed

    őstag

    LOGOUT blog (1)

    Most változtattak, és lehet évközben számlázási módot váltani, vagy sem? Eddig havi diktálós voltam, meg még most is az vagyok. Két konvektrorral fűtök meg kb hetente 1x sütök egy kis kaját. A bojler elektromos. Jobb diktálósnak maradni, vagy a másik kettő közül valamelyik?

    be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

  • GoodSpeed

    őstag

    LOGOUT blog (1)

    válasz Lauda #5035 üzenetére

    Köszi, az nálam december 16 és január 16 között van azt hiszem. Amúgy gondolkoztam israjta, hogy nekem jó ez a bediktálós. Több okból is:
    1. Mivel a lakás szigetelt rendesen, így beleférek gyönyörűen a jelleggörbébe
    2. Vegyesre van állítva, mert a számlám alapján a sütés-főzés rendes fogyasztás alapján lett kiszámlázva megint, szóval nem 7x áron
    3. Arra számítok, hogy nyáron át kell állni teljesen elektromos fűtésre a következő télre, ha nem lesz gáz... meg értem én, hogy kevesebb a számla átalánynál télen, de így meg nyáron 1-2 m3 fogy el sütés által. Volt olyan hónap idén (is), hogy csak a készenléti díjat kellett kifizetnem. A kemény 973 Ft-ot :D Telefonon az MVM-et nem tudtam elérni, de a profilozás alapján meg a számlák alapján nekem úgy tűnik, hogy jól van beállítva, és vegyesre.

    be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

  • GoodSpeed

    őstag

    LOGOUT blog (1)

    be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

  • GoodSpeed

    őstag

    LOGOUT blog (1)

    válasz Soulfly842 #5049 üzenetére

    [ Szerkesztve ]

    be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

  • GoodSpeed

    őstag

    LOGOUT blog (1)

    119 m3, fűtési profillal két konvektorral (Vara-FÉG Basic (4.1.1 & 5.1.1) parapetes gázkonvektorok) + Computherm KonvekPRO + Q7RF(RX) Computherm szobatermosztátos reformjaim működnek :D

    Mivel ma kellett diktálni, melyik hónapi limit az érvényes? Bőven benne vagyok a februáriban is meg a márciusiban is :D


    [ Szerkesztve ]

    be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

  • GoodSpeed

    őstag

    LOGOUT blog (1)

    válasz atirag #7301 üzenetére

    Nálam az Ariston Velis Evo 80 okosbojler van fogyasztásmérőn. Táblázatban néha beírom az állást, így alakul:

    Havonta elmegy egy 95 kWh ECO módban. A távhőnek ez lenne az előnye, hogy mindig van melegvíz, és nagyon olcsó. Tudom, mert van egy lakótelepi lakásunk is, és ott télen a fűtés is olcsóbb mint itt. Pedig nm-re ugyanakkora mind a kettő. Cserébe ott nem szabályozható a fűtés, illetve központilag kapcsolgatják, de úgyis olcsóbb, hogy bőven benne maradok a havi gázfogyasztásos limitben.

    Okosbojler ECO mód, de télen átcsúszom a 210 kWh-os limiten egy picivel. Most például ebben a hónapban:

    A legnagyobb fogyasztó még: LG F2J5WN3W mosógép, aminél 6.5 kg a töltősúly per dob, de hetente kétszer van használva, és a két alkalomnál két töltettel. A két töltet viszont egyben nevetve belefér a Heinner HCD-V804B Kondenzációs szárítógépbe. A szárítógép is csak ennyiszer van használva. Illetve ugye feleannyiszor mint a mosógép, mert megvárom még elkészül a másik ruhaadag, és együtt szárítom őket. A következő lényegesebb fogyasztók: Gorenje BM 1210 BK kenyérsütőgép, mert sütöm a kenyereket. Ez rendszeresen használva van tehát szintén. Valamint a hűtőgép: Gorenje RF3111AW, ezeken kívül van még télen két Adax fűtőpanel, a fürdőszobában ADAX VPS 906 KT fürdés előtt, illetve a WC-ben: ADAX VPS 904 KT ez utóbbi viszont nincs általában bekapcsolva. Két laptop, egy alacsony fogyasztású HP Pavilion 15 cc516nh - 2LE41EA napi használatban, és egy kevésbé alacsony fogyasztású 7 külső meghajtóval + nyomtatóval + scannerrel ASUS Rog Strix G17 G713QM HX1139T 32 GB RAM KINGSTON FURY Impact 3200MHz - KF432S20IBK2/32 (KIT 2DB) + monitorral :D ASUS TUF VG249Q Gaming monitor 144Hz

    Szóval így szerintem még egészen jó is, hogy csak kicsivel lépem át télen a limitet. Nyáron viszont keményebb lesz, mert akkor képbe kerül a klíma is. AIRFEL INVERTERES SPLIT KLÍMA 3,3KW LRX/LTXN35UV1B-12000BTU A++ tavaly a nyár fele már le volt tudva amikor bejelentették a rezsicsökkentés csökkentést. Idén már úgy indul a sztori, hogy végig azzal kell számolnom, hogy 18 000 Ft villanyszámla lesz. Mondjuk gázfogyasztás az nem :D Télen fürdéshez 60 fokos vizet használok, nyáron elég lesz az ECO 40 fok is.

    38 évig laktam kertes házban. Ott volt vezérelt áram (éjszakai áram), most egyik lakásomban sincs, az egyik lakótelepi, ott sosem volt, az újban meg megint nincs bevezetve. A H tarfián gondolkoztam, de ahhoz be kell húzatni egy teljesen új kábelt 150 rugó, a kapcsolószekrényt is megint meg kell csináltatni (2017-es egy mérős), hogy beférjen a második mérő is, és a lakáson belül is újra kell a szintén 2017-es kábelezésnél behúzni az extrát ... de meglátom, hogy ez az év hogyan alakul, és majd átszámolom megint. Igazából a 150K + az extra mérőóra amit látok fix díjnak. Hogy belül mennyibe kerül azt nem igazán ... és ezért is húztam a dolgot. Na meg ugye, ha kivezetik a rezsilimitet - erre sok esélyt nem látok, még akkor sem, ha megszűnik a kiváltóoka - akkor mire megtérül a beruházás, az elég sok év is lehet. Az éjszakai áramnál meg ugyanez a helyzet, akkor már három mérő kellene, egy annak is. Viszont az éjszakaira is külön 210 kWh vonatkozik. De akkor az okosbojlert vissza kell váltani hagyományos elektromosra, még plusz beruházás + ha napközben elfogy a 80 liter, akkor így járás :D Bár egyébként a vezérelt áramnál még a régi 2019-es címemnél is volt olyan, hogy napközben is bekapcsolt :D

    [ Szerkesztve ]

    be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

  • GoodSpeed

    őstag

    LOGOUT blog (1)

    válasz tom120514 #7309 üzenetére

    Az ilyesmiért is, meg mondjuk azért is, mert eleve csak akkor akarok fizetni ha fogyasztok is, én nem váltottam átalányra diktálósról. Folyamatosan, hónapról hónapra diktálok. 1194 m3 - de hivatalosan 1200 m3 van a szerződésben - az éves gázfogyasztásom, benne vagyok a limitben. 2022/2023 tele volt az első amikor ez számított. Áramnál már kicsit túllépem, télen - nyáron :D

    be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

  • GoodSpeed

    őstag

    LOGOUT blog (1)

    válasz Dorian #7315 üzenetére

    "Én átalányt fizetek, a tököm se akar diktálgatással foglalkozni. Ha év végi elszámolásnál kapom vissza a különbözetet, simán megéri, nem fog kenyérre hiányozni."

    Mindannyian mások vagyunk, de én azért úgy vagyok vele, hogy sem egy nagy állami cégnek, sem az államnak, sem multinacionális vállalatnak, sem banknak, nem szeretek hitelezgetni, hogy én azt befizetem előre, addig használják a pénzemet, majd utólag visszafizetik kamat nélkül :D

    [ Szerkesztve ]

    be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

  • GoodSpeed

    őstag

    LOGOUT blog (1)

    válasz pjen #7321 üzenetére

    Az előző lakhelyemen mindig átalányt fizettünk a villanyra. Mindig utána kellett évvégén fizetni.. Szóval akkoriban ők hiteleztek, és nem volt kamat ja. Viszont az villany volt, azt nyáron is fogyasztottam.

    Itt az új lakásnál a villanynál is diktálok, bár annál jobban megfontolandó most is az átalány fizetése. Télen 10-12K a villany. Nyáron a rezsicsökkentés csökkentés után a klíma miatt 17-22K. Gázt viszont nyáron egyáltalán nem használok, és mondjuk nem zavarja őket az sem, hogy fűtési profil van beállítva, a havonta esedékes rendelkezésre állási díj azért kiszámlázódik. Mondjuk 973 Ft, de ennyi erővel a Hipermarketben is lehetne a számlán egy összeg a blokkon elkülönítve, hogy a vétálár x százaléka azért van feltüntetve, mert nyitva voltunk vazze, azaz rendelkezésre álltunk.

    Nyugaton nem tudom hogy ez a rendelkezésre állási díj bevett szokás e, de szerintem a szolgáltatónak alapérdeke, hogy rendelkezésre álljon miként a boltnak is, mert ha nem áll rendelkezésre, akkor nem tudok fogyasztani, ha nem tudok fogyasztani, akkor nem lesz neki bevétele, amiből nem keletkezik profitja sem. Persze az olyanoknál akik nem használják nyáron a gázt, ez nekik teljes haszon. Vagy ugye a rendszerhasználati díj... ha azt nem számláznák ki, sosem lépném át a jelenlegi 10 000 Ft-os határt télen, és a 20-at sem nyáron.

    Mert ott is miről van szó? Azért fizetek - és többet mint amennyibe maga az áram kerül -, hogy a házamba eljut az erőműből kábelen a lakásomig az áram. Értem én, hogy fizetni kell a dolgozókat karbantartáskor, meg néha cserélni kell a transzformátorokat, de ha jól emlékszem 4x-ese kb a rendszerhasználati díj, magának az áram díjának?

    Szerk:

    Ja és "baráti" 27%-os ÁFA van rajta. Már itt egy vicc az egész, hogy rezsicsökkentés... ott kezdődne, hogy 5%-os ÁFA ... legalább addig ameddig elmúlik ez a válság, vagy ameddig nyomják ezt, hogy rezsicsökkentés van. Maga az áram tényleg olcsó lenne, ez látszik.

    Csak nagyjából azt adják el, hogy olcsó a narancs - ugye te csak narancsot akarsz vásárolni -, de rájön a szatyor ára (ezt egyébként a Tescóban most vezették be :D ), meg még kitalálják, hogy fizessél a kosárhasználatáért is, aztán kiderül, hogy nem is olyan olcsó így már.

    [ Szerkesztve ]

    be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

  • GoodSpeed

    őstag

    LOGOUT blog (1)

    válasz pjen #7324 üzenetére

    Igen, ezért is írtam, hogy nem tudom, hogy ott mi van, mert lényegtelen még annyi energiát is belefektetni a dologba, hogy rákeressek, mert hiába tudom meg, hogy ott mi van, az számít ami itt van. Itt meg ez van... ezt kell szeretni, vagy nem szeretni, de fizetni azt ezt kell :D

    be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

  • GoodSpeed

    őstag

    LOGOUT blog (1)

    válasz axioma #7326 üzenetére

    Értem amit mondasz, de!
    1. Hivatalos számlán szerepel annyi. Innentől kezdve az akkor is annyi, ha tudjuk, hogy egyébként nem annyi.
    2. Ha véletlenül az EU azt mondaná, hogy ez a rendszerhasználati díj nem EU kompatibilis és ki kell vezetni, akkor derülne ki, hogy hirtelen mennyibe kerülne 1 kWh áram a lakosságnak.

    Így csak találgatunk, akkor meg persze megint az lenne, hogy annyit kérnek amennyit vagy a politikai céljaik szabályoznak le, vagy ha az nincs, akkor amennyit nem szégyellenek.

    Amikor bejelentették a nyáron, hogy hát 210 kWh-órába belefér a lakosság négyötöde nem volt megkérdőjelezve. Ahogyan abból sem volt hörgés, hogy afölött sem igazán finomkodtak, hogy mondjuk ha valaki 300 kWh-t fogyaszt akkor sávozunk, és mondjuk 1,25-ös a szorzó, 400 kWh/hónál meg 1,5 450-tel meg 2x, hanem bemondták, hogy kétszeres. Semmilyen tüncizés nem volt. Pedig nagyjából kijelenhető, hogy a 210 kWh-os limitbe csak az fér bele és / vagy viszonylatban, aki panelban lakik (ott azért, mert nincs okosbojler, hanem távhő van, de a klímával már lesz gond a nyáron, vagy ha nem panelben lakik, akkor sem okosbojlert használ, és nincs szárítógépe sem. Klímával meg a forró nyári hónapokban mindenki meg fogja szívni (kivéve a napelemeseket) ! A 2023-as lesz az első olyan nyár, ahol már végig rezsilimit van. A rendszerhasználati díjas dolog, jóval régebbi mint a rezsiválság. Lényegében drágább az eldobható zacskó, mint narancs :D

    [ Szerkesztve ]

    be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

  • GoodSpeed

    őstag

    LOGOUT blog (1)

    válasz asdf_ #7328 üzenetére

    "Csak ezt egy olyan országban, ahol az átlagkereset az utolsó előtti az EU-ban nem lehet megtenni, ráengedni a népre, hiszen akkor odaveszik a nagy vezér legfőbb néphülyítő varázslata, a rezsicsökkentés (és persze sokan kifizetni sem tudnák)"

    Egyszer azt mondta OV, hogy ez az ország nem az, ahol 4000-6000 €-t keresnek az emberek. De sajnos az elmúlt 33 év azt mutatja, hogy lehetne itt bárki hatalmon... az alapvető gond, hogy nem lehet magasara belőni a fizetési szinteket. Azért nem, mert akkor azok a tőkések, akiknek már bőven, és sokszorosan megtérült a befektetésük (gyárak), kivonulnának és lenne egy csomó munkanélküli akinek még ennyi fizetése sem lenne...

    Nincs jó megoldás. Ha emeli (például törvénybe rögzítve teszi ezt), kimenekül a tőke és itt maradnak a szakképzett, de már nem kellő munkaerő tagjai csak immáron reménytelenül állás nélkül.

    Ha meg nem emeli, akkor ez van mint most. Pl az infláció megugrásának az volt az oka, hogy választásokkor költekeztek.
    Összeszerelő ország, nem azért jön ide a német, meg amerikai gyárat építeni, mert ott már nincs elég terület, hanem azért, mert itt olcsó a munkaerő. Ha annyi lenne mint ott, akkor eleve nem jön ide, legrosszabb esetben épít egy pluszt Németországban, Angliában, Franciaországban, aztán még közelebb is van, de a jellemzőbb az volt, hogy ezek a kelet-európai, meg balkáni országok egymásra licitáltak, hogy ki tud olcsóbb munkerőt, meg nagyobb adókedvezményt nyújtani, aztán volt, hogy a bolgároknál épült, máskor meg a románoknál. Ha meg ezek is drágulnak, Kína mindig ott van.

    be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

  • GoodSpeed

    őstag

    LOGOUT blog (1)

    válasz balojazz #7334 üzenetére

    Nekem csak az okosbojler ECO módban megeszik egy kellemes 90 kWh-t havonta. Ketten vagyunk, egy klíma van, de az csak nappal megy, éjjel nem. A kenyeret sütjük kenyérsütőgépben, az okosbojler 2017 végi, a klíma inverteres, szintén 2017-es, ez a kettő a legrégebbi, minden más ennél újabb. Ja 2016-os a hűtő. Két laptop van, az egyik U-s CPU-val szerelt. HP Pavilion 15-cc516nh - 2LE41EA, a másik az viszont Gamer laptop, Ryzen 9 5900HX CPU-val meg RTX3060-as VGA-val, bár a 3060-ast csak mondjuk játék meg videóvágás alatt használja, egyébként a CPU-ba integráltat veszi igénybe. Persze van 7 darab SSD és HDD vegyesen rajta, még két UPS. Illetve nyaranta megy a Plus+ZAP-30 (FlyZap-30) rovarcsapda is, de érdekes amit írsz. Nálam az Ariston Velis Evo 80 okosbojler a főfogyasztó. 11m3 volt most a legutóbbi vízfogyasztás, hogy ebből mennyi volt a melegítés alatti azt nem tudom. Így alakultak a fogyasztások nálam:

    #7335atirag :R Köszi, akkor ez így megnyugtató, mert eléggé ég és föld volt az én fogyasztásom, meg balojazz által leírtak között a különbség :R

    [ Szerkesztve ]

    be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

  • GoodSpeed

    őstag

    LOGOUT blog (1)

    válasz 313313 #7337 üzenetére

    Amúgy amikor én a 80'-as években gyerek voltam, akkor a Kádár-kockák elitjében pl Berettyóújfaluban hőtárolós villanykályhák voltak. Azt a rendszert kellett volna tovább fejleszteni. Ehelyett átálltak az olcsóbb, de sokkal inkább függőséget okozó gázra, amit ugye ki is kellett építeni, és a Szovjetunió felbomlásával az ukránok mindig csinálták a fesztivált, mert mindig üres volt a kasszájuk.

    Most lehetne - ha a kormányzat engedné - enyhíteni a rezsin, a függőségen, ha a lakosok használhatnának erkélyre szerelhető napelemet.

    Kapható a boltban, csökkenti a rezsit, de nem használhatod: káosz van az erkélynapelemek körül | G7 - Gazdasági sztorik érthetően

    De nem. Na innentől abszolút kiderül, hogy a király meztelen!

    be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

  • GoodSpeed

    őstag

    LOGOUT blog (1)

    válasz asdf_ #7340 üzenetére

    Miért kell ezt így agyonbonyolítani? Itt az lenne a lényeg, hogy saját magának termelhess meg a cuccal, nem akarja ő ezt visszatáplálni, ahhoz nem is elég, szimplán elfogyasztja, vazze egy olajradiátor minimumon kipörgeti. Mondjuk az inverteres klíma lehet elmenne róla :D

    be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

  • GoodSpeed

    őstag

    LOGOUT blog (1)

    válasz pjen #7345 üzenetére

    + #7344asdf_: Az a helyzet, hogy eddig erre nem gondoltam ennél az esetnél meg főleg nem. Mert ugye vannak a komolyabb tetőre szerelhető cuccok, aminél az ember vágja, hogy azt be kell építeni, meg össze kell hozni, hogy a váltóárammal szinkronban legyen stb... de itt van ez ami erősen limitálva van, és ilyen járulékos költségek:

    - ugyanúgy beépítés, a falba behúzni (akkreditált villanyszerelő)
    - villanyóra csere (akkreditált villanyszerelő)
    - engedélyeztetés
    - kapcsolószekrényzet cseréje...
    - belső munkálatok utáni helyreállítás

    Nekem pl 3 ilyen is elférne az erkélyemen így ránézve egy pillanatra, de ebből nem igen engedélyeznek ugye ennyit.

    Az előző címemen volt két villanyóra, egy az éjszakainak. Itt meg van egy. H-s tarifához is cserélni kellene a villanyórát, de ha még éjszakait is akarnék akkor már garantált, hogy a szekrényt is kell, annak helyet kell kialakítani plusz fenti rituálé. Ja meg csak akkor 2019-ben mondták, hogy az utcáról 150 000 Ft-ért hozzák be a vezérelt áramnak a légkábelt + a szekrényzet kialakítás, bővítése még annyi.... + a belső munkálatok, +azoknak a rendbehozása (pl ha festetni kell az legalább még 150 000 Ft)... ezért is hagytam a francba. Rezsilimitig nem is érdekelt, mert nyáron azt az egy klímát kibírta az ember. Mondjuk akkoriban télen csak a páramentesítő elvitt 9000 Ft-ot :D Már eladtam, mert most 20 000 Ft-ot vitt volna el havonta, és a garancia is lejárt rá, szóval kiugrottam belőle.

    Jött hozzám egy BMW-s új kocsis gyerök ... mutatom neki a klímát, mondom, hogy ez 1/4 kW-ot vesz fel, erre elmenekült, mert azt gondolta, hogy ez alig fogyaszt :D Aztán jött egy mérnök hölgy Debrecenből, még 5000-zel többet is adott érte, és elvitte :D Az a szerencsém, hogy már 2021/2022 telén elkezdtem a páramentesítést kitapasztalni szellőztetéssel, hogy hol van az arany középút, amikor már nem is magas a pára, meg a fogyasztás is kellemesen alakul. Eleinte (2020 és 2021 között, ez még előbb kezdődött) éjszakára magamnál bukóra nyitott ablakkal aludtam, amikor nem volt -10 fok. Akkor még a Konvektorok nem voltak digitális termosztáttal vezéreltek (2020-ban vásárolt új Vara-FÉG Basic (4.1.1 & 5.1.1 Sit 630-as vezérlővel) és az indíttatás nem is a páramentesítés volt, hanem arról volt szó, hogy a nappali 24 fok nekem sok volt éjszaka. Manuálisan nem akartam mindig a konvektort lentebb állítani. Általában napközben is volt egy kis szellőztetés, de este is egy rövid. Szóval úgy felejtettem éjszakára, és azt tapasztaltam, hogy mindössze reggelre 2 fokot esett a hőmérséklet a szobámban, friss a levegő stb... azért esett csak ennyit szerintem, mert az ablak és a szoba légtere között van egy roló, egy függöny, és egy sötételő is. Tehát egyrészt folyamatosan cserélődött a szoba levegője, nem kellett manuálisan állítgatni a vezérlőt, nem volt penészedés, és innen jött az ötlet, hogy ha működik ez így az én szobámban, akkor talán meg lehet oldani további finomítással a többi helyiségben is. Főleg a nappaliban. A Nappalinál ez a bukóra nyitom az ablakot nem működött volna, mert az hatalmas ablak, több mint kétszer akkora mint az enyém, már eleve ott, hogy az egyben van, nem kétszárú. Ott az vált be, hogy naponta kétszer szellőztetettem, de ha már kihagytam egyet akkor jelentkezett a probléma. 2021/2022 telén már nem igen volt használva a páramentesítő. Megjegyzem 2019-ben 0-24-ben ment, és naponta 3x 1,8 litert termelt ki. Azokon a teleken közelebb volt a havi villanyszámlánk 2019-ben, és 2020-ban a 20 E-hez mint a 15 ezerhez.

    A rekorder villanyszámlám is 2020-ban keletkezett, akkor volt egy dobrepedés - azután vettünk új konvektorokat, de még előtt pár hétig a napelemes rendszer akartuk kiépíteni, csak mivel társasház, egyrészt a tető osztatlan közös tulajdon, másrészt hely sincs fent annyi, hogy elég legyen, aztán hőtárolóskályhában gondolkoztunk, meg infrapanelben - szóval le lett a lakás egyébként 2017-ben teljesen áthúzott elektromos hálózata tesztelve, ment egy Split klíma nappaliban (ez amikor -6 fok alatt volt kint, rendszeresen olvasztgatta magát lefele), két olajradiátor + két ADAX fűtőpanel. Akkor is luxus volt, most meg ugye 2x szorzóval menne :D

    Volt CO érzékelőnk, az mentette meg az életünket. EMOS co-érzékelő GS819, aztán miután kiderül, hogy marad a gáz, vettünk mellé még egyet: Honeywell XC100D-HU-A. Az utóbbi az én szobámban van. Mind a kettő megbízható a katasztrófavédelem honlapján bevizsgált, és ajánlott típusokként szerepelnek.

    be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

  • GoodSpeed

    őstag

    LOGOUT blog (1)

    10 évvel ezelőtt március idusán kellett átülni másik autóba... Most április 7-e van, a madarak kint csicseregnek, és zuhog a hó... Két héttel ezelőtt bekapcsoltam a PLus+ZAP 30 rovarcsapdát, mert már 20 fok körül volt a hőmérséklet a lépcsőházban is... tegnapelőtt meg kikapcsoltam. Két héttel ezelőtt a konvektorok alig kapcsoltak be, mondom remek, ez bőven belefér a fogyasztási jelleggörbébe... és akkor most itt van az április tél... Mondjuk lehet, hogy kénytelenek lesznek népi nyomásra módosítani az áprilisi értéken...

    be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

  • GoodSpeed

    őstag

    LOGOUT blog (1)

    válasz Dorian #7542 üzenetére

    Lehet, de akkor még nem volt rezsilimit, fogyasztási jelleggörbe az igen, csak nagyon kevesen tudtak róla, és nem igazán volt jelentősége... most meg gáznál 7x az eltérés.

    [ Szerkesztve ]

    be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

  • GoodSpeed

    őstag

    LOGOUT blog (1)

    válasz balojazz #7550 üzenetére

    Igazából arra gondoltam ,hogy nem átalányos vagyok, hanem havi diktálós :D

    be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

  • GoodSpeed

    őstag

    LOGOUT blog (1)

    válasz asdf_ #7565 üzenetére

    Az alap nélküli vályogház az sajnos egy rémálom. Persze vannak amelyek állnak 100-150 év múlva is, és vályogházak de azoknak van alapjuk is. Speciel egy 1952-es vályogházzal, melynek dupla falazata volt, de alapot nélkülöző volt tapasztalatom. A vályogházról azt tartja a mondás, hogy nyáron hűvös, télen meg meleg. 7-8 nap előnye van az eltérő falazatúakhoz képest (most a nem szigeteltekről beszélek), aztán ugyanúgy átmelegszik, és ugyanúgy meleg belül. Amikor bejön a fűtési szezon hasonló játszódik le. Aztán szépen áthűl a fala, és süt a hideg. Bár 1952-es volt, de az az eset, hogy mindenki azt mondta, hogy nem éri meg vele semmit sem csinálni. Pontosan, mert alá kellett volna alapozni... a teteje is vacak volt már, ellenben baromira jó helyen volt, így sikerült értékesíteni annyiért, hogy bőven megérte megválni tőle, mert a telek vitte... Most ez áll helyette:



    [ Szerkesztve ]

    be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

  • GoodSpeed

    őstag

    LOGOUT blog (1)

    Duplán spórolás :) Egyrészt ingyenesen volt igényelhető, másrészt az áramszámlán is lehet vele spórolni ;) Ez 1000 Ft-os átlagáron 8000 Ft körül van ;)

    be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

  • GoodSpeed

    őstag

    LOGOUT blog (1)

    Helló,

    Az EON applikációban jelezte, illetve emailben, hogy lesz majd éves leolvasás... ki is küldött egy intervallumot, már június elején azzal a kitétellel, ha fényképesen diktálok, akkor magam is elvégezhetem... hirtelen jó ötletnek tűnt, azóta már be is vonták a bankomon keresztül... mert akkor arra gondoltam hirtelen, hogy ettől függetlenül, majd lesz a hónap közepén diktálási lehetőség. Hát nem lett... Ott hibáztam, hogy gyorsan diktáltam ahelyett, hogy az időintervallumban megadott a hónap közepéhez minél közelebbi időpontban tettem volna meg. Így 05.15 volt az utols menetrendszerinti diktálás, és 06.04-ei a következő. Tehát június közepén nem volt diktálás. Most ezt a rendszer nézni fogja, hogy 05.15-06.04 és 07.14 között átlagot számol, vagy beszívtam, és majd 07.14-én a 210 kWh felett fizethetem duplán azért, mert pont a 06.04-07.14 között bizony már 1 hónapo és 10 napos időszak jön ki, nem pedig 1 havi?

    be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

  • GoodSpeed

    őstag

    LOGOUT blog (1)

    válasz GoodSpeed #128 üzenetére

    A limit 1729 m³/ év lenne, 1200 m³-re volt a lakás 2019-ben szolgáltatóilag becsülve, a szigetelés után, új Sit 630-as vezérlőjű konvektorok kerültek felszerelésre 2020-ban, tavaly pedig KonvekPRO-val tovább korszerűsítettem, az eredmény magáért beszél:867 m³/év az átlagos gázfogyasztásom fűtési profillal! Ez az igazi rezsicsökkentés!

    be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

  • GoodSpeed

    őstag

    LOGOUT blog (1)

    válasz balojazz #9750 üzenetére

    40 m², de akár ketten vagyunk, akár hónapokig én egyedül, az egész lakás fűtve van.
    Két konvektor van és egy gáztűzhely.
    Vara-FÉG Basic (4.1.1 & 5.1.1)
    A melegvizet Ariston Velis Evo 80 okosbojler szolgáltatja, mert a gázost veszélyesnek tartottuk, így is van két a katasztrófavédelem által validált CO érzékelő is a lakásban (EMOS GS819 & Honeywell XC100D-HU).

    [ Szerkesztve ]

    be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

  • GoodSpeed

    őstag

    LOGOUT blog (1)

    válasz balojazz #9753 üzenetére

    A szigetelés már 2017-2019 között megvolt. A konvektorok 2020-ban kerültek cserére, mert volt egy dobrepedés, és az előzőek mentek a levesbe.

    be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

  • GoodSpeed

    őstag

    LOGOUT blog (1)

    válasz Elemental #9756 üzenetére

    Bár az én szobámban 23-ra van állítva, azért 1-1.5 fokkal fölé szokta lőni, mint a mellékelt ábra mutatja... ezért is van 23-ra állítva... 25 az nekem már meleg.

    Mondjuk éjszaka nálam is az orvosilag meghatározott, 19 fok van, amely hajnal 5-től kezd folyamatosan emelkedni 23 fokig. A nappaliban 23,5 fokig.

    Aludni nyáron is klíma alatt tudok csak. Vagyis hűvösben, annyi a különbség a korábbi évekhez viszonyítva konvekPRO előtt az ablakom volt bukón hagyva éjjelre, mert a Sit630 modern de akkor lefekvés előtt mégis manuálisan kellett volna állítgatni.

    be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

  • GoodSpeed

    őstag

    LOGOUT blog (1)

    válasz GoodSpeed #9773 üzenetére

    2 évvel ezelőtt, még a KonvekPRO előtt írtam, de már az új konvektorokkal:

    Nemcsak pazarlás volt - amúgy azért is csak két fokot csökkent a hőmérséklet, mert a szoba légtere és az ablak között van: reluxa, függöny és vastag sötételő is - d ha a kiáramló CO a parapetes kivezetésen túl immáron a szabadból a bukóra nyitott ablaknyíláson belül visszakerül az kifejezetten veszélyes tud lenni. Mondjuk ott volt akkor is a kettő közül az egyik CO érzékelő. Minden szobában van egy.

    A kettő darab 3 részes KonvekPRO szettet úgy vásároltam, hogy nem voltam benne teljesen biztos, de minden várakozásomat felülmúlta! Ráadásul MVM-es akcióban vásároltam, lényegesen olcsóbban, mint normál esetben kerülne:

    A hőmérsékleteket az MVM és az orvosi ajánlás alapján lőttem be:


    [ Szerkesztve ]

    be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

  • GoodSpeed

    őstag

    LOGOUT blog (1)

    válasz amargo #9775 üzenetére

    Szellőztetés az pár perc naponta. Egyszerűenb úgy, hogy a KonvekPRO-ban van a konvektor szondája befogatva egy kockacukor ellenállású tartóba, ami folyamatosan becsapja a szondát, ha azt akarjuk, hogy éjjelre lentebb menjen a hőmérséklet akkor beprogramozzuk úgy a COMPUTHERM Q7RF vezeték nélküli (rádiófrekvenciás), programozható, digitális szobatermosztáton, ami ilyenkor jelet küld a COMPUTHERM Q7RF (RX) vezeték nélküli (rádiófrekvenciás) vevőegységnek RF-en keresztül, ami vezetékkel van összekötve a KonvekPRO-val, és az elkezdi felfűteni a kockacukor ellenálláson keresztül a szondát 26-27 fokra, így a Sit 630-ra csatlakoztatott szonda nem indítja be az égést a dobban. hiszen úgy érzékeli, hogy 26 fok van, és a 6-os fokozaton a SIt630 kb ennyit hivatott tartani. Reggel, amikor az órája szerint el kell kezdenie felfűteni a lakást, akkor a KonvekPRO leveszi a melegítést a szondáról, ami lehűl 26 fok alá, és elkezdi felfűteni a konvektorral a lakást a megadott értékre, ha eléri mondjuk a 20 fokot, és pl 20 fok a cél, akkor ott elkezdi megint fűteni a szondát! :D

    be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

  • GoodSpeed

    őstag

    LOGOUT blog (1)

    válasz pjen #9778 üzenetére

    Lapostető, felső szint.

    be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

Új hozzászólás Aktív témák