Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • dreamdancer

    őstag

    válasz oO7 #27 üzenetére

    +1
    Nem értem, hogy az elmúlt bő 10 év megbukott tablet-pc-i után hogy nem lehet felfogni, az a desktop sw, ami 13-27"-es kijelzőre, egérrel és klaviatúrával való használatra van kitalálva, egy tableten kábé használhatatlan. Persze el lehet vele szöszölni, de normál munkára alkalmatlan. És igen, a Win8-as tabletre rá lehet dugni egeret meg billentyűzetet, wow, gratula, sikerűlt feltalálni az Atom procis netbookot, csak még kényelmetlenebb formában.

    Az RT meg végképp egy vicc, mintha egy olyan projekt része lenne, amiban a lehető legrosszabb tulajdonságokkal bíró tablet OS-t akarták volna megcsinálni. Ahelyett, hogy fogták volna a kicsi, gyors, smooth WP8-at és ráhúztak volna egy tabletes GUI-t, ahogy a Google és az Apple is tette, meglehetős sikerrel.

    Nem a lényeg a fontos.

  • dreamdancer

    őstag

    válasz oO7 #49 üzenetére

    Az elmúlt 3 év pont azt mutatta meg, hogy a mobil OS vitte a korábban életképtelen tablet-kategóriát sikerre, ami simán elment a viszonylag nyenge ARM-procikon. Persze abban igazad van, hogy nem 3-5 hüvelykre kitalált GUI-val, az első, 2.2 és 2.3-as androidos tabletek valóban szörnyűek voltak. De az nagyon is hasznos, hogy a hardver és az OS ugyanaz, így a legtöbb appnál csak a GUI-t kel tabletre szabni.

    És félreértés ne essék, nekem semmi bajom a Modern UI-val, rá lehetne simán húzni a WP-re tableteknél, de a nagy, erőforrásigényes desktop OS és szoftverek egyszerűen nem a szimpla tartalomfogyasztásra kihegyezett tabletre valók, és ezen az RT és az ARM sem segít. Ami meg a touchscreenes notebookokat illeti, ilyenek már tavaly óta vannak, de pár geeken kívül nem nagyon kapkodnak utánuk. Én csak egyet próbáltam, de az a tétova ide-oda kapkodás a kijelző, a klaviatúra és az egér között minden volt, csak kényelmes nem. Nem hinném, hogy ez lesz a jövő.

    Nem a lényeg a fontos.

Új hozzászólás Aktív témák