Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • xabolcs

    őstag

    válasz pilot-csaba #465 üzenetére

    ugy van, ahogy a linkelt wiki oldalon latszik a kepen:
    internet - modem - router - szamitogepek

    es igen, static route-ok nelkul. :K

    vannak regi emlekeim arrol, hogy valami modemet mintha en is static route-tal ertem volna el. de az sztem az kabelmodemek voltak (motorola sb5100, atlanta webstar 2203) volt.
    minden esetre hetvegen vasarnap megnezem, hogy az emlitett b3-as modemet hogyan erem el pontosan.

    hat a tftp leginkabb az itt megszokott failsafe frissiteshez van kozel. lasd dchard 467-ik hsz-et!
    amugy ez a modem is eloszor TTL=100-zal valaszol, s csak utana ter vissza 100 ala, igy sztem van esely reset gomb nelkuli frissitesre. majd kiprobalom, ha odajutok.
    olvasni valo: tftp
    nezni valo: [oldal kozepe - a TTL a lenyeg]

    dchard! ha esetleg mukodne ez a tftp-s frissites, akkor sztem egy "boot wait" opcio (tobb ideje legyen a kiserletezo kedvu felhasznalonak) boven megteszi a webui helyett. :B (foleg, ha kivitelezheto.)

    (#468) dchard

    koszi, en is ilyesmit gondoltam moge, hogy a 640 kbyte mindenre eleg, nem hogy a 8 mega! ;)
    esetleg egy watchdog timer-t nem tudnal belerakni legalabb az egyikre? :B
    hogy ha megadja magat, akkor telnet/httpd restart.
    bar amikor lehalt, akkor furcsan halt le (mert pl a bongeszo se timeout-olt, hogy nem ul ott senki, ne nezegessem foloslegesen)

    megtenned, hogy kibovited az "Ismert hibak" reszt ezzel?
    azaz, hogy el lehet dobatni vele a kanalat, es hogy a problema megoldasa a modemgyartokra var (ertsd: tobb memoria, cpu)
    :R

    #470

    igen, most legutobb "all modulations"-ben hagytam. de csak azert, mert ugyanugy ADSL1-kent szinkronizalt, akarhogy kapcsolgattam a masik kettobe. :(
    es nem nagyon vettem eszre, hogy lassabban szinkronizalt volna.

    szoval hogy van ez mod valtas?
    ha egyszer valamire beszinkronizalt, akkor abbol csak resync-kel illetve restart-tal jon ki? vagy atvalt automatikusan is? :B

    aláírás1: csocsó-vesztes vagyok, főleg a Bog és Bocha páros ellen, aláírás2: van mobilarénáskulcstartóm! :D

  • xabolcs

    őstag

    válasz pilot-csaba #465 üzenetére

    szia!

    itt van ni, hogy hogyan erem el az sm50b-s 360r modemet:

    root@dd-wrt54gl:/jffs/etc/config# cat adslmodem.wanup
    #!/bin/sh
    # dlink dsl-360r is on 192.168.1.1, pass: admin
    ip addr add 192.168.1.0/24 dev vlan1 brd +
    /usr/sbin/iptables -I POSTROUTING -t nat -o vlan1 -d 192.168.1.0/24 -j MASQUERADE

    [ Szerkesztve ]

    aláírás1: csocsó-vesztes vagyok, főleg a Bog és Bocha páros ellen, aláírás2: van mobilarénáskulcstartóm! :D

Új hozzászólás Aktív témák