Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Degeczi

    nagyúr

    válasz eviktor #293 üzenetére

    jogos kérdések, de természetesen egyik sem probléma:
    - tud több készüléket vezérelni (pont ez az egyik fő előnye a hagyományos univerzális távokkal szemben, amiket át kell kapcsolni), egy-egy adott üzemmódban tetszés szerint válogatod össze, melyik gombra melyik készülék milyen parancsa kerüljön. Hogy ne kelljen ezzel annyit kínlódni, már az egyes módok létrehozása során is rákérdez a beállítási segéd: "melyik készüléken akarod a csatornákat váltani? melyiken szól a hang?", így gyorsan lehet pl. olyan módokat létrehozni, h "DVD csak a TV-n" és "DVD erősítővel", ahol csak az utóbbiban kapcsolja be az erősítőt, és persze a hangerőgombok is azt fogják vezérelni, míg előbbi módban a TV-t

    Az 555 modellnél nagyon hasznosak még a "Picture" és a "Sound" gombok, amikkel az adott üzemmódon belül egy al-módot lehet kiválasztani. Pl. "DVD lejátszás" módban az iránygombok értelemszerűen a DVD játékosra vannak fölprogramozva, h a filmek menüjét lehessen irányítani - de előfordulhat, h a TV-n is kellene állítani, és annak menüjében már nem működnének a DVD-re állított iránygombok... Ilyenkor jó a "Picture" mód, ami átmenetileg a TV-re programozott gombkészletet aktiválhat, anélkül, h el kellene hagyni a "DVD lejátszás"-t, vagy ki kellene keresni a készülékek közül a TV-t
    Sajnos a nagyobb modellekről úgy látom, hiányzik ez a lehetőség

    - meg lehet adni késleltetéseket: külön az adott készülék bekapcsolására (mennyi ideig tart a bootolása), és az egyes parancsok végrehajtására, ill. a bekapcsolási szekvenciában késleltetést is el lehet helyezni

  • ZooLee

    őstag

    válasz eviktor #293 üzenetére

    Még egy dolog: Ne erősítő távkapcsolót keress, hanem töltsd le a Logi szoftverét, regisztrálj és vedd fel bele az eszközeidet. Ott meg tudod nézni, hogy a program milyen parancsokat ismer alapban (általában már többet, mint a távirányítón van)

    Én, mielőtt megvettem volna a cuccokat, biztos, ami biztos megnéztem, hogy fogja-e tudni. Lehet, hogy hülyeség, de én már nem mondok le az "egy táv mind felett" elvről...

    Z.

Új hozzászólás Aktív témák