- iPhone 16e - ellenvetésem lenne
- Xiaomi 15 - kicsi telefon nagy energiával
- Mobil flották
- Prohardver app (nem hivatalos)
- Samsung Galaxy S24 Ultra - ha működik, ne változtass!
- Poco F6 5G - Turbó Rudi
- Magisk
- Samsung Galaxy S25 Ultra - titán keret, acélos teljesítmény
- Fotók, videók mobillal
- Azonnali mobilos kérdések órája
Új hozzászólás Aktív témák
-
bkercso
nagyúr
Még nem olvastam át az egész topicot, de nagyon tetszik!
Szerintem is az a baj ma, hogy általános értékválság van, ennek pedig az az oka, hogy az emberek önmagukkal vannak leginkább elfoglalva, és egymás fejét is ezzel tömik (önmegvalósítás, kiteljesedés, saját fejlődésed). Ha ez lenne a cél, Istennek biztos nem okozott volna gondot, hogy mindenkit egy saját bolygóra teremtsen, azonban - az akkor még egészséges szellemmel rendelkező - Ádám nem érezte jól magát egyedül. Hoppá!Ma sokan megpróbálják ezt, aztán csodálkozunk, ha besülnek, megkeserednek (és a válások miatt anyagilag is tönkremennek).
Széles körű tapasztalat, hogy akkor fejlődik az ember, ha cselekszik (jót, helyes dolgot, másokért), nem akkor, ha csak gondolkodik erről. Ha pedig a másik kárára cselekszik, az is nyomot hagy a személyiségén. A Bibliában található törvények mindegyike is azt a célt szolgálja, hogy az emberek együtt jól tudjanak élni, jó legyen a kapcsolatuk, anyagi életük stb.
Több vallás ezt kényszeríteni igyekszik, amiből képmutatás lesz, mert az emberek nem változnak meg belül, csak ezt várják el egymástól. A legnehezebb az értékrendet és a cselekedeteket összeegyeztetni, és ez mindenkire igaz. Amikor a képmutatás kibukik, tömegesen kiábrándulnak az emberek a vallásból, és mindenfajta értéket, amit az hirdetett, elutasítanak, és kész az értékválság. Ez jellemző ma Európára (és átterjed Amerikára is), ezért pl. a kultúránk rendkívül sérülékennyé vált az ideológiai hadviseléssel szemben, amit az egyre sűrűsödő terrorcselekményekből is látni, illetve a szélsőségek megerősödéséből, ami szintén EU-szintű jelenség.
A ilyen értelemben vett "vallás" életképes alternatívája az olyan hit/közösség, ami motivál ahelyett, hogy tiltana, és képes valóban értéket közvetíteni, az emberben valódi változást elérni. (A Biblia szerint ilyet ember nem tud elérni, csak ha rendezi a kapcsolátát Istennel.) Szerencsére erre is van példa (Magyarországon és Amerikában különösen), és mindig is volt a történelemben, még ha sokszor üldözték is.
Új hozzászólás Aktív témák
- Hardverkemping június végén
- Marcona Thermaltake léghűtés jött HEDT processzorokhoz
- Milyen videókártyát?
- Milyen légkondit a lakásba?
- Mini-ITX
- Motorolaj, hajtóműolaj, hűtőfolyadék, adalékok és szűrők topikja
- Milyen széket vegyek?
- iPhone 16e - ellenvetésem lenne
- AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
- Xiaomi 15 - kicsi telefon nagy energiával
- További aktív témák...
Állásajánlatok
Cég: PC Trade Systems Kft.
Város: Szeged
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest