Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • tjb007

    nagyúr

    válasz Bone123 #17 üzenetére

    Az A57 meg az energiahatékonyság nem említhető egy lapon.
    A Exynos 5 meg jó hogy veri az S800-at CPU-ban, bő 10%-kal erősebb az A15 a Krait-nél.

    „Nem terveztek semmilyen új processzort.”

    Az 5420 akkor mi volt ? Délibáb ?

    [ Módosította: BomiBoogie ]

  • tjb007

    nagyúr

    válasz Bone123 #20 üzenetére

    „Az 5420 100%-ig ugyanaz az architektúra, mint az 5410, csak a gyártási mód és az utasításkészlet változott”

    Hogy micsoda ?
    Milyen utasításkészlet változott :F

    Kezdjük az elején, mert ahogy látom nem igazán sikerült jól értelmezned a kiindulópontot. Te az írtad, idézem „Nem terveztek semmilyen új processzort”.
    2013 januárjában a Samsung bemutatta az 5410-et, ami mint később kiderült el lett cseszve általuk. Ennek következményeként júliusban bemutatták az immáron javított és még fel is turbózott 5420-at.
    Na most szerinted az 5420 hogy keletkezett, meg úgy általában egy SoC dizájn ?
    Tapsoltak kettőt, és ott termett ?
    Esetleg egy bűvész előhúzta kalapjából ?
    Imádkoztak, és Isten küldött galambokkal egy szállítmányt ?
    Nem, egyik sem. Megtervezték, mert tudod úgy készül el egy dizájn, hogy előtte megtervezik.
    Na most akkor mit is nem terveztek ?

    A A57-tel kapcsolatos dolgokat meg rossz embernek próbálod meg(és be)magyarázni.

    A jobb üzemidőről meg csak ennyit:

    Na most akkor melyik is bírja tovább ?

    [ Szerkesztve ]

  • vicze

    félisten

    válasz Bone123 #24 üzenetére

    Na akkor hogy mind a ketten örüljetek. :P

    Igen az architektúra nem változott hiszen maradt a A7 és A15 big.LITTLE felállás, DE 5410-hez képest a 5420 teljesen újra lett tervezve. Egy egy SoC rengeteg komponenssel.
    Egyrészt a CCI lett kicserélve ami hibásan működött a 5410-ben, tehát a két cluster közti "huzalozás" teljesen új. Ezenkívül az A7 és a A15 magokat is az akkori legújabb referencia dizájnra hozták(azóta az A7 kapott még egy frissítést), ezért vannak a magasabb órajelek. Új memória vezérlőt kapott és egy teljesen más GPU-t raktak bele.

    Szerinted ehhez nem kellett drasztikusan újratervezni? :) Ezt azért nem gondolhatod komolyan. Az utasítás készlet alatt nem tudom, hogy mit gondolsz, az elég régóta ARMv7a.

    Note 3 téma:
    Az ugye tiszta, hogy Qualcomm modem van benne? :)
    Mint itt láthatod mind a 6 mag aktív tehát fullos HPM támogatása van a 5460-nak. (Az IKS lenne a magmigráció, a HPM nagyon nem az.) Ha megnézed az 1 szem CPU tesztet láthatod, hogy számítási teljesítményben kb. pont a fele a Note 3-hoz képest.

    Exynos 6:
    Azt hogy a A57 bármilyen formában is viszont látjuk Exynosban arról most mondj le. Szinte biztos, hogy a Samsung az ARM-mel közösen egy új architektúrán dolgozik, ami A57 és A53 közé lesz belőve.
    Csak hogy konkrétan értsd, az AMD által publikált adatok alapján a 8magos A57 GPU nélkül 25W körül eszik. Na most ez 1magra leosztva 3W. Ha figyelembe veszem, hogy van ott még egyéb áramkör és nagy cash + HP node nem HPm, akkor mondjuk 1db A57 fogyasztása 1W (erősen alsóhangon) na most ebből kell 4db és a GPU + mem vezérlő + cash. Na most ez úgy 7-8W fölé jön ki 28nm-en. Ahhoz hogy telóba kerüljön 5W alatt kell legyen és a modem-et nem számoltam. Ugyan ezt támasztja alá az Apple A7 és a nVidia Dever is, mert mind a kettő csak 2 magos, mivel ARMv8-on különben túlmelegedsz nemes egyszerűséggel, gigantikus egy ARMv8 mag az A15-höz képest.
    Pontosan ezért mondta tjb007 és én már októberben, hogy a Samsung (Exynos) 64bit tavaszra leheleten, mert nem létezik megfelelő architektúra hozzá. Így vagy a magokat csökkented, ami marketing szempontból öngyilkosság, vagy sajátot tervez, ami rengeteg idő.
    ARMv8-hoz a Samsungnak mindenképpen új architektúra kell vagy 20nm, ami nincs nekik(2015-re talán), így marad, hogy csinálnak egyet, ami viszont idő és én is nyár végére őszre várom hogy megszülik, a Note-ba, de ez nagyon nagyon sok mindentől függ.
    A tavalyi kijelentés a managmenttől (64bit lesz) pont olyan hülyeség volt mint Qualcomm oldalon a 64bit feleslegességének hangoztatása. A managernek fogalma sincs a technikai oldalról, és hogy az Apple milyen óriásit alkotott az A7-tel valójában. (1év előny)

    Mondtam hosszú lesz. :P

  • tjb007

    nagyúr

    válasz Bone123 #24 üzenetére

    Most már biztos, hogy semennyire sem vagy képben azzal kapcsolatban, amiről egész eddig beszéltem. Teljesen másról beszélsz mint én.
    Én egész végig magáról a SoC dizájnról beszéltem, ami úgy látszik nem tudod micsoda, mert ha nem így lenne, akkor nem olyanokról beszélnél, amik ugyan kapcsolódnak hozzá, de egy szóval sem lettek megemlítve.

    [ Módosította: CoolMan ]

  • tjb007

    nagyúr

    válasz Bone123 #27 üzenetére

    Nem nevezte senki sem annak, ha jól látom nem neki lett címezve az a hozzászólás, de ha te Anand Lai Shimpit vagy, akkor elnézést kérek tőled. Amúgy meg csak egy szimpla hasonlat lett volna, de látom nem jött át.
    Ezt a „Nem fogok reagálni a további hozzászólásaidra.” dolgot meg igazából nem tudom mire véljem. Hülyeséget írtál, egy másik ember is elmagyarázta (igaz kicsit finomabban, mint én), hogy nem úgy van az, erre te megsértődtél ahelyett, hogy beismerted volna. Végül is így is el lehet intézni ezt a dolgot.

  • vicze

    félisten

    válasz Bone123 #27 üzenetére

    A browser tesztek 1 szálúak, szóval ott 1db A15 van tesztelve, illetve inkább az OS+Browser verzió befolyásol, nem a mag maga ott kisebb kéne legyen a kisebb órajel miatt.
    A többi tesztben is a "sima" Note előtt van, ami csak kiemelten hangsúlyozza a szintetikus tesztek elavultságát, és értelmetlenségét, gyakorlatilag semmit következtetést nem lehet belőlük levonni a teljesítményre ez már tiszta.

Új hozzászólás Aktív témák