Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • vicze

    félisten

    válasz Bone123 #24 üzenetére

    Na akkor hogy mind a ketten örüljetek. :P

    Igen az architektúra nem változott hiszen maradt a A7 és A15 big.LITTLE felállás, DE 5410-hez képest a 5420 teljesen újra lett tervezve. Egy egy SoC rengeteg komponenssel.
    Egyrészt a CCI lett kicserélve ami hibásan működött a 5410-ben, tehát a két cluster közti "huzalozás" teljesen új. Ezenkívül az A7 és a A15 magokat is az akkori legújabb referencia dizájnra hozták(azóta az A7 kapott még egy frissítést), ezért vannak a magasabb órajelek. Új memória vezérlőt kapott és egy teljesen más GPU-t raktak bele.

    Szerinted ehhez nem kellett drasztikusan újratervezni? :) Ezt azért nem gondolhatod komolyan. Az utasítás készlet alatt nem tudom, hogy mit gondolsz, az elég régóta ARMv7a.

    Note 3 téma:
    Az ugye tiszta, hogy Qualcomm modem van benne? :)
    Mint itt láthatod mind a 6 mag aktív tehát fullos HPM támogatása van a 5460-nak. (Az IKS lenne a magmigráció, a HPM nagyon nem az.) Ha megnézed az 1 szem CPU tesztet láthatod, hogy számítási teljesítményben kb. pont a fele a Note 3-hoz képest.

    Exynos 6:
    Azt hogy a A57 bármilyen formában is viszont látjuk Exynosban arról most mondj le. Szinte biztos, hogy a Samsung az ARM-mel közösen egy új architektúrán dolgozik, ami A57 és A53 közé lesz belőve.
    Csak hogy konkrétan értsd, az AMD által publikált adatok alapján a 8magos A57 GPU nélkül 25W körül eszik. Na most ez 1magra leosztva 3W. Ha figyelembe veszem, hogy van ott még egyéb áramkör és nagy cash + HP node nem HPm, akkor mondjuk 1db A57 fogyasztása 1W (erősen alsóhangon) na most ebből kell 4db és a GPU + mem vezérlő + cash. Na most ez úgy 7-8W fölé jön ki 28nm-en. Ahhoz hogy telóba kerüljön 5W alatt kell legyen és a modem-et nem számoltam. Ugyan ezt támasztja alá az Apple A7 és a nVidia Dever is, mert mind a kettő csak 2 magos, mivel ARMv8-on különben túlmelegedsz nemes egyszerűséggel, gigantikus egy ARMv8 mag az A15-höz képest.
    Pontosan ezért mondta tjb007 és én már októberben, hogy a Samsung (Exynos) 64bit tavaszra leheleten, mert nem létezik megfelelő architektúra hozzá. Így vagy a magokat csökkented, ami marketing szempontból öngyilkosság, vagy sajátot tervez, ami rengeteg idő.
    ARMv8-hoz a Samsungnak mindenképpen új architektúra kell vagy 20nm, ami nincs nekik(2015-re talán), így marad, hogy csinálnak egyet, ami viszont idő és én is nyár végére őszre várom hogy megszülik, a Note-ba, de ez nagyon nagyon sok mindentől függ.
    A tavalyi kijelentés a managmenttől (64bit lesz) pont olyan hülyeség volt mint Qualcomm oldalon a 64bit feleslegességének hangoztatása. A managernek fogalma sincs a technikai oldalról, és hogy az Apple milyen óriásit alkotott az A7-tel valójában. (1év előny)

    Mondtam hosszú lesz. :P

  • vicze

    félisten

    válasz Bone123 #27 üzenetére

    A browser tesztek 1 szálúak, szóval ott 1db A15 van tesztelve, illetve inkább az OS+Browser verzió befolyásol, nem a mag maga ott kisebb kéne legyen a kisebb órajel miatt.
    A többi tesztben is a "sima" Note előtt van, ami csak kiemelten hangsúlyozza a szintetikus tesztek elavultságát, és értelmetlenségét, gyakorlatilag semmit következtetést nem lehet belőlük levonni a teljesítményre ez már tiszta.

Új hozzászólás Aktív témák