- Android alkalmazások - szoftver kibeszélő topik
- Profi EKG-s óra lett a Watch Fitből
- Honor 400 Pro - gép a képben
- Samsung Galaxy S21 és S21+ - húszra akartak lapot húzni
- Honor Magic7 Pro - kifinomult, költséges képalkotás
- Samsung Galaxy A54 - türelemjáték
- Milyen okostelefont vegyek?
- Telekom mobilszolgáltatások
- Apple iPhone 16 Pro - rutinvizsga
- India felől közelít egy 7550 mAh-s Redmi
Új hozzászólás Aktív témák
-
Kotomicuki
senior tag
Elbeszélgettem: X darab mérnök a fejlesztésért és 4X mérnök a tervezett elavulásért felel egy világmárkánál. A cél a gazdasági totálkár elérése a meghatározott paraméterek között, hogy a vevő ne is gondolkodhasson el a javításon, hanem csak az új termék megvásárlásán - ezzel kiütve a használt piacot is, mint "vetélytársat" az új termék elől.
Ha a hatalommal rendelkezőnek az az érdeke, hogy te naponta újat vegyél, akár tartós fogyasztási cikkből, akkor naponta leszel kénytelen újat venni!
Ezen semmilyen kormány, semmilyen fogyasztóvédelem nem fog "segíteni", mert ők előbb meghajolnak a nyomás előtt - felvásárolódnak, kompromittálódnak, elbocsájtódnak, vagy akár "baleset" is érheti őket a legvégső esetben... - , minthogy a mindenki által vágóállatként kezelt fogyasztót, honpolgárt&stb megvédjék a hiénáktól - ez különösen igaz a végekre, mint pl. "Magyarország" is.Azzal, hogy garanciális ügyintéznek ott, ahol ők szabták el, manapság már-már a luxus kategória, de mivel a márka arculatának jót tehet, így egy bizonyos összeghatárig még beleférhet.
Vaaaagy lehet olyan ok a perre, amivel viszonylag könnyen támadható a cég és ez többe kerülne, mintha kicserélnék a kérdéses dolgokat.
Mostanság más már nem jöhet szóba... -
fatpingvin
addikt
nyilván nem a mérnök dönti el hanem eggyel felette, aki közli hogy a tényleg örök életre tervezett termék gyártási unit price feléből dolgozhatsz.
nyilván nem óramű van ezekben, révén nem fut rajta szoftver ami zárlatba égetne valamit X idő után. ettől még ugyanaz a megközelítés, hogy kispóroljuk belőle amit lehet és nem megfelelő anyaghasználattal dolgozunk.
ezt meg elkönyvelem egy malőrnek, sikerült egy olyan terméket piacra dobni aminek a minimális időtartamon belüli nagyarányú meghibásodása túl nagy PR bukó lett volna, úgyhogy inkább visszahívják hogy megmaradhasson a "jócég" imidzs.
Hanlon borotvája a kapitalizmusban kicsit máshogy működik mint egyszeri emberek között.
felebarátod esetében ne feltételezz rosszindulatot ott, ahol az ostobaság elegendő magyarázat.
nagyvállalat esetében ne feltételezz inkompetenciát, ahol az extraprofit és a rosszindulat karöltve lehetséges magyarázat.
-
Synthwave
HÁZIGAZDA
Bár az is igaz, hogy a szockó termékek közül nagyon sok tényleg évtizedeket ment/megy (nyilván az ergonómia vagy az alacsony fogyasztás nem az erősségük), míg pl. LCD TV-knél csomó olyan volt, hogy pont a garancia lejárta után pár héttel nyekkent meg a szett, minő véletlenségből.
Szerintem az nem kérdés, hogy manapság már nagyon nem olyan hosszú távra tervezik a cuccokat, mint ~30-40 vagy még több évvel ezelőtt. Régen pl. tudtak olyan villanykörtét gyártani, ami addig ég, mint világ a világ (nyilván költői túlzás, de létezik olyan, ami 100+ éve! ég folyamatosan valami tűzoltóságon), de ki venne villanykörtét akkor, ha ennyi ideig húznák?
A fogyasztói társadalom korbácsa, de részben magunknak köszönhetjük; ne javítsd, (bele se tudj nyúlni), ne tartogass, vegyél újat, és ahogy haladunk előre az idővonalon, úgy látszik erősödni ez a trend.
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
- Tablet felvásárlás!! Apple iPad, iPad Mini, iPad Air, iPad Pro
- LG 39GS95UE - 39" Ívelt OLED / QHD 2K / 240Hz & 0.03ms / 1300 Nits / NVIDIA G-Sync / AMD FreeSync
- BESZÁMÍTÁS! ASUS H610M I5 12400F 32GB DDR5 512GB SSD X 4060 8GB SPIRIT OF GAMER CLONE 3 Chieftec600W
- Bomba ár! Lenovo ThinkPad X395 - AMD Ryzen PRO 5 I 8GB I 512GB SSD I 13,3" FHD I Cam I W11 I Gari!
- Bomba Ár! Dell Latitude 3190 - Intel N4120 I 4GB I 64GB SSD I 11,6" HD I Cam I W11 I Garancia!
Állásajánlatok
Cég: Promenade Publishing House Kft.
Város: Budapest
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest