Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Giovan!

    addikt

    válasz norberto9 #166 üzenetére

    Csakhogy a jósolgatást ebben az esetben a Huawei vezetése végezte. Saját bevallásuk szerint lesz ekkora a veszteség, amit én is valószínűnek tartok. Ez nem a propaganda osztály számára lett szánva, így nem is próbálja elmismásolni és irreleváns dolgokkal elfedni a problémákat.
    Én nem kétlem hogy sok pénz van Kínában, nem is írtam ilyesmit :N

    Engem (és vélhetően az USA-t is) nem a kémkedés foglalkoztat igazán, hanem azok az országos 5g hálózatok, amit a Huawei fog kiépíteni több európai országban is. Mivel a hálózati és a mobil részleg is a Huaweihez tartozik, így az USA szankciói sújtják mindkettőt.
    Természetesen a kínai gazdaság gyengítése is érdekében áll az USA-nak, de a Huawei kitiltásának közvetlen kiváltó oka a közeljövőben megkezdődő (néhol már meg is kezdődött) 5g hálózatépítés. Ez ugyanis olyan országok infrastruktúráját is érinti, amik az USA szoros katonai és gazdasági szövetségesei. Az érdekszférája ilyen fokú megsértését egyetlen nagyhatalom sem szereti, az USA-nak pedig rendelkezésére állnak azok az eszközök, amikkel hangot adhat az elégedetlenségének.

    A clipboardos incidensről (hogy 3rd party appok hozzáférhetnek az ott tárolt adatokhoz) én is hallottam, és őszintén szólva én sem értem az Apple reakcióját. Mivel iPhone user vagyok, próbálok nem copypaste-elni jelszavakat azóta, de valóban, ez egy probléma, amit az Applenek orvosolnia kellene, ebben egyetértünk.

    A politikai témával az a baj, hogy nagyon nagy távlatokat nyit meg a beszélgetés előtt, és ez nem feltétlenül vezet eredményre. Bár látva a topik jelenlegi állapotát, ezen már rontani nem lehet...

    Speak softly and carry a big stick, you will go far.

Új hozzászólás Aktív témák