Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • Chaser

    titán

    válasz PuMbA #56 üzenetére

    ( :
    edzel hogy ne legyen kínod
    grátisz, ha esetleg összefutsz az exeddel akár a kicsi nyála is kifolyik
    ez az ok meg okozat úgy látom néha feladja neked a leckét :P

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • ncc1701

    veterán

    válasz PuMbA #56 üzenetére

    Soha, sehol nem írtam, h az exért csinálom/csinálja. Ez baromság is. A nők jönnek-mennek, akire az ember igazán nagy bajban számíthat az a muterja, és saját maga.

  • RubbishBin

    senior tag

    válasz PuMbA #256 üzenetére

    Nem merem. Az előző kapcsolatához 7 hónapos kihagyás után visszament. Igyekszem jó kapcsolatot ápolni, de ez sajna neki jobban meg mint nekem, én gyakran összehordok mindent amikor jobban megborulok.

    Mehetsz a bicómmal, de ne válts vele!

  • BiP

    nagyúr

    válasz PuMbA #290 üzenetére

    Szerintem nem arra gondolt, hogy lecsúszott lesz vagy bármi.
    De ha globálisan gondolkodsz, akkor k*ra nem fényes a jövő. Feléljük a bolygót, és valahogy nincs összefogás arra, hogy ezt nem hogy visszafordítsuk, de legalább érdemben lassítsuk, megállítsuk.
    Mert mi még lehet, hogy megússzuk, hogy egy mad max-szerű világban éljünk, de a gyerekünk már nem biztos, náluk azért sanszos. Mert 50év múlva lesz 50éves, az rohadt sok idő, aztán addigra lehet, hogy egymást ölik az emberek a vízért, táplálékért.

    Itt volt/van ez a covid. Világméretű lezárás, mindenki hőbörög, hogy hol a régi élete. De a bolygó megköszönte, hogy legalább a túlzott fogyasztás vissza lett véve kicsit, és fellélegezhetett (amúgy kb. az lett volna a fenntartható szint).
    És meddig tartott? Pár hónapig. A termelés/fogyasztás/utazás/szállítás mind azon van, hogy a covid előtti időkre fel legyen pörgetve megint. De persze ez nem megy egyről a másikra, így minden brutál mód drágul, ami csak növeli a szakadékot a felső/középosztály és a szegények között. Hiszen a tehetősebb meg tudja fizetni a drágább benzint, drágább építési anyagot, drágább húst, a drágább gázt, szegény meg csak nézni tudja, és vagy éhenhal vagy megfagy előbb-utóbb. Szóval lesznek még itt társadalmi feszültségek rendesen.
    És ez csak az egyik vetület. De nézhetem azt is, hogy egyre több a hülye, az agresszív, a labilis ember, aki szörnyűségeket tud okozni. Vagy hiába növekszik a várható élettartam, azért nem olyan kajákat eszünk, amiket a nagyszüleink korábban, rengeteg mű cuccot viszünk be a szervezetbe, ami hatással van ránk.

    És nem pesszimista akarok lenni, csak próbálok előre gondolkodni, hogy mi várható. Mert lehet, hogy nem 1 év múlva lesz ebből katasztrófa, de 50éves távlatban, de akár csak 20 éves távlatban gondolkodva már nem olyan fényes.
    Így teljesen megértem azt is, aki azt mondja, erre a világra inkább nem szül gyereket. (még akkor sem, ha háborúban is szültek az emberek)

    [ Szerkesztve ]

Aktív témák