Hirdetés
- Nagyobb kijelzőt kap a Xiaomi 18 Pro - hátul
- Samsung Galaxy S26 Ultra - fontossági sorrend
- Apple Watch Sport - ez is csak egy okosóra
- Xiaomi 15T Pro - a téma nincs lezárva
- Xiaomi 15T - reakció nélkül nincs egyensúly
- A hagyományos (nem okos-) telefonok jelene és jövője
- Android alkalmazások - szoftver kibeszélő topik
- Poco F8 Ultra – forrónaci
- Xiaomi 17T Pro – korábban érkezik a siker?
- Négyfelé kanyarodhat az iPhone 19 kijelzője
-
Fórumok
Mobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokPROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokLOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
Új hozzászólás Aktív témák
-
Giovan!
addikt
Ezen nem értem ki miért rugózik. A világ összes mobilgyartoja gyartat. A kész terveket elküldik a kínaiaknak azok meg legyártják. Ha a titkárnő leírja a levelet, amit a főnöke diktál, kié lesz a levél végső soron? Senki se fogja a túloldalon azt hinni/gondolni, hogy a titkárnő gondolatait olvassa. Alá van irva ugyanis a főnök nevével. Ott a Nokia logó, vagyis az N1 félreérthetetlenül Nokia, vagyis Finn szellemi termék. Ennyi.
Szerinted ha a Nokia tervezte volna ugyanugy nézne ki mint egy iPad? Fogjuk már fel hogy a Nokia telefonos részlegét megvette az MS.Ez van,bele kellene már törődni lassan.Azok a telefonok amiket Microsoft Lumia néven adnak ki ezerszer inkább Nokiák (bár nevükben már nem) mint ez a kínai csoda...
-
Воланд
titán
Ezen nem értem ki miért rugózik. A világ összes mobilgyartoja gyartat. A kész terveket elküldik a kínaiaknak azok meg legyártják. Ha a titkárnő leírja a levelet, amit a főnöke diktál, kié lesz a levél végső soron? Senki se fogja a túloldalon azt hinni/gondolni, hogy a titkárnő gondolatait olvassa. Alá van irva ugyanis a főnök nevével. Ott a Nokia logó, vagyis az N1 félreérthetetlenül Nokia, vagyis Finn szellemi termék. Ennyi.
ezt mar egy parszor atragtuk: az n1-hez a nokianak a neven es a launcheren kivul nincs semmi koze.
-
calocsay
tag
Bár még visszatérhet a Nokia Android fronton, ha tényleg ők fogják elkészíteni a formatervet meg a szoftveres részét a dolognak. (Gondolom nem csak N1 tab lesz, biztos jönnek majd még telók is.) Ha a Foxconn csak az összeszerelésért felelne, akkor nem mondhatjuk a készülékre hogy Foxconn tab/telefon Nokia logóval. Az Apple is mással gyártja le a termékeit, mégis mindenki azt mondja hogy az Apple-é.
Ezen nem értem ki miért rugózik. A világ összes mobilgyartoja gyartat. A kész terveket elküldik a kínaiaknak azok meg legyártják. Ha a titkárnő leírja a levelet, amit a főnöke diktál, kié lesz a levél végső soron? Senki se fogja a túloldalon azt hinni/gondolni, hogy a titkárnő gondolatait olvassa. Alá van irva ugyanis a főnök nevével. Ott a Nokia logó, vagyis az N1 félreérthetetlenül Nokia, vagyis Finn szellemi termék. Ennyi.
-
calocsay
tag
"licenszpartnerek pedig az előállításért, az összeszerelésért, a marketingért és a javításokért"
Meg a forgalmazásért(apróság...), ezért nincs EU-ban... (még?) Szóval a Nokia munkatársa elég nehezen tud kijelentést enni erről amúgy, mivel kb. közünk nincs hozzá, hogy eljut-e EU-ba."A finnek új licenszmodellje szerint ugyanis (jelenleg) csak a tervezés és a szoftverek az ő részük"
A tervezést nem árt óriási idézőjelek közé rakni. se a belsőt se külsőt nem ők készítették jelen esetben.Erre az utolsó megállapításodra miből következtettél? Fogalmad nincs a két cég együttműködéséről, vagy téged külön felhívtak telefonon, hogy semmi finn nem lessz benne? Mégis innen 12000Km-ről mennyi belelátásunk van a működésükbe? Pont annyi.
-
helixP
nagyúr
-
domel
tag
Nagyjából iPad mini alkatrészekből összeszerelt táblagép. Se SD kártya, se GPS...
-
Giovan!
addikt
Pedig de, Google rendszere az Android a többi csak fork, ha pontosak akarunk lenni. AOSP alapú forkok.
Attól Android, hogy van Play Service és Google Play. Nokia X is csak egy AOSP fork ezért is nem 100%, hogy minden app elindul rajta. BB rendszere is tud futtatni Androidos alkalmazást mégsincs köze hozzá.Régen olvastam ekkora marhaságot itt a Mobilarénán,még én is belepirultam,akkora ostobaságot mondtál.
-
Duree
veterán
Nekem tetszik,kár hogy nem teljes a szolgáltatáslista,mindenesetre a fazonja az hibátlan.
-
Lenry
félisten
Pedig de, Google rendszere az Android a többi csak fork, ha pontosak akarunk lenni. AOSP alapú forkok.
Attól Android, hogy van Play Service és Google Play. Nokia X is csak egy AOSP fork ezért is nem 100%, hogy minden app elindul rajta. BB rendszere is tud futtatni Androidos alkalmazást mégsincs köze hozzá.őőőő nem
Attól Android, hogy van Play Service és Google Play.
és ezt ki és mikor mondta?
ezzel a logikával egy Cyanogenmod ROM GApps telepítés előtt nem Android utána meg igen?
ha a Windowsból törlöm a Media Playert meg az Internet Explorert, akkor az már nem Windows?te kevered a Google Android-alapú szolgáltatásait magával az op.rendszerrel.
-
vicze
félisten
-
Ceftriaxone
aktív tag
Pedig de, Google rendszere az Android a többi csak fork, ha pontosak akarunk lenni. AOSP alapú forkok.
Attól Android, hogy van Play Service és Google Play. Nokia X is csak egy AOSP fork ezért is nem 100%, hogy minden app elindul rajta. BB rendszere is tud futtatni Androidos alkalmazást mégsincs köze hozzá.Ok, ok, de akkor minden ezutáni összesítőből vonják ki Kínát, és ne írjanak 78 % androidot, hanem kb. 55%-ot...
...oh, wait... -
Воланд
titán
Pedig de, Google rendszere az Android a többi csak fork, ha pontosak akarunk lenni. AOSP alapú forkok.
Attól Android, hogy van Play Service és Google Play. Nokia X is csak egy AOSP fork ezért is nem 100%, hogy minden app elindul rajta. BB rendszere is tud futtatni Androidos alkalmazást mégsincs köze hozzá.
-
Fall-N
veterán
Pedig de, Google rendszere az Android a többi csak fork, ha pontosak akarunk lenni. AOSP alapú forkok.
Attól Android, hogy van Play Service és Google Play. Nokia X is csak egy AOSP fork ezért is nem 100%, hogy minden app elindul rajta. BB rendszere is tud futtatni Androidos alkalmazást mégsincs köze hozzá. -
Magnat
veterán
Még mindig nem tudtam, hogy autókat teszteltek itt a PH-n - "került a motorháztető alá" Felejetsétek már el ezt a faxságot kérlek szépen titeket...

Amúgy a tablet sem győzött meg, ahogy az sem, hogy egy erősebb Atom mellé miért a kimondottan középkategóriás mobileszközökbe szánt G6430-ra esett a választás. A gyenge wifivevő és a bővíthetőség hiánya pedig vicc! A Foxconn fizetett azért, hogy ne rajta, hanem a Nokián röhöghessen egy jót az egész világ... Vicc.
Az angol "under the hood" sem csak autóknál használatos, sztem már a magyarban is eléggé módosult a jelentése - én a decens szó használatát tartom kissé furának, eddig még a MA-n kívül csak emberekre hallottam ezt a jelzőt, dehát haladni kell a korral

-
#29263560
törölt tag
-
#06658560
törölt tag
-
#29263560
törölt tag
-
Tomi_Ohl
veterán
-
Elims
veterán
Nokia+android
Nekem itt ért véget a nokia. -
#06658560
törölt tag
-
#29263560
törölt tag
-
Dominó85
addikt
-
pengwin
addikt
-
tjb007
nagyúr
Tudja ez az SoC a HT-t?

Nem tudja.
-
attilav2
őstag
Ha lenne benne GPS best buy lenne, még el is gondolkoznék rajta, de így felejtős.
-
janos68
aktív tag
-
Tomi_Ohl
veterán
Jó lesz ez, nekem tetszik. De nem fogok venni, mert nincs szükségem ilyesmire.
Mondjuk az, hogy a Nokia N9 dizájncsapata tervezte, inkább szégyen, mert akkor már sokkal egyedibb is lehetne. Szerintem az N9 az egyik legszebb telefon még mindig. Most is ránéztem a tesztjére, és elfogott a "kell nekem" érzés.
Egyszer veszek egyet.
Addigis örülök, hogy jelenlegi telefonom is több dizájnelemet örökölt tőle. 
-
callmeakos
veterán
Tudja ez az SoC a HT-t?

-
joey04
titán
-
Pearce
aktív tag
-
savoo
addikt
Bár még visszatérhet a Nokia Android fronton, ha tényleg ők fogják elkészíteni a formatervet meg a szoftveres részét a dolognak. (Gondolom nem csak N1 tab lesz, biztos jönnek majd még telók is.) Ha a Foxconn csak az összeszerelésért felelne, akkor nem mondhatjuk a készülékre hogy Foxconn tab/telefon Nokia logóval. Az Apple is mással gyártja le a termékeit, mégis mindenki azt mondja hogy az Apple-é.
Nem fog vissza térni.
-
helixP
nagyúr
-
Döglött Róka
veterán
Hihetetlen, hogy allitolag egy szaklapon, egy ezzel foglalkozo tesztelo kepes leirni ilyen marhasagot minthogy : "Ami viszont tény és mindenképpen jó hír: a Nokia nem tűnt el, csak átalakult."
Persze hogy nem, mert a komplett eszkozgyartast tervezomernokostul megvette a microsoft. Meddig kell meg ezt a baromsagot szajkozni, kedves "szaksajto"?
-
GeryFlash
veterán
-
Crafter32
őstag
Jaj, de jó látni ezt. Végre, végre van Nokia.
-
#29263560
törölt tag
Kínai android lényegében Google-mentes...csak a Kínán kívül forgalmazottakba kerül bele a Services, Play Store stb...otthon nem.
Érthető hisz van saját boltjuk, meg minden màs helyettesítő app
-
#29263560
törölt tag
Bár még visszatérhet a Nokia Android fronton, ha tényleg ők fogják elkészíteni a formatervet meg a szoftveres részét a dolognak. (Gondolom nem csak N1 tab lesz, biztos jönnek majd még telók is.) Ha a Foxconn csak az összeszerelésért felelne, akkor nem mondhatjuk a készülékre hogy Foxconn tab/telefon Nokia logóval. Az Apple is mással gyártja le a termékeit, mégis mindenki azt mondja hogy az Apple-é.
-
Ceftriaxone
aktív tag
-
GeryFlash
veterán
,,Nokia/Foxconn"... Maradjunk a Foxconnban...

-
Воланд
titán
-
#29263560
törölt tag
Lehet hogy tévedtem, de azzal a mobillal így Nokiának ártottak nem kicsit, nagyon

-
vicze
félisten
Kicsit el vagy tévedve...
Az A-t az AOSP-ben azt hiszem leírtad. Továbbra se a Google API-tól lesz egy OS Android. Ha valami az AOSP-re alapul az Android és kész.
MIUI-ban és a többiben is ugyan úgy vannak API-k cserélve itt-ott és átalakítva, ahogy Nokia XOS-ben is. -
#29263560
törölt tag
Az hogy az alapja AOSP, ottól mèg nem ugyan az mint egy CM, MIUI, ColorOS. Nokia X platform 1.0 futott rajta, valami írtó gyengén.
-
vicze
félisten
-
joey04
titán
Még mindig nem tudtam, hogy autókat teszteltek itt a PH-n - "került a motorháztető alá" Felejetsétek már el ezt a faxságot kérlek szépen titeket...

Amúgy a tablet sem győzött meg, ahogy az sem, hogy egy erősebb Atom mellé miért a kimondottan középkategóriás mobileszközökbe szánt G6430-ra esett a választás. A gyenge wifivevő és a bővíthetőség hiánya pedig vicc! A Foxconn fizetett azért, hogy ne rajta, hanem a Nokián röhöghessen egy jót az egész világ... Vicc.
nekem tetszik a kifejezés, remélem használják továbbra is.

-
Воланд
titán
"A Nokia X nem egy teljes értékű Android operációs rendszert futtat, hanem az Android Open Source Projectre épülve nélkülöz szinte minden Google szolgáltatást, hiszen azokat részben Nokia és Microsoft megoldásokkal helyettesíti. Mindezt egy kellemesen kinéző készülékházban, gyenge hardverrel teszi" Tehát nem teljes értékű Android, és nagyon hajazott az MS-re.
ertem en, hogy egyeseknek az az android, amiben a google szolgaltatasok benne vannak, de ettol meg a nokia x androidos keszulek marad. a bb megoldasahoz meg foleg semmi koze nincs.
-
#29263560
törölt tag
"A Nokia X nem egy teljes értékű Android operációs rendszert futtat, hanem az Android Open Source Projectre épülve nélkülöz szinte minden Google szolgáltatást, hiszen azokat részben Nokia és Microsoft megoldásokkal helyettesíti. Mindezt egy kellemesen kinéző készülékházban, gyenge hardverrel teszi" Tehát nem teljes értékű Android, és nagyon hajazott az MS-re.
-
Воланд
titán
A Nokia X-et ne keverjük ide az valami keresztrendszeres hulladék volt. Lényegében olyan volt mint most a BB szoftvere. Nem Android, de tudta futtatni. A Nokia X-nél ràadàsul nem is az összeset csak pàrat. Én olyan Nokia telefonra gondoltam ami Vanilla Droidot futtat. (Nem lenne lehetetlen)
a nokia x bizony androidos telefon volt.
-
#29263560
törölt tag
A Nokia X-et ne keverjük ide az valami keresztrendszeres hulladék volt. Lényegében olyan volt mint most a BB szoftvere. Nem Android, de tudta futtatni. A Nokia X-nél ràadàsul nem is az összeset csak pàrat. Én olyan Nokia telefonra gondoltam ami Vanilla Droidot futtat. (Nem lenne lehetetlen)
-
sompetike
aktív tag
MacBook al összehasonlítani....?
-
Csapoati
nagyúr
Na tessék, eljött az androidos iPad ideje is!
Amúgy tetszik és az ára sem rossz. -
#06658560
törölt tag
Szerencsére a Nokia anno letett valamit az asztalra, és ha jön majd egy droid mobil NOKIA logóval, kedvező árral és jó hardverrel, akkor szerintem sokan fogják venni, hisz amióta Android van, mindenki ezt szerette volna. A logó elég lesz, hisz 10-ből 7 ember nem hiszem hogy tudná azt hogy csak a logó Nokia. Átlag Béla meg Átlag Marinak egy 100% Nokia telefon lesz, és ha anno volt neki akkor biztos megveszi.
Már volt Nokia telefon Androiddal, valahogy nem lett az a hatalmas sikertörténet.
-
#29263560
törölt tag
Szerencsére a Nokia anno letett valamit az asztalra, és ha jön majd egy droid mobil NOKIA logóval, kedvező árral és jó hardverrel, akkor szerintem sokan fogják venni, hisz amióta Android van, mindenki ezt szerette volna. A logó elég lesz, hisz 10-ből 7 ember nem hiszem hogy tudná azt hogy csak a logó Nokia. Átlag Béla meg Átlag Marinak egy 100% Nokia telefon lesz, és ha anno volt neki akkor biztos megveszi.
-
alkatraz3000
őstag
Egész tetszetős a masina.
-
Dominó85
addikt
Még mindig nem tudtam, hogy autókat teszteltek itt a PH-n - "került a motorháztető alá" Felejetsétek már el ezt a faxságot kérlek szépen titeket...

Amúgy a tablet sem győzött meg, ahogy az sem, hogy egy erősebb Atom mellé miért a kimondottan középkategóriás mobileszközökbe szánt G6430-ra esett a választás. A gyenge wifivevő és a bővíthetőség hiánya pedig vicc! A Foxconn fizetett azért, hogy ne rajta, hanem a Nokián röhöghessen egy jót az egész világ... Vicc.
-
Graphics
Jómunkásember
-
joey04
titán
z launchert kikapcsolva nagyon fasza kis gép ez.

-
Graphics
Jómunkásember
Nem ellened irányult, mert ez a hivatalos álláspont valóban ezzel nem lehet mit kezdeni.
Csak tudva a hátteret is meg hogy a Foxconn mit gyárt, és mi maradt a Nokiából, egyértelmű hogy a tervezés hogy jött össze.(#8) Duliee: Pedig de hidd el.
Van saját márkás telefonjuk is, és azt is terjesztik. Mivel nem a célországban élünk, így minket nem nagyon ér el ez a része. Azért 1-1 Nokia marketinges is feltűnik az eseményeken, hogy a látszat meglegyen. 
Ha az Infocusra gondolsz, az szinten nem a saját márkájuk

Vagy ha van saját márkás cuccuk, avass be

-
b0bcat
addikt
Vegyes használattal és fényerővel, amikor az ember fotóz, játszik, böngészik, telepít, matat, Z Launcher alkalmazásbemutatót ír, csetel, galériát néz, videót és zenét játszik le, alszik és így tovább (mobil esetében telefonál, navigál stb.), akkor a teljes töltéstől a merülésig, vegyes használattal kijön egy bizonyos képernyőidő érték.
A MinDig TV és nezetés viszont egy "laboratóriumi" mérés egyhuzamban 100%-tól merülésig, ilyenkor jóval több képernyőóra kijön, hiszen csak egy tevékenységet végez az eszköz. Azért szoktam írni kétféle adatot, hogy a vegyes a vegyessel, a streamelés és netezés pedig más eszköz steamelési és netezési eredményeivel is összehasonlítható legyen.
Így már világos, köszi!
(Én mondjuk úgy vagyok vele, hogy az "elméleti maximum" képernyőidő érdekel, mert nyilván annál kevesebb lesz majd végül, ha más fogyasztás is van, pl. hosszú készenlét.) -
Bone123
HÁZIGAZDA
Nekünk átlagosan hatórás képernyőidő jött össze, kellemesen alacsony készenléti fogyasztással. A MinDig TV HD adását kereken nyolc órán át tudtuk streamelni közepes fényerőn, böngészni pedig kilenc órán át keresztül sikerült egyhuzamban.
Most akkor mennyi az annyi?
Nem mindegy, hogy 6 vagy 9 óra!
Az előbbi tényleg nem kiemelkedő érték, de a 9 óra képernyőidő már nem rossz. Szerintem. 
Vegyes használattal és fényerővel, amikor az ember fotóz, játszik, böngészik, telepít, matat, Z Launcher alkalmazásbemutatót ír, csetel, galériát néz, videót és zenét játszik le, alszik és így tovább (mobil esetében telefonál, navigál stb.), akkor a teljes töltéstől a merülésig, vegyes használattal kijön egy bizonyos képernyőidő érték.
A MinDig TV és nezetés viszont egy "laboratóriumi" mérés egyhuzamban 100%-tól merülésig, ilyenkor jóval több képernyőóra kijön, hiszen csak egy tevékenységet végez az eszköz. Azért szoktam írni kétféle adatot, hogy a vegyes a vegyessel, a streamelés és netezés pedig más eszköz steamelési és netezési eredményeivel is összehasonlítható legyen.
-
Lenry
félisten
főleg, hogy állítólag az N9 tervezőcsapata rajzolta. namármost... szerintem az N9 egy remekmű, design terén a legszebb bármi, ami valaha kijött a Nokiából, imádtam.
erre ugyanazok az emberek lerajzolják a világ legkommerszebb tabletjét? nemá'...maradjunk annyiban, hogy Nokiáék egy kellemesebb összegért megengedték a Foxconnak, hogy Nokia néven adjanak ki tabletet és ennyiben ki is merült az összes ráhatásuk erre a termékre
-
Воланд
titán
a tenyek ne zavarjanak:
"Népszerű vélekedés, hogy Elopot a Microsofttól azért küldték a Nokia élére, hogy lezüllessze azt, így aztán Redmond nyomott áron megszerezheti. A két szerző az Operation Elop című könyv megírásához mintegy 100 személlyel készített interjút, főleg nokiás és ex-nokiás alkalmazottakkal, a megkérdezettek pedig egyöntetűen cáfolták ezt a forgatókönyvet. Ésszerűtlen is lett volna egyébként ez a történet, a Microsoft céljait egy erős, önálló Nokia sokkal jobban tudta volna támogatni mint egy gyenge, amelyet csak hatalmas infúzió révén lehet életben tartani." [link]
-
Agrippa22
tag
Még ha kicsit iPad kopipészt is, azért ilyenkor kicsit fáj belegondolni - látva pl. a Z Launchert - hogy mi is lehetett volna a Nokiából, ha az akkori vezér nem árusítja ki az Ms-nek.
-
b0bcat
addikt
Nekünk átlagosan hatórás képernyőidő jött össze, kellemesen alacsony készenléti fogyasztással. A MinDig TV HD adását kereken nyolc órán át tudtuk streamelni közepes fényerőn, böngészni pedig kilenc órán át keresztül sikerült egyhuzamban.
Most akkor mennyi az annyi?
Nem mindegy, hogy 6 vagy 9 óra!
Az előbbi tényleg nem kiemelkedő érték, de a 9 óra képernyőidő már nem rossz. Szerintem. 
-
vicze
félisten
Nem ellened irányult, mert ez a hivatalos álláspont valóban ezzel nem lehet mit kezdeni.
Csak tudva a hátteret is meg hogy a Foxconn mit gyárt, és mi maradt a Nokiából, egyértelmű hogy a tervezés hogy jött össze.(#8) Duliee: Pedig de hidd el.
Van saját márkás telefonjuk is, és azt is terjesztik. Mivel nem a célországban élünk, így minket nem nagyon ér el ez a része. Azért 1-1 Nokia marketinges is feltűnik az eseményeken, hogy a látszat meglegyen. 
-
ctvagyok
őstag
Nekem annyira nem tetszett. Amennyiért nálunk lehetne kapni, annyiért majdnem ipad minit is vehetnék.
Amúgy jó gép, de nem kéne. -
Grecky
senior tag
A specifikációnál a Xiaomi Mi Pad felirat az valami easter egg?

-
Воланд
titán
A Nokia munkatársai azért ennél többről beszélnek.
In many ways, the N1 is the result of an extremely accelerated development cycle. Nystrom says work on the tablet began on April 28th, the Monday after the conclusion of the Microsoft deal, and the choice of Android as the operating system was dictated by the desire to extend the use of the Z Launcher, which the company had already built for Android. Ramzi Haidamus goes further than his colleague, asserting that "side by side we are better than the iPad mini," and stressing that Nokia still retains "a huge innovation team" even after losing a number of prominent designers and engineers in the wake of the Microsoft buyout. Nystrom backs him up by noting that the N1 was designed by "a solid team of engineers, designers, project managers, and others" who have already played a part in establishing Nokia’s strong design reputation.
És
Nokia’s Tuukka Järvenpää, lead product manager of brand licensing, said the Nokia N9 design team worked with Foxconn on the tablet’s design.
az szep es jo, hogy a nokia munkatarsai ennel tobbrol beszelnek, de teljesen nyilvanvalo, hogy azert hasonlit az ipadra, hogy a foxconnak konnyebb legyen legyartania es eladnia. ha ezt valoban a nokia tervezte volna, akkor nem egy masolas lenne az egesz tablet.
-
stevve
veterán
A wifi is tudja mindig, hogy merre van

A cikkre:
Nincs GPS, új csatlakozó, nincs bővítési lehetőség (!?) vs unibody és nagy felbontás. Bosszantó, hogy a gyártók a prémium kategóriát kivéve egyre erősebb kompromisszumokra kényszerítik a vásárlókat.
Ez a tábla például így nálam nem jön szóba, alapvető dolgok hiányoznak belőle, egyszerűen nem ér 80K-t. -
#42308056
törölt tag
Nem rossz, bár egy MemoPad 176cx jobban megéri szvsz. Annyival azért nem nyújt többet, hogy több mint kétszer annyiba kerüljön. Ráadásul bolti garival.
-
expander
senior tag
-
savoo
addikt
Androiddal jobb lenne!
![;]](//cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)
-
Bone123
HÁZIGAZDA
Azért felkínálja a rendszer a fotók felcímkézését helyadatokkal.
Picit átfogalmaztam. -
expander
senior tag
"A beállítások között mindössze az önkioldó, a rácsvonalak, a kameraváltó, a felbontások és a GPS állítható.
...
GPS, NFC vagy infra nem került a motorháztető alá, pedig ezek közül legalább a navigáláshoz szükséges technológia jól jött volna, nem is értjük a hiányát."

-
Bone123
HÁZIGAZDA
A Nokia munkatársai azért ennél többről beszélnek.
In many ways, the N1 is the result of an extremely accelerated development cycle. Nystrom says work on the tablet began on April 28th, the Monday after the conclusion of the Microsoft deal, and the choice of Android as the operating system was dictated by the desire to extend the use of the Z Launcher, which the company had already built for Android. Ramzi Haidamus goes further than his colleague, asserting that "side by side we are better than the iPad mini," and stressing that Nokia still retains "a huge innovation team" even after losing a number of prominent designers and engineers in the wake of the Microsoft buyout. Nystrom backs him up by noting that the N1 was designed by "a solid team of engineers, designers, project managers, and others" who have already played a part in establishing Nokia’s strong design reputation.
És
Nokia’s Tuukka Järvenpää, lead product manager of brand licensing, said the Nokia N9 design team worked with Foxconn on the tablet’s design.
-
#06658560
törölt tag
-
Bone123
HÁZIGAZDA
"licenszpartnerek pedig az előállításért, az összeszerelésért, a marketingért és a javításokért"
Meg a forgalmazásért(apróság...), ezért nincs EU-ban... (még?) Szóval a Nokia munkatársa elég nehezen tud kijelentést enni erről amúgy, mivel kb. közünk nincs hozzá, hogy eljut-e EU-ba."A finnek új licenszmodellje szerint ugyanis (jelenleg) csak a tervezés és a szoftverek az ő részük"
A tervezést nem árt óriási idézőjelek közé rakni. se a belsőt se külsőt nem ők készítették jelen esetben.Jogos, adásban asszem említettem a forgalmazást, és most hozzáírtam, kösz. A tervezés valóban ingoványos talaj, ezért is linkeltem be a két interjút és használtam a Nokia munkatársainak szava járását.
-
hudyfiu
senior tag
Ilyen szerencsétlen hogy lehet egy gyártó?
Akarva se tudnának szegények ennyire mellé nyúlni állandóan.Android elindult, látszott hogy van jövője, lemaradtak.
Windows Phone elindult, látszott hogy egy korlátozott valami lesz, lassan fejlődő rendszer, a Nokia mellé állt.
Most a tableteknél elindult a csere-változás, Windows android "dual os" akár... mivel hosszú távon azért a Windows csak használhatóbb lesz... erre most csinálnak egy Androidos tabletet.Egyik kedvenc gyártóim közé tartozik pedig de tényleg vicc amit csinálnak még ha csak a nevét is adta ennek.
-
Воланд
titán
"In addition to the Nokia brand, Nokia is licensing the industrial design, Z Launcher software layer and IP on a running royalty basis to the OEM partner. The OEM partner is responsible for full business execution, from engineering and sales to customer care, including liabilities and warranty costs, inbound IP and software licensing and contractual agreements with 3rd parties. " [link]
-
Graphics
Jómunkásember
-
Воланд
titán
-
babkukta
senior tag
-
#16820480
törölt tag
Jó kis tábla ez, nem is különösebben drága. Ha most vennék, akkor valószínűleg egy ilyen lenne belőle.
-
Воланд
titán
-
Graphics
Jómunkásember
"licenszpartnerek pedig az előállításért, az összeszerelésért, a marketingért és a javításokért"
Meg a forgalmazásért(apróság...), ezért nincs EU-ban... (még?) Szóval a Nokia munkatársa elég nehezen tud kijelentést enni erről amúgy, mivel kb. közünk nincs hozzá, hogy eljut-e EU-ba."A finnek új licenszmodellje szerint ugyanis (jelenleg) csak a tervezés és a szoftverek az ő részük"
A tervezést nem árt óriási idézőjelek közé rakni. se a belsőt se külsőt nem ők készítették jelen esetben.Szerintem ott hianyzik egy mondatresz.
A marketingert es a javitasert a Nokia felel, a tobbi a gyartopartnere.
-
babkukta
senior tag
Nem rossz ez, de üzemidőben kicsit jobbat vártam. Kipróbálnám élőben is.
A tervezés viszont szvsz egy az egyben ipad, nincs ebben külön semmi mérnöki megoldás meg tervezés -
vicze
félisten
"licenszpartnerek pedig az előállításért, az összeszerelésért, a marketingért és a javításokért"
Meg a forgalmazásért(apróság...), ezért nincs EU-ban... (még?) Szóval a Nokia munkatársa elég nehezen tud kijelentést enni erről amúgy, mivel kb. közünk nincs hozzá, hogy eljut-e EU-ba."A finnek új licenszmodellje szerint ugyanis (jelenleg) csak a tervezés és a szoftverek az ő részük"
A tervezést nem árt óriási idézőjelek közé rakni. se a belsőt se külsőt nem ők készítették jelen esetben.
Új hozzászólás Aktív témák
-
Fórumok
Mobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokPROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokLOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
- Székesfehérvár és környéke adok-veszek-beszélgetek
- Parkside szerszám kibeszélő
- Milyen légkondit a lakásba?
- Most építs gépet, amíg nem késő! — A várható áremelkedésekről
- A fociról könnyedén, egy baráti társaságban
- Búcsúzóul itt a fekete Apple Vision Pro
- Nagyobb kijelzőt kap a Xiaomi 18 Pro - hátul
- Rap, Hip-hop 90'
- AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
- Vezeték nélküli fejhallgatók
- További aktív témák...
- Szinte új Samsung Tab S10 Ultra 12/512Gb eladó
- Apple iPad 6 Mini 64GB, Wi-Fi + Cellular, 98% akkumulátor, 12 hónap garancia!
- ÚJ! EZÜST Surface Pro 11 Ultra 5 236V 16GB 512GB 1 év gar
- iPad Pro 12,9 3. generáció Wi-Fi + Cellular 64GB Asztroszürke + Apple Pencil + Smart Keyboard
- szinteÚJ! FEKETE Surface Pro 10 Intel Core Ultra 5 135U 16GB 1000GB 1 év gar
- iKing.Hu - Apple MacBook Pro 16 M1 Pro (2021) 16GB/1TB SSD megkímélt 88% akku 153 ciklus
- HP ProDesk 600 G3 Mini,i5-6500T,8GB DDR4,256GB SSD,WIN11, WIFI
- Kingston FURY Beast 64GB (2x32GB) DDR4 3200MHz KF432C16BBK2/64 RAM
- Új Dell 14 Latitude 7450 Touch 2in1 X360 Ultra5 135U 12mag 16GB 512GB Intel Arc iGPU Win11 Garancia
- Behringer B-CONTROL BCF2000 USB/MIDI kontroller
Állásajánlatok
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft.
Város: Budapest
Cég: aiMotive Kft.
Város: Budapest




de ott nem mondtam hogy ez nem droidos, màs hozzàszólàsban az X-et kritizàltam, mert az a szememben egy selejt. Sértő droid mobilbak nevezni.


(Én mondjuk úgy vagyok vele, hogy az "elméleti maximum" képernyőidő érdekel, mert nyilván annál kevesebb lesz majd végül, ha más fogyasztás is van, pl. hosszú készenlét.)
Nem mindegy, hogy 6 vagy 9 óra!
Az előbbi tényleg nem kiemelkedő érték, de a 9 óra képernyőidő már nem rossz. Szerintem.




