- Vivo X200 Pro - a kétszázát!
- Mobil flották
- Xiaomi 11 Lite 5G NE (lisa)
- Azonnali mobilos kérdések órája
- Android alkalmazások - szoftver kibeszélő topik
- Redmi Note 10S - egy a sok közül
- Google Pixel topik
- iPhone topik
- Fotók, videók mobillal
- Samsung Galaxy Watch (Tizen és Wear OS) ingyenes számlapok, kupon kódok
Új hozzászólás Aktív témák
-
Cassi
őstag
Az angol államnak sokat köszönhetnek az angol privát cégek is, mert az jelentősen hozzájárult az angol gazdasági szabályok és jogi környezet kiépítéséhez. Nagyon nem véletlen, hogy az ARM éppen Angliában jött létre.
A világ legtöbb országában eleve elképzelhetetlen, hogy külföldi cég csak úgy ekkora adásvételt hajtson végre. Minimum térden csúszva kell a helyi főmufti/párttitkár/gengszterfőnök támogatásához folyamodni.
Theresa May azt akarta mondani, hogy nagyon magas üzleti kultúrájú az az ország, ahol zökkenőmentesen lehet 30 milliárd dolláros technológiai üzleteket lebonyolítani. Ez az üzleti kultúra megmarad a jövőben is, mert független attól, hogy tagja-e az ország az EU nevű degenerált sóhivatalnak vagy sem.
-
Cassi
őstag
> ennyi retardált miniszterelnök
Nem retardált, csak más szemszögből nézi a dolgokat.Itt a PH-n például sokan azt hiszik, hogy a technika minden, mert nem üzletemberek járnak ide, de valójában folyamatosan figyelni kell, hogy mi mennyit ér. Ha például a Samsung gondol egyet, és a Mali helyett kifejleszt egy új GPU-családot, akkor az ARM bevételei pillanatok alatt megzuhannak, és jóformán semmit sem tehet a komoly bevételcsökkenés ellen. Ha viszont sikerül a céget a becsült értékén felül eladni, akkor abból a pénzből tucatnyi új startupot lehet indítani új területeken, ahol esetleg még egyáltalán nincs konkurencia.
-
bambano
titán
válasz
#44630784 #47 üzenetére
"mekkora kockázattal mekkora hasznot remélhet": ha úgy érzed, hogy én nem ezt írtam, akkor olvasd el újra a hsz-emet. persze válasszuk szét a befektetőt meg a kockázati tőke befektetőt.
az armnál a bevételek alakulása elég jól becsülhető, nincs benne szinte semmi kockázat, új dolgok nem derülnek ki. ez a befektetés alacsony kockázatú -> alacsony hozamú. de ennyire? ez évi 4.2 százalékot hoz, ennél azért jobb befektetéseket is lehet találni szerintem nem sokkal magasabb kockázattal.
a kockázati tőke befektetés más tészta, ott jó dolgukban már azt sem tudják, hogy mit csináljanak, hogy még többet harácsoljanak. ezért fektetnek nyilvánvaló ökörségekbe is kosár pénzeket, amiket utána rendre el is buknak.
-
cami][us
senior tag
A "brit" gazdaság erejét mutatja, hogy ennyi retardált miniszterelnök után is vezető gazdasági hatalom tudott maradni.
Az Autonomy-val példálózni meg ne tessék, mert iszonyat befürdött a HP a vásárral.
A CSR meg a wiki szerint tavaly megszűnt.
Örüljenek, hogy ezek után még van egy lúzer aki velük üzletel. -
#44630784
törölt tag
A befektetések nem így működnek.
Amikor valaki befekteti a pénzét, az mindössze két dolgot figyel: mekkora kockázattal mekkora hasznot remélhet. Ha tehát valaki egy cégbe fektet, akkor a cég éves bevétele csak egy tényező a sok közül, ami a befektetése kockázatát, illetve a remélt hozam mértékét befolyásolja.
Azért adnak akár egy full veszteséges cégért is akár milliárdokat egyes befektetők, mert arra játsszanak, hogy pl. néhány szabadalma miatt majd előbb-utóbb felvásárolja egy nagyobb cég, ami nagyságrendileg növeli a befektetés értékét. A fő kérdés persze a kockázat kiszámítása, hogy mekkora eséllyel csődöl be a cég még a felvásárlás előtt, vagy a technológiáról derülhet ki, hogy a kutyának sem kell, vagy az iparági trendek változnak, stb. stb.
Extra erős üveglapok gyártásába fektetni pl. 10 évvel ezelőtt magas kockázatú, alacsony hozamú befektetésnek számított, aztán bejöttek az érintőképernyős mobil eszközök és a világ egyik legjobb üzlete lett. Aki tehát ilyesmibe fektetett, az az iparági trendeket figyelte és nem azt, hogy mekkora az üveggyár aktuális éves bevétele. -
bambano
titán
"Hogy jön az aktuális éves bevétel a cég értékéhez?": alternatív költség/haszonáldozat mond valamit?
alapesetben a befektetési döntést az határozza meg, hogy mennyi hasznot termel.
van 24 milliárd fontom, ha megveszem a céget, évi 1 milliárdot hoz, ha más befektetésbe rakom, akkor meg évi 2-t.
ezt kismértékben módosíthatják a kilátások.az, hogy a szilícium völgyben a befektetők nagyobb marhák, mint az átlag, nem jelent semmit. ott jóval nagyobb a kockázatviselési hajlandóság, meg több a zseton is, ezért vesznek meg sok céget. néhány bejön, a többség meg bukta.
a szilikonvölgy az más tészta, arra van több külön topic is, pl. legszebb nők.
-
mekker
őstag
Megjegyezném, hogy felesleges morális alapokra helyezni ezt a felvásárlást. Sok keleti ország hasonló utat járt be, mint most Kína, így Japán és Korea is. Fogadjunk, hogy 30 év múlva már azért teszitek a szívetekre a kezetek, mert kínai volt az XY GmbH felvásárlója és nem indiai, vagy vietnámi.
-
-
kikikirly
senior tag
-
kikikirly
senior tag
Egyetértek!
Nagy különbség hogy valaki befektet és nyit új gyárat,új munkahelyeket teremtve stb,vagy megvásárol egy létező,stratégiai fontosságú(gondolom hogy fontos szerepet tölt be a brit gazdaságba)céget és nem hoz létre új munkahelyeket,helyette kiviszi a profit egy részét.
-
válasz
kikikirly #37 üzenetére
Mond csak, te olvasgatod is a brit, illetve a nemzetközi médiát, vagy csak üres közhelyeket pufogtatsz?
A brit média konkrétan az elmúlt 3-4 napban ezen téma körül pörög, illetve most még az orosz doppingbotrány körül kezdett el (a Londoni olimpia érintettségét figyelembe véve). Szóval a média nagyon is foglalkozik vele, konkrétan...
-
kikikirly
senior tag
Én se értem, már mint hogy képes ezt komoly arccal mondani.A másik amit nem értek hogy hol van ilyenkor a média?Média dolga ellenőrizni a kormányokat az állampolgárok tájékoztatásán keresztül.Miért nem fűztek hozzá hogy mellébeszél az elnök asszony elemző rész formájában?Azért gond,mert ugyanez történt Magyarországon 2006-os választásoknál.Feri eltitkolta az első negyedéves költségvetési eredményeket,amiből kiderülhetett volna hogy megszorításokra lesz szükség(Orbán gyurcsány miniszterelnöki vita napján kellett volna nyilvánosságra hozni a pénzügyminisztériumnak,A pénzügyminisztérium nem beszélt mellé,megmondták hogy azért nem hozzák nyilvánosságra mert befolyásolná a választást,nem tudom minek kéne befolyásolni a választok véleményét,ha nem ennek, Orbán ezt el is mondta,Feri hallgatott róla viszontválaszában).Hogy fordulhatott elő hogy a Magyar választók nem értesültek Feri és garnitúrájának 4 éves kormányzati ,,eredményéről".Most nagyon aktív a média,ha akkoriban is ilyen aktív lett volna,egy rossz szavam nem lenne.Oda próbálok kilyukadni hogy a média minden,csak nem független.
-
sagem
addikt
Nem a nő a hülye, hanem azok, akik ezt a maszlagot bekajálják..és be fogják..itthon is ez megy..meg mindenhol a világban.
-
válasz
Bluesummers #25 üzenetére
Aki kiadja a kezéből a technológiát, az hülye. Pont. Rövid táv vs. hosszú táv. Most valaki ennyire hirtelen meg akart gazdagodni?
A befektető azt nézi, hogy X összegű befektetéséből Y összegű nyereséget mikor tud produkálni. Adott esetben ez történt, és teljesen érthető döntést hoztak.
Hogy az alapítók hogy vélekednek erről, az egy teljesen más kérdés, ők anno a technológiát a befektetők pénzéből valósították meg. Lehet emiatt szomorú az alapító, de tudta előre, hogy akik a pénzt hozzák, azok így működnek...
Náluk saját tulajdonú könyv sem volt, csak kölcsönözték a könyveket. Nem akarok ódákat írni, de örülök, hogy nem USA vagy Kína, vagy Oroszország szerezte meg.
Ez egy régi történet, és azóta a nagy bezárkózásnak hála most meg ott tartunk, hogy Japán lemarad, mert nehezen képes felvenni a modern világ ritmusát. Valahol abszurd, hogy miközben hajdan ők szenvedtek a faji megkülönböztetéstől, ugyanúgy csúnyán lenézik a Gaijin-okat, mint sokszáz évvel ezelőtt.
Egyébként pedig Kínát sem feltétlenül kell lenézni, vannak pozitív példák, például nézd meg a Volvo-t, mióta megvette a Geely...
-
duni84
aktív tag
értem én a szándéknyilatkozatokat, meg aláírt szerződéseket, meg az akaratot is, csak közben végignéztem (végigéltem, végigsegítettem) pár acquisition-t (mindkét oldaláról a f*sznak) és a hideg ráz ilyenkor
persze ettől még tényleg lehet, hogy ők majd pont nem olyanok lesznek, mint az összes többi, meg tényleg befektetnek anliában, ha azok elég olcsók maradnak még 5 év múlva is.
-
Jester01
veterán
A másik cikkben le volt írva, hogy legalább 5 évre elkötelezték magukat. Persze az elég rövid táv úgy is.
-
pakesz
aktív tag
válasz
Bluesummers #25 üzenetére
a japan yen menekulovaluta volt a britek meg megcumiztattak magukat/fontot, ahogy nezem a JPY/GBP grafikont a mult evi 0.54 -es ertekrol 0.72 lett, ez a jen 33% -os erosodeset jelenti, es akkor elerkezett az a pont amikor tul olcso lett az ARM...
-
DRB
senior tag
válasz
Bluesummers #25 üzenetére
Egyetértek az első pár mondatoddal, a többivel is, csak azokhoz nincs mit hozzáfűznöm. Szóval én sem értem miért adják el, ha egyszer jól hoz a konyhára. A technológiáról nem is beszélve. Rendben, értem én, hogy nem kevés pénz az eladónak ez a 24 milliárd font, de ez akkor is „csak” egy egyszeri bevétel. Nem lenne jobb a kevesebb, de hosszútávon? Sőt az a kevesebb se olyan nagyon kevés, nyilván a 24 milliárdhoz mérten az, de az ARM igen jövedelmező cég, tudtommal, úgyhogy a tulajdonosi körnek szépen hozott a konyhára eddig is, nem hinném, hogy rá lettek volna szorulva az eladására.
-
Aki kiadja a kezéből a technológiát, az hülye. Pont. Rövid táv vs. hosszú táv. Most valaki ennyire hirtelen meg akart gazdagodni? Annak mindig rossz a vége. A japánoknak meg tisztelet. Mondjuk elbarmolni nem fogják, de ők legalább értenek a mikroelektronikához / nanotechnológiához. Nem arról híresek, hogy rengeteg bányájuk lenne. Ami megragadt bennem, hogy évszázadok óta szűkölködniük kellett ásványanyagokban, s bár importálhattak volna, ezt sohase tették. Függetlenek akartak maradni, és ez
RESPECT!
Náluk saját tulajdonú könyv sem volt, csak kölcsönözték a könyveket. Nem akarok ódákat írni, de örülök, hogy nem USA vagy Kína, vagy Oroszország szerezte meg.
-
Ted_Beneky
senior tag
Bárkit bárhogy hívhatnak természetesen, csak megmosolyogtatott ez a tipikus angol név: Hermann Hauser
-
bbandi
tag
Nem lesz itt szerintem semmi változás a tulajváltás miatt.
Az ARM ugye csak processzor terveket csinál, sose gyártott/gyártatott. Olvastam olyan találgatásokat, hogy biztos majd elkezd az ARM gyártatni, és nekimegy a Qualcommnak, ezt se hiszem: Az ARMnak szinte csak CPUja meg GPUja van, márpedig csak komplett SoC-t lehet eldni, ahhoz azért sokkal több kell. Mondjuk ha a Softbank bejelentené, hogy a Broadcomm SoC részlegét is megveszik, akkor elkezdenék aggódni.
Az angol irodát felszámolni meg teljes őrültség lenne, ott van a teljes knowhow, azt nem lehet csak úgy hipphopp átrakni kínába. -
-
bambano
titán
válasz
t72killer #19 üzenetére
ebben a konkrét kérdésben igazad van, de továbbra is állítom, akkora mennyiségű joganyagot kell átbogarászni, hogy reális az esélye annak, hogy találnak valamit, amivel trükközni lehet.
ráadásul az, hogy most ott van adott mennyiségű munkavállaló, nem sokat jelent abból a szempontból, hogyha változnak a külföldiekre vonatkozó szabályok, akkor csökken a bevándorlás és később kevesebb lesz a melós.
-
-
-
dabadab
titán
Amennyire kivettem az angol sajtóból, Therese May kijelentése (miszerint ez milyen jó a munkásoknak meg mutatja a Britannia iránti töretlen bizalmat) nem magának az üzletnek szólt, hanem annak a döntésnek, hogy a felvásárlás után is marad az ARM Cambridge-ben a jelenlegi alkalmazotakkal, illetve annak a spindoctorkodásnak, hogy ezt az üzletet megpróbálják úgy beállítani, hogy itt egy külföldi cég nagyon sok pénzt ruházott be egy angol vállalkozásba.
Őt most inkább azért támadják, mert egy hete még azzal szédítette a hallgatóságát, hogy meg kell akadályozni, hogy külföldiek felvásárolják az angol cégeket - ezek után így nyilatkozni az egyetlen világszinten is jegyzett angol cég eladásáról meglehetősen inkonzisztensnek tűnik.
Az idiótasági versenyt mondjuk szerintem Philip Hammond nyerte:
"Philip Hammond, Ms May's new Chancellor, said that the deal will turn a "great British company into a global phenomenon"." -
bambano
titán
"aszongyak az okosok hogy aki mar itt van az majd maradhat": ez nem lesz ennyire egyszerű
lehet, hogy az angol kormány úgy gondolja, hogy aki ott van, az maradhat.
de pl. ha a magyar kormány nem gondolja úgy, akkor onnan el fognak jönni a dolgozók.
például előfordulhat, hogy a kettős adóztatás elkerüléséről szóló államközi egyezményt újra kell tárgyalni. ha nem jön össze itteni hiba vagy szándék miatt, akkor esetleg duplán kellene adóznod az angliai bevételed után, akkor te is el fogsz jönni onnan, mint a rakéta.akkora jogszabályi köteget kell átrágniuk a kilépéssel, hogy abból bármi kijöhet.
-
Cassi
őstag
válasz
cinemazealot #2 üzenetére
Az a japánoké lesz, minthogy áttoltak kb. három havi magyar GDP-t készpénzben a részvényeseknek.
Gondoltam, hogy minden második hozzászóló amiatt fog aggódni, hogy "kifolyik" a profit az országból stb., kb. ezért is tartunk itt, ahol. -
-
-
duni84
aktív tag
polkorrektebb, ha azt mondjuk, hogy "integrálja majd az új tulaj". sokkal jobban hangzik, mint mondjuk 18-24 hónapon belül beböffenteni, hogy "akkor most a 4000-ből 3000 dolgozót kirúgrak napsütötte angliánkban"
csupán "integrálták a pozíciójukat egy már korábban létező ázsiai pozícióba"
-
Azt hittem May jobb választás lesz PM-nek. Tévedtem. Ekkora sületlenséget összehordani...
Mondjuk a SoftBank dörzsölheti a kezét, kérdés persze, hogy csak befektetésnek veszi-e (feltehetően), vagy más céljai vannak-e...
-
nalaca000
tag
Gondolom azt is fogja élvezni mikor a profit szépen kivándorol azb országból....
-
bambano
titán
az is érdekelne, hogyha a brexittel megváltoznak a munkaerő mozgásának szabályai, honnan lesz embere, aki dolgozik ott?
-
-
Snoop-y
veterán
+1
Annak tapsikolni hogy a szar penzunk miatt felvasaroltak gyorsban egy bevetelt hozo es meghatarozo cegunket a piacon eleg erdekes hozzaallas. De hat ezert politikus a politikus
Egy orias felvasarlas utan jon majd a koltsegcsokkentes plusz egyeb koltseghatekonysagi intezkedesek. Pl elkoltoztetni az egesz kocerajt egy olyan helyre ahol 10-ed ennyibe kerul a munkaero. De biztos annak is tapsikol majd -
cinemazealot
addikt
Ezt én se nagyon értem.
Ha a japánok megveszik a céget, az egy egyszeri bevétel a (feltételezhetően brit többségű) részvényeseknek. De mi lesz a hosszútávú, licencekből befolyó bevétellel. Illetve mi lesz a brit munkalehetőséggel, ha a japánok úgy döntenek, hogy hazaköltöztetik a céget? Az megint egy más kérdés, hogy vajon a japán tulajdonos váltás jót tesz-e a cég eddigi sikertörténetének? Bár talán ettől kevésbé kell félni, hiszen a legjobb cuccokat a japánok gyártják.
-
bambano
titán
Ez a Theresa May vajon helyből tud ekkora marhaságokat beszélni, vagy csak nekifutásból?
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
- AZTA! Dell XPS 13 Plus 9320 13.4" Profi Notebook -70% Brutál i7-1260P 16/512 FHD+ Iris Xe
- Asztali pc
- ASUS ROG STRIX Z790-H GAMING WIFI Alaplap - Garancia: 2027.01-15.-ig - BeszámítOK!
- Beszámítás! Apple iPhone 16 Pro MAX 256GB okostelefon garanciával hibátlan működéssel
- Beszámítás! Sony PlayStation 5 1TB SSD lemezes konzol extra játékokkal garanciával hibátlan működés
- Dixit 4 Eredet (bontatlan, fóliás kártyacsomag)
- Bomba ár! MacBook PRO 13" Early 2015 - i7 I 16GB I 1TBSSD I 13,3" Retina I OS X Monterey I Cam I Gar
- Azonnali kézbesítés az év bármely pillanatában
- GYÁRI TÖLTŐK DELL LENOVO HP FUJITSU TOSHIBA Macbook---------- Budapest,/MPL/Foxpost
- BESZÁMÍTÁS! Lenovo ThinkPad X13 Gen 5 notebook - Ultra 5 135U16GB DDR5 512GB SSD Intel Graphics W11
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest
Cég: Promenade Publishing House Kft.
Város: Budapest