Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Abu85

    HÁZIGAZDA

    válasz b. #16 üzenetére

    Igaza van abban Cifunak, hogy itt valóban nem a hardverben lesz a trükk. Azzal tényleg kb. ott lesz a végleges verzió, hogy terveztetnek egy Z-SSD-hez hasonló rendszert csak kapacitásra optimalizálva, plusz hozzácsapják a PCI Express 4.0-t. PC-vel ezt kb. jövőre hozni lehet. Talán nem minden paraméterét, de a többségét igen. Hardveres szinten nem probléma, maximum drága lesz. Ami az igazi előnyt fogja adni a Sony-nak az a memóriavezérlő bájtszintű elérése. Kb. kijelölik az erre vonatkozó API-val az allokációt az SSD-n, amit kezelhet, és onnantól kezdve a hardver automatikusan megold mindent. Nincs szoftveres menedzsment, nincsenek hetekig tartó optimalizálások, csak hátradőlsz, és nézed, ahogy a hardver magától működik.

    Egyébként még egy ilyen API-t is lehet hozni PC-re, csak ahhoz nagyon bele kellene nyúlni az operációs rendszerbe, de előtte le kellene ezt beszélni a gyártókkal, hogy legyenek majd kompatibilis hardverek, stb. Kb. évekről van szó, ha nem egy évtizedről. Nyilván ez egy fix hardverrel sokkal-sokkal könnyebb.

    Szerk.: Szerintem 4K-s blokkokon véletlenszerűen az új PS se fog hozni 6 GB/s-ot. Szekvenciális eredményt kaptam csak. Én nem hiszem, hogy a gép SSD-je igazán több lenne majd egy Z-SSD másolatnál, amit kapacitásra optimalizálnak.

    [ Szerkesztve ]

    Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

Új hozzászólás Aktív témák