Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • tomazin

    veterán

    válasz r3dsnake #18 üzenetére

    Jah, mert a 200mb korlát az micsoda?

    #45 freestailo
    Az, hogy a többi upc mobilost ingyen tudod hívni.

    #49 KTTech : Upc vezetékes is?

    [ Szerkesztve ]

  • tomazin

    veterán

    válasz MaCS_70 #200 üzenetére

    Eddig inkább nem reagáltam az írásaidra semmit, de tényleg azt hiszed, hogy attól neked olcsóbb lenne bármi, hogy az a pár nagyfogyasztó többet fizet?
    Képzeld én is youtubeot hallgatok és nem azért mert nem tudnám letölteni a "kedvenc zenéimet". Nincs ilyen, hogy kedvenc zeném. Benyomok valami random playlistet és megy, hanem tetszik elnyomom.

    Emellett nagyon logikus amit leírsz, csak az alaptézis érdekes kérdés: ugyanis szerinted nincs szükség arra, hogy fejlődjünk. Mert ha elkezdődött volna ez a sávszél spórolás amit Te leírsz, akkor még mindig 1mbps kábel/dsl-eken neteznénk. A véges infrastruktúrának a fejlesztéséért pedig fizet mindenki. Ezért lehet olyan, hogy 1gbps netet ad a digi.
    Érdekes módon egyik szolgáltatónál sem omlott még össze a net esténként (amikor adatforgalmi csúcs van), mert terveznek azzal, hogy a tömegek mekkora adatforgalmat fognak generálni azzal a csomaggal amit eladtak nekik. Ha valaki a gazdaságossági szinten túlforgalmaz, akkor ált. szépen meg is büntetik érte valamilyen formában.

  • tomazin

    veterán

    válasz MaCS_70 #209 üzenetére

    Van, amit hiszek, és van, amiről tudom, hogy ágazatilag elfogadott elmélet. A munkám része.

    valahogy éreztem, hogy emiatt fáj ez neked ;]

    De Te sem nagyon figyeltél arra, amit írtam: szerintem nem a többletbefizetések fedeznék a fejlesztést, hanem az extrafogyasztás megfizettetése eredményezne kevésbé pazarló fogyasztást.

    Erre írtam azt, hogy akkor még mindig jól el tudnánk lenni 1/0,2-es dsl-el. Vagy inkább 56k-s modemmel. Mert ott ugye "forgalomalapú" módon fizettél. És mégis megérte erről átváltani a dsl/koax/stb. korlátlan netre a szolgáltatóknak.

    Olyat végképp nem írtam, hogy nem kellene a fejlődés, sőt, írtam ennek az ellenkezőjét, azt, hogy a fogyasztói igények a fejlesztés miatt fontosak.

    Aha, mert annyira nagyok lennének a fogyasztói igények, ha egy 5perces videó megnézése 10ftba kerülne, meg biztos szívesen töltené az ember le a 20gb-os játékot, mikor a boltban feleannyi lenne.

    de az, hogy profit nélkül, sőt, de facto veszteséget generálva terhelődjenek az amúgy is túlterhelt kapacitások, kizárólag egy fogyasztói réteg rövid távú érdekeit szolgálja

    Szerencsére a 3 szamaritánus látva a túlcsurdulás eljövetelét, maguktól mindent eldobva, vagyonukat rátéve, ezután örökös szegénységben élve kisegítette ezt a fogyasztói érdeket. Áldott legyen hát a Telekom, a UPC és Invitel neve, hogy örökös nélkülözésükben is megmentették a világot.

    A feleslegesen letöltögetésnek én sem látom értelmét, de ennyi erővel annak sem, hogy megveszed az ételt, megvárod, hogy megromoljon, majd kidobod.

    Index betöltési seb, falugyűlés

    Nem hiszem, hogy a felhasználó a hibás, amikor megveszi a 200-as netet és a településre meg adnak 250-et összesen. Van amúgy felügyeleti szerv, aminél lehet kivizsgálást indítani, ha a szolgáltató nem hajlandó semmit tenni.

Új hozzászólás Aktív témák