- Xiaomi 17 Ultra - jó az optikája
- Poco X8 Pro Max - nem kell ide sem bank, sem akkubank
- Google Pixel topik
- Milyen okostelefont vegyek?
- Honor Magic8 Pro - bevált recept kölcsönvett hozzávalókkal
- Külföldi prepaid SIM-ek itthon
- Xiaomi 15T Pro - a téma nincs lezárva
- Telekom mobilszolgáltatások
- Hogy bírja a Xiaomi 17T Pro az egész napos városnézést?
- Xiaomi 17T Pro – korábban érkezik a siker?
-
Fórumok
Mobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokPROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokLOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
Új hozzászólás Aktív témák
-
henrik1
tag
"rendőrségi adatok valós idejű elemzésére írta"
Az nem éppen a tablet végzi ugyan úgy szerveroldali a dolog és csak egy webapp van a tableten. Nem rajonok a hiperlativuszos mókusvakításért...Miben különbözik a felhasználás? Azért mert nincs billentyűzete? Ha nem raksz hozzá mitől lesz Pro? Az hogy nagyobb lesz, miben nyújt bármi extrát a 9,7"-hoz képest? A mini teljesen kanalizálta a 9,7-os szegmenst, tehát a nagyobbra kisebb az igény, most akkor egy 13"-os Pro-ra mi az igény? Pusztán tabletként és mi a létjogosultsága? stb.
Elég sok ilyen kérdést fel tudok tenni, hogy ha nem Pro ként tekintek rá.ki mondta azt, h a tablet végzi? meg ki mondta, h az esetleg megjelenő iPadnek Pro lesz a neve? azok, akik találgatnak? kicsit beleragadtál ebbe a sztoriba.
-
vicze
félisten
én nem mondtam ennek ellenkezőjén, pusztán annyit, h nem csak windózos készülékek használhatók professzionális környezetben (bár fentebb már megírta a kolléga, h a professzionális környezet az, ahol sokat kell gépelni, meg táblázatot kezelni). egyébként a sci-fit leginkább a rendőrségi adatok valós idejű elemzésére írta (kérdezz csak meg erről egy random zsarut Budapesten, vagy Lendvajakabfán), de nyugodtan hisztizz csak.

amúgy biztosan drága lesz, de én nem hinném, h tökön lövik vele a MacBookot, lévén, h teljesen különböző felhasználóknak szánják őket.
"rendőrségi adatok valós idejű elemzésére írta"
Az nem éppen a tablet végzi ugyan úgy szerveroldali a dolog és csak egy webapp van a tableten. Nem rajonok a hiperlativuszos mókusvakításért...Miben különbözik a felhasználás? Azért mert nincs billentyűzete? Ha nem raksz hozzá mitől lesz Pro? Az hogy nagyobb lesz, miben nyújt bármi extrát a 9,7"-hoz képest? A mini teljesen kanalizálta a 9,7-os szegmenst, tehát a nagyobbra kisebb az igény, most akkor egy 13"-os Pro-ra mi az igény? Pusztán tabletként és mi a létjogosultsága? stb.
Elég sok ilyen kérdést fel tudok tenni, hogy ha nem Pro ként tekintek rá. -
henrik1
tag
Te jó ég vékonykliensnek használnak egy tabletet, őrület.

Ez max. annak sci-fi aki életében nem járt professzionális környezetben. 1000éve PDA-k és egyéb hordozható eszközök vannak használva, a cikk kb. a vicc kategória.
Látom egy ici pici apró dolgot elfejtetek amúgy. Ennek bizony Pro ára is lesz. Nem tartom elképzelhetetlennek az 1000$-os alapárat. Amúgy az a tök vicces a dologban még, hogy ezzel a lendülettel tökön is lövik a friss ropogós MacBook-ot.
Egy bill-lel kiegészítve szinte teljesen azonos lesz a felhasználási köre.én nem mondtam ennek ellenkezőjén, pusztán annyit, h nem csak windózos készülékek használhatók professzionális környezetben (bár fentebb már megírta a kolléga, h a professzionális környezet az, ahol sokat kell gépelni, meg táblázatot kezelni). egyébként a sci-fit leginkább a rendőrségi adatok valós idejű elemzésére írta (kérdezz csak meg erről egy random zsarut Budapesten, vagy Lendvajakabfán), de nyugodtan hisztizz csak.

amúgy biztosan drága lesz, de én nem hinném, h tökön lövik vele a MacBookot, lévén, h teljesen különböző felhasználóknak szánják őket.
-
saelin
veterán
Volt itt egy cikk, hogy repülőkön is tabletet használnak a pilóták hogy ne kelljen 5kg papirt cipelniük magukkal. Biztos van még sok más ilyen felhasználása a tableteknek, csak ritkán kapunk róluk hírt.
-
vicze
félisten
hát, azért vannak már bőven a windowstól eltérő elképzelések a pro szegmensben.

Te jó ég vékonykliensnek használnak egy tabletet, őrület.

Ez max. annak sci-fi aki életében nem járt professzionális környezetben. 1000éve PDA-k és egyéb hordozható eszközök vannak használva, a cikk kb. a vicc kategória.
Látom egy ici pici apró dolgot elfejtetek amúgy. Ennek bizony Pro ára is lesz. Nem tartom elképzelhetetlennek az 1000$-os alapárat. Amúgy az a tök vicces a dologban még, hogy ezzel a lendülettel tökön is lövik a friss ropogós MacBook-ot.
Egy bill-lel kiegészítve szinte teljesen azonos lesz a felhasználási köre. -
#06658560
törölt tag
-
munnergep
senior tag
Amikor "pro" tabletről beszélünk az ma még azt jelenti, hogy van hozzá billentyűzet, sőt touchpad is. Végszükségben ott van az érintőfelület, de ahogy írtad is, az erre nem igazán alkalmas. Ki fog táblázatot kezelni, vagy akár szöveget szerkeszteni egy kisméretű érintőfelületen? Az ember ujja nem optimális erre, mert túl nagy, ráadásul folyamatosan ki is takarja a kijelzőt. Az egérmutató sokkal optimálisabb. Talán később ez fejleszthető stylus és kézírásfelismerés használatával. Szóval a "pro" tablet amit munkára szántak az fizikai billentyűzettel, touchpaddal, vagy egér használatával jár.
Az iOS-nél rengeteg és nagyon jó minőségű app van, de ha munkára optimálisan használható szoftvereket keresel a desktop windows szoftverek magasan lekörözik. Inkább használnék egy teljes értékű excelt mint egy lebutított tabletre optimalizált excel verziót.
Az iOS minden csak nem munkára szánt OS. A wines tableten ugyanúgy elindíthatsz egy tucatnyi szoftvert multitaskban, mint az asztali gépeden, és a háttérben futó sw futnak is, nem csak hibernálva várakoznak. Működik kérdés nélkül a nagy méretű adatok átvitele egyikből SW-ből a másikba. Az iOS-ben próbálj meg adatokat mozgatni, vagy váltogatni gyorsan. Totál zárt, az appok el vannak zárva egymástól, nincs fájlkezelő és még amit lehet, azt is a "jobb kezemmel a bal fülemet vakarom meg" szintjén van. Ha van egy képed, videód, dokumentumod az egyik appodban ahhoz csak ott férsz hozzá, a másikban nem. Pl. van egy WD-s szoftverem amivel elérem a NAS-om és akár offline is rámásolhatok videókat a tabletre, de az nem tud csak mp4-et lejátszani. A VLC app letudná játszani, de az nem látja a WD-s app lementett videóit. Szóval ott van a videofájl a tabletemen, van rajta olyan app, ami le is tudná játszani, de mégsem lehet összehozni a kettőt. Ez ma az iOS8.
Most már értem, világos.
Ezt kiszolgálni viszont még nincs igazán alkalmas tablet a surface-ken kívül. Szerintem (ha igazi desktop munkát akarunk végezni). -
Tigerclaw
nagyúr
A gond az, hogy a windows tabletre/telefonra optimalizált felülete a csempe (ez tök jól kezelhető), de a desktopon te nagyon nem fogsz pixelekre bökdösni az ujjaddal.
Nincs érintésre optimalizálva a desktop felület, a minimum egy stylus, hogy bármit is pontosan csinálj rajta. Ráadásul ne keverd a desktopra tervezett progikat a tabletekre készítettekkel, mert nagyon nem mindegy, hogy eredetileg mire készült. Az iOS-sel kapcsolatban app hiányra hivatkozni... hát...Mondom ezt úgy, hogy most win tabletet akarok én is.
Amikor "pro" tabletről beszélünk az ma még azt jelenti, hogy van hozzá billentyűzet, sőt touchpad is. Végszükségben ott van az érintőfelület, de ahogy írtad is, az erre nem igazán alkalmas. Ki fog táblázatot kezelni, vagy akár szöveget szerkeszteni egy kisméretű érintőfelületen? Az ember ujja nem optimális erre, mert túl nagy, ráadásul folyamatosan ki is takarja a kijelzőt. Az egérmutató sokkal optimálisabb. Talán később ez fejleszthető stylus és kézírásfelismerés használatával. Szóval a "pro" tablet amit munkára szántak az fizikai billentyűzettel, touchpaddal, vagy egér használatával jár.
Az iOS-nél rengeteg és nagyon jó minőségű app van, de ha munkára optimálisan használható szoftvereket keresel a desktop windows szoftverek magasan lekörözik. Inkább használnék egy teljes értékű excelt mint egy lebutított tabletre optimalizált excel verziót.
Az iOS minden csak nem munkára szánt OS. A wines tableten ugyanúgy elindíthatsz egy tucatnyi szoftvert multitaskban, mint az asztali gépeden, és a háttérben futó sw futnak is, nem csak hibernálva várakoznak. Működik kérdés nélkül a nagy méretű adatok átvitele egyikből SW-ből a másikba. Az iOS-ben próbálj meg adatokat mozgatni, vagy váltogatni gyorsan. Totál zárt, az appok el vannak zárva egymástól, nincs fájlkezelő és még amit lehet, azt is a "jobb kezemmel a bal fülemet vakarom meg" szintjén van. Ha van egy képed, videód, dokumentumod az egyik appodban ahhoz csak ott férsz hozzá, a másikban nem. Pl. van egy WD-s szoftverem amivel elérem a NAS-om és akár offline is rámásolhatok videókat a tabletre, de az nem tud csak mp4-et lejátszani. A VLC app letudná játszani, de az nem látja a WD-s app lementett videóit. Szóval ott van a videofájl a tabletemen, van rajta olyan app, ami le is tudná játszani, de mégsem lehet összehozni a kettőt. Ez ma az iOS8.
-
munnergep
senior tag
Szerinted a fingós appokra gondoltam? Ne keverd a google play-el, meg nézz szét az appstore-ban még1x. Illetve elmagyarázhatnád mi a pro szegmens, mert lehet, hogy én vagyok eltévedve.
-
henrik1
tag
Van iPad-em, tetszett is amíg hardveresen el nem avúlt, de szerintem az iPad nem való a "pro" szegmensbe, főleg hogy mire kijön a konkurencia már W10-es rendszert futtató "pro" tableteket dob piacra (bár a W8.1-re se lesz válasz az iOS9) Az egyik egy évtizedek alatt csiszolt asztali operációs rendszer, ami kvázi kompatibilis minden szoftverrel a business szegmensben, a másik meg egy teljesen zárt és erősen korlátozott tablet OS, ami 2 ablakos futtatás esetén is gyakorlatilag alkalmatlan erre a feladatra. (nem beszélve az appok hiányáról)
Ha megjelenik az iPad Pro, akkor a hardver "pro" lesz, de az OS meg a szoftverek közel sem. Inkább az OS X-et kellett volna elvinni a tablet felé.
hát, azért vannak már bőven a windowstól eltérő elképzelések a pro szegmensben.

-
#06658560
törölt tag
Megse veszik a win tableteket. A win 10el se fog kelleni senkinek.
Érdekes ez az ipad pro. Kell kezdeni valamit az ipad szeriaval mert nem annyira jók az eladások. Ez lehet amiatt is mert egy ipadre jön évekig update teljesen felesleges lecserelni. És amiatt is mert phabletek mellett totál felesleges.
Egy pro kollekcióval viszont talán fel lehetne dobni az eladásokat.
Speciel én pont normális tabletet vártam winnel, klavival, asztali környezetben, amiből eddig a surface létezett, most már viszont a dell, lenovo, hp, acer is kínál/kínálni fog értelmes alternatívát. Az elkövetkező másfél évben ez a tervbe vett hardverbővítés nálam.
-
#06658560
törölt tag
A gond az, hogy a windows tabletre/telefonra optimalizált felülete a csempe (ez tök jól kezelhető), de a desktopon te nagyon nem fogsz pixelekre bökdösni az ujjaddal.
Nincs érintésre optimalizálva a desktop felület, a minimum egy stylus, hogy bármit is pontosan csinálj rajta. Ráadásul ne keverd a desktopra tervezett progikat a tabletekre készítettekkel, mert nagyon nem mindegy, hogy eredetileg mire készült. Az iOS-sel kapcsolatban app hiányra hivatkozni... hát...Mondom ezt úgy, hogy most win tabletet akarok én is.
"Az iOS-sel kapcsolatban app hiányra hivatkozni... hát..."
A hivatkozott komment pro szegmenst emleget, aminél a fingós appok, játékok pont nullának számítanak, hiába van a storeban belőlük millió meg egy.
-
#06658560
törölt tag
Van iPad-em, tetszett is amíg hardveresen el nem avúlt, de szerintem az iPad nem való a "pro" szegmensbe, főleg hogy mire kijön a konkurencia már W10-es rendszert futtató "pro" tableteket dob piacra (bár a W8.1-re se lesz válasz az iOS9) Az egyik egy évtizedek alatt csiszolt asztali operációs rendszer, ami kvázi kompatibilis minden szoftverrel a business szegmensben, a másik meg egy teljesen zárt és erősen korlátozott tablet OS, ami 2 ablakos futtatás esetén is gyakorlatilag alkalmatlan erre a feladatra. (nem beszélve az appok hiányáról)
Ha megjelenik az iPad Pro, akkor a hardver "pro" lesz, de az OS meg a szoftverek közel sem. Inkább az OS X-et kellett volna elvinni a tablet felé.
"de szerintem az iPad nem való a "pro" szegmensbe,"
Kérdés, mi a pro szegmens, ugyanis leginkább az USA területén, de rengeteghelyen használják munkához az ipadeket- pl. kórházak. Amihez az Apple szoftvereket is ad.
-
BulletBill27
aktív tag
Van iPad-em, tetszett is amíg hardveresen el nem avúlt, de szerintem az iPad nem való a "pro" szegmensbe, főleg hogy mire kijön a konkurencia már W10-es rendszert futtató "pro" tableteket dob piacra (bár a W8.1-re se lesz válasz az iOS9) Az egyik egy évtizedek alatt csiszolt asztali operációs rendszer, ami kvázi kompatibilis minden szoftverrel a business szegmensben, a másik meg egy teljesen zárt és erősen korlátozott tablet OS, ami 2 ablakos futtatás esetén is gyakorlatilag alkalmatlan erre a feladatra. (nem beszélve az appok hiányáról)
Ha megjelenik az iPad Pro, akkor a hardver "pro" lesz, de az OS meg a szoftverek közel sem. Inkább az OS X-et kellett volna elvinni a tablet felé.
Inkább az OS X-et kellett volna elvinni a tablet felé.
Az a kérdés, hogy van-e erre igény? A phabletek megették a tableteket. Nem beszélve a Surface Pro 3-ról, aminek az árából kijön egy Macbook Pro is. Ott meglesz az OS X élmény, mert az egy fullos notebook. Nem teljesen értem ezt az ,,übertablet" kategóriát. Soha nem adnék ki több 100 ezer FT-ot egy tabletre egy notebook-kal szemben. Mégis miért jó ez?
-
munnergep
senior tag
Van iPad-em, tetszett is amíg hardveresen el nem avúlt, de szerintem az iPad nem való a "pro" szegmensbe, főleg hogy mire kijön a konkurencia már W10-es rendszert futtató "pro" tableteket dob piacra (bár a W8.1-re se lesz válasz az iOS9) Az egyik egy évtizedek alatt csiszolt asztali operációs rendszer, ami kvázi kompatibilis minden szoftverrel a business szegmensben, a másik meg egy teljesen zárt és erősen korlátozott tablet OS, ami 2 ablakos futtatás esetén is gyakorlatilag alkalmatlan erre a feladatra. (nem beszélve az appok hiányáról)
Ha megjelenik az iPad Pro, akkor a hardver "pro" lesz, de az OS meg a szoftverek közel sem. Inkább az OS X-et kellett volna elvinni a tablet felé.
A gond az, hogy a windows tabletre/telefonra optimalizált felülete a csempe (ez tök jól kezelhető), de a desktopon te nagyon nem fogsz pixelekre bökdösni az ujjaddal.
Nincs érintésre optimalizálva a desktop felület, a minimum egy stylus, hogy bármit is pontosan csinálj rajta. Ráadásul ne keverd a desktopra tervezett progikat a tabletekre készítettekkel, mert nagyon nem mindegy, hogy eredetileg mire készült. Az iOS-sel kapcsolatban app hiányra hivatkozni... hát...Mondom ezt úgy, hogy most win tabletet akarok én is.
-
daniel909
addikt
Van iPad-em, tetszett is amíg hardveresen el nem avúlt, de szerintem az iPad nem való a "pro" szegmensbe, főleg hogy mire kijön a konkurencia már W10-es rendszert futtató "pro" tableteket dob piacra (bár a W8.1-re se lesz válasz az iOS9) Az egyik egy évtizedek alatt csiszolt asztali operációs rendszer, ami kvázi kompatibilis minden szoftverrel a business szegmensben, a másik meg egy teljesen zárt és erősen korlátozott tablet OS, ami 2 ablakos futtatás esetén is gyakorlatilag alkalmatlan erre a feladatra. (nem beszélve az appok hiányáról)
Ha megjelenik az iPad Pro, akkor a hardver "pro" lesz, de az OS meg a szoftverek közel sem. Inkább az OS X-et kellett volna elvinni a tablet felé.
Megse veszik a win tableteket. A win 10el se fog kelleni senkinek.
Érdekes ez az ipad pro. Kell kezdeni valamit az ipad szeriaval mert nem annyira jók az eladások. Ez lehet amiatt is mert egy ipadre jön évekig update teljesen felesleges lecserelni. És amiatt is mert phabletek mellett totál felesleges.
Egy pro kollekcióval viszont talán fel lehetne dobni az eladásokat.
-
Tigerclaw
nagyúr
Van iPad-em, tetszett is amíg hardveresen el nem avúlt, de szerintem az iPad nem való a "pro" szegmensbe, főleg hogy mire kijön a konkurencia már W10-es rendszert futtató "pro" tableteket dob piacra (bár a W8.1-re se lesz válasz az iOS9) Az egyik egy évtizedek alatt csiszolt asztali operációs rendszer, ami kvázi kompatibilis minden szoftverrel a business szegmensben, a másik meg egy teljesen zárt és erősen korlátozott tablet OS, ami 2 ablakos futtatás esetén is gyakorlatilag alkalmatlan erre a feladatra. (nem beszélve az appok hiányáról)
Ha megjelenik az iPad Pro, akkor a hardver "pro" lesz, de az OS meg a szoftverek közel sem. Inkább az OS X-et kellett volna elvinni a tablet felé.
Új hozzászólás Aktív témák
-
Fórumok
Mobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokPROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokLOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
- Arc Raiders
- Formula-1
- Milyen asztali médialejátszót?
- Xiaomi 17 Ultra - jó az optikája
- Azonnali processzoros kérdések órája
- Poco X8 Pro Max - nem kell ide sem bank, sem akkubank
- D1Rect: Nagy "hülyétkapokazapróktól" topik
- Samsung kuponkunyeráló
- Balu77: MS365 home family (6usr) kalandok, miért nem ér semmit az 5 csillagos értékelés
- Autós topik
- További aktív témák...
- ÚJ! EZÜST Surface Pro 11 Ultra 5 236V 16GB 512GB 1 év gar
- ÚJ! EZÜST Surface Pro 11 Ultra 5 236V 16GB 1000GB 1 év gar
- Új! Magyar karakteres iPad Magic Keyboard Folio Fehér - 1 év garancia
- Samsung Galaxy S10 Lite 5G 128GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- újszerű iPad Pro 13" (M4) (2024) M4 chip Wi-Fi + Cellular 256GB silver ezüst Apple garancia
- HIBÁTLAN iPhone 14 Pro Max 256GB Silver- 2 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS5369
- NVME, M2 NGFF, 2,5" SATA SSD-k vegyes OEM márkák és prémium típusok, sok újszerű. 128GB-1TB
- 262 - Lenovo LOQ (17IRX10) - Intel Core i7-14700HX, RTX 5070
- Keresünk iPhone 16/16e/16 Plus/16 Pro/16 Pro Max
- Apple iPhone 13 Mini 128GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
Állásajánlatok
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft.
Város: Budapest
Cég: aiMotive Kft.
Város: Budapest


Egy bill-lel kiegészítve szinte teljesen azonos lesz a felhasználási köre.


