Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • "rendőrségi adatok valós idejű elemzésére írta"
    Az nem éppen a tablet végzi ugyan úgy szerveroldali a dolog és csak egy webapp van a tableten. Nem rajonok a hiperlativuszos mókusvakításért...

    Miben különbözik a felhasználás? Azért mert nincs billentyűzete? Ha nem raksz hozzá mitől lesz Pro? Az hogy nagyobb lesz, miben nyújt bármi extrát a 9,7"-hoz képest? A mini teljesen kanalizálta a 9,7-os szegmenst, tehát a nagyobbra kisebb az igény, most akkor egy 13"-os Pro-ra mi az igény? Pusztán tabletként és mi a létjogosultsága? stb.
    Elég sok ilyen kérdést fel tudok tenni, hogy ha nem Pro ként tekintek rá.

    ki mondta azt, h a tablet végzi? meg ki mondta, h az esetleg megjelenő iPadnek Pro lesz a neve? azok, akik találgatnak? kicsit beleragadtál ebbe a sztoriba.

  • vicze
    félisten

    én nem mondtam ennek ellenkezőjén, pusztán annyit, h nem csak windózos készülékek használhatók professzionális környezetben (bár fentebb már megírta a kolléga, h a professzionális környezet az, ahol sokat kell gépelni, meg táblázatot kezelni). egyébként a sci-fit leginkább a rendőrségi adatok valós idejű elemzésére írta (kérdezz csak meg erről egy random zsarut Budapesten, vagy Lendvajakabfán), de nyugodtan hisztizz csak. :)

    amúgy biztosan drága lesz, de én nem hinném, h tökön lövik vele a MacBookot, lévén, h teljesen különböző felhasználóknak szánják őket.

    "rendőrségi adatok valós idejű elemzésére írta"
    Az nem éppen a tablet végzi ugyan úgy szerveroldali a dolog és csak egy webapp van a tableten. Nem rajonok a hiperlativuszos mókusvakításért...

    Miben különbözik a felhasználás? Azért mert nincs billentyűzete? Ha nem raksz hozzá mitől lesz Pro? Az hogy nagyobb lesz, miben nyújt bármi extrát a 9,7"-hoz képest? A mini teljesen kanalizálta a 9,7-os szegmenst, tehát a nagyobbra kisebb az igény, most akkor egy 13"-os Pro-ra mi az igény? Pusztán tabletként és mi a létjogosultsága? stb.
    Elég sok ilyen kérdést fel tudok tenni, hogy ha nem Pro ként tekintek rá.

  • Te jó ég vékonykliensnek használnak egy tabletet, őrület. :Y

    Ez max. annak sci-fi aki életében nem járt professzionális környezetben. 1000éve PDA-k és egyéb hordozható eszközök vannak használva, a cikk kb. a vicc kategória.

    Látom egy ici pici apró dolgot elfejtetek amúgy. Ennek bizony Pro ára is lesz. Nem tartom elképzelhetetlennek az 1000$-os alapárat. Amúgy az a tök vicces a dologban még, hogy ezzel a lendülettel tökön is lövik a friss ropogós MacBook-ot. :D Egy bill-lel kiegészítve szinte teljesen azonos lesz a felhasználási köre.

    én nem mondtam ennek ellenkezőjén, pusztán annyit, h nem csak windózos készülékek használhatók professzionális környezetben (bár fentebb már megírta a kolléga, h a professzionális környezet az, ahol sokat kell gépelni, meg táblázatot kezelni). egyébként a sci-fit leginkább a rendőrségi adatok valós idejű elemzésére írta (kérdezz csak meg erről egy random zsarut Budapesten, vagy Lendvajakabfán), de nyugodtan hisztizz csak. :)

    amúgy biztosan drága lesz, de én nem hinném, h tökön lövik vele a MacBookot, lévén, h teljesen különböző felhasználóknak szánják őket.

  • saelin
    veterán

    "Az iOS-sel kapcsolatban app hiányra hivatkozni... hát..."

    A hivatkozott komment pro szegmenst emleget, aminél a fingós appok, játékok pont nullának számítanak, hiába van a storeban belőlük millió meg egy.

    Volt itt egy cikk, hogy repülőkön is tabletet használnak a pilóták hogy ne kelljen 5kg papirt cipelniük magukkal. Biztos van még sok más ilyen felhasználása a tableteknek, csak ritkán kapunk róluk hírt.

  • vicze
    félisten

    hát, azért vannak már bőven a windowstól eltérő elképzelések a pro szegmensben. :)

    Te jó ég vékonykliensnek használnak egy tabletet, őrület. :Y

    Ez max. annak sci-fi aki életében nem járt professzionális környezetben. 1000éve PDA-k és egyéb hordozható eszközök vannak használva, a cikk kb. a vicc kategória.

    Látom egy ici pici apró dolgot elfejtetek amúgy. Ennek bizony Pro ára is lesz. Nem tartom elképzelhetetlennek az 1000$-os alapárat. Amúgy az a tök vicces a dologban még, hogy ezzel a lendülettel tökön is lövik a friss ropogós MacBook-ot. :D Egy bill-lel kiegészítve szinte teljesen azonos lesz a felhasználási köre.

  • #06658560
    törölt tag

    Most már értem, világos.
    Ezt kiszolgálni viszont még nincs igazán alkalmas tablet a surface-ken kívül. Szerintem (ha igazi desktop munkát akarunk végezni).

    De, Dell Venue Pro-n belül.

  • munnergep
    senior tag

    Amikor "pro" tabletről beszélünk az ma még azt jelenti, hogy van hozzá billentyűzet, sőt touchpad is. Végszükségben ott van az érintőfelület, de ahogy írtad is, az erre nem igazán alkalmas. Ki fog táblázatot kezelni, vagy akár szöveget szerkeszteni egy kisméretű érintőfelületen? Az ember ujja nem optimális erre, mert túl nagy, ráadásul folyamatosan ki is takarja a kijelzőt. Az egérmutató sokkal optimálisabb. Talán később ez fejleszthető stylus és kézírásfelismerés használatával. Szóval a "pro" tablet amit munkára szántak az fizikai billentyűzettel, touchpaddal, vagy egér használatával jár.

    Az iOS-nél rengeteg és nagyon jó minőségű app van, de ha munkára optimálisan használható szoftvereket keresel a desktop windows szoftverek magasan lekörözik. Inkább használnék egy teljes értékű excelt mint egy lebutított tabletre optimalizált excel verziót.

    Az iOS minden csak nem munkára szánt OS. A wines tableten ugyanúgy elindíthatsz egy tucatnyi szoftvert multitaskban, mint az asztali gépeden, és a háttérben futó sw futnak is, nem csak hibernálva várakoznak. Működik kérdés nélkül a nagy méretű adatok átvitele egyikből SW-ből a másikba. Az iOS-ben próbálj meg adatokat mozgatni, vagy váltogatni gyorsan. Totál zárt, az appok el vannak zárva egymástól, nincs fájlkezelő és még amit lehet, azt is a "jobb kezemmel a bal fülemet vakarom meg" szintjén van. Ha van egy képed, videód, dokumentumod az egyik appodban ahhoz csak ott férsz hozzá, a másikban nem. Pl. van egy WD-s szoftverem amivel elérem a NAS-om és akár offline is rámásolhatok videókat a tabletre, de az nem tud csak mp4-et lejátszani. A VLC app letudná játszani, de az nem látja a WD-s app lementett videóit. Szóval ott van a videofájl a tabletemen, van rajta olyan app, ami le is tudná játszani, de mégsem lehet összehozni a kettőt. Ez ma az iOS8.

    Most már értem, világos.
    Ezt kiszolgálni viszont még nincs igazán alkalmas tablet a surface-ken kívül. Szerintem (ha igazi desktop munkát akarunk végezni).

  • Tigerclaw
    nagyúr

    A gond az, hogy a windows tabletre/telefonra optimalizált felülete a csempe (ez tök jól kezelhető), de a desktopon te nagyon nem fogsz pixelekre bökdösni az ujjaddal.
    Nincs érintésre optimalizálva a desktop felület, a minimum egy stylus, hogy bármit is pontosan csinálj rajta. Ráadásul ne keverd a desktopra tervezett progikat a tabletekre készítettekkel, mert nagyon nem mindegy, hogy eredetileg mire készült. Az iOS-sel kapcsolatban app hiányra hivatkozni... hát...

    Mondom ezt úgy, hogy most win tabletet akarok én is.

    Amikor "pro" tabletről beszélünk az ma még azt jelenti, hogy van hozzá billentyűzet, sőt touchpad is. Végszükségben ott van az érintőfelület, de ahogy írtad is, az erre nem igazán alkalmas. Ki fog táblázatot kezelni, vagy akár szöveget szerkeszteni egy kisméretű érintőfelületen? Az ember ujja nem optimális erre, mert túl nagy, ráadásul folyamatosan ki is takarja a kijelzőt. Az egérmutató sokkal optimálisabb. Talán később ez fejleszthető stylus és kézírásfelismerés használatával. Szóval a "pro" tablet amit munkára szántak az fizikai billentyűzettel, touchpaddal, vagy egér használatával jár.

    Az iOS-nél rengeteg és nagyon jó minőségű app van, de ha munkára optimálisan használható szoftvereket keresel a desktop windows szoftverek magasan lekörözik. Inkább használnék egy teljes értékű excelt mint egy lebutított tabletre optimalizált excel verziót.

    Az iOS minden csak nem munkára szánt OS. A wines tableten ugyanúgy elindíthatsz egy tucatnyi szoftvert multitaskban, mint az asztali gépeden, és a háttérben futó sw futnak is, nem csak hibernálva várakoznak. Működik kérdés nélkül a nagy méretű adatok átvitele egyikből SW-ből a másikba. Az iOS-ben próbálj meg adatokat mozgatni, vagy váltogatni gyorsan. Totál zárt, az appok el vannak zárva egymástól, nincs fájlkezelő és még amit lehet, azt is a "jobb kezemmel a bal fülemet vakarom meg" szintjén van. Ha van egy képed, videód, dokumentumod az egyik appodban ahhoz csak ott férsz hozzá, a másikban nem. Pl. van egy WD-s szoftverem amivel elérem a NAS-om és akár offline is rámásolhatok videókat a tabletre, de az nem tud csak mp4-et lejátszani. A VLC app letudná játszani, de az nem látja a WD-s app lementett videóit. Szóval ott van a videofájl a tabletemen, van rajta olyan app, ami le is tudná játszani, de mégsem lehet összehozni a kettőt. Ez ma az iOS8.

  • munnergep
    senior tag

    "Az iOS-sel kapcsolatban app hiányra hivatkozni... hát..."

    A hivatkozott komment pro szegmenst emleget, aminél a fingós appok, játékok pont nullának számítanak, hiába van a storeban belőlük millió meg egy.

    Szerinted a fingós appokra gondoltam? Ne keverd a google play-el, meg nézz szét az appstore-ban még1x. Illetve elmagyarázhatnád mi a pro szegmens, mert lehet, hogy én vagyok eltévedve.

  • Van iPad-em, tetszett is amíg hardveresen el nem avúlt, de szerintem az iPad nem való a "pro" szegmensbe, főleg hogy mire kijön a konkurencia már W10-es rendszert futtató "pro" tableteket dob piacra (bár a W8.1-re se lesz válasz az iOS9) Az egyik egy évtizedek alatt csiszolt asztali operációs rendszer, ami kvázi kompatibilis minden szoftverrel a business szegmensben, a másik meg egy teljesen zárt és erősen korlátozott tablet OS, ami 2 ablakos futtatás esetén is gyakorlatilag alkalmatlan erre a feladatra. (nem beszélve az appok hiányáról)

    Ha megjelenik az iPad Pro, akkor a hardver "pro" lesz, de az OS meg a szoftverek közel sem. Inkább az OS X-et kellett volna elvinni a tablet felé.

    hát, azért vannak már bőven a windowstól eltérő elképzelések a pro szegmensben. :)

  • #06658560
    törölt tag

    Megse veszik a win tableteket. A win 10el se fog kelleni senkinek.

    Érdekes ez az ipad pro. Kell kezdeni valamit az ipad szeriaval mert nem annyira jók az eladások. Ez lehet amiatt is mert egy ipadre jön évekig update teljesen felesleges lecserelni. És amiatt is mert phabletek mellett totál felesleges.

    Egy pro kollekcióval viszont talán fel lehetne dobni az eladásokat.

    Speciel én pont normális tabletet vártam winnel, klavival, asztali környezetben, amiből eddig a surface létezett, most már viszont a dell, lenovo, hp, acer is kínál/kínálni fog értelmes alternatívát. Az elkövetkező másfél évben ez a tervbe vett hardverbővítés nálam.

  • #06658560
    törölt tag

    A gond az, hogy a windows tabletre/telefonra optimalizált felülete a csempe (ez tök jól kezelhető), de a desktopon te nagyon nem fogsz pixelekre bökdösni az ujjaddal.
    Nincs érintésre optimalizálva a desktop felület, a minimum egy stylus, hogy bármit is pontosan csinálj rajta. Ráadásul ne keverd a desktopra tervezett progikat a tabletekre készítettekkel, mert nagyon nem mindegy, hogy eredetileg mire készült. Az iOS-sel kapcsolatban app hiányra hivatkozni... hát...

    Mondom ezt úgy, hogy most win tabletet akarok én is.

    "Az iOS-sel kapcsolatban app hiányra hivatkozni... hát..."

    A hivatkozott komment pro szegmenst emleget, aminél a fingós appok, játékok pont nullának számítanak, hiába van a storeban belőlük millió meg egy.

  • #06658560
    törölt tag

    Van iPad-em, tetszett is amíg hardveresen el nem avúlt, de szerintem az iPad nem való a "pro" szegmensbe, főleg hogy mire kijön a konkurencia már W10-es rendszert futtató "pro" tableteket dob piacra (bár a W8.1-re se lesz válasz az iOS9) Az egyik egy évtizedek alatt csiszolt asztali operációs rendszer, ami kvázi kompatibilis minden szoftverrel a business szegmensben, a másik meg egy teljesen zárt és erősen korlátozott tablet OS, ami 2 ablakos futtatás esetén is gyakorlatilag alkalmatlan erre a feladatra. (nem beszélve az appok hiányáról)

    Ha megjelenik az iPad Pro, akkor a hardver "pro" lesz, de az OS meg a szoftverek közel sem. Inkább az OS X-et kellett volna elvinni a tablet felé.

    "de szerintem az iPad nem való a "pro" szegmensbe,"

    Kérdés, mi a pro szegmens, ugyanis leginkább az USA területén, de rengeteghelyen használják munkához az ipadeket- pl. kórházak. Amihez az Apple szoftvereket is ad.

  • BulletBill27
    aktív tag

    Van iPad-em, tetszett is amíg hardveresen el nem avúlt, de szerintem az iPad nem való a "pro" szegmensbe, főleg hogy mire kijön a konkurencia már W10-es rendszert futtató "pro" tableteket dob piacra (bár a W8.1-re se lesz válasz az iOS9) Az egyik egy évtizedek alatt csiszolt asztali operációs rendszer, ami kvázi kompatibilis minden szoftverrel a business szegmensben, a másik meg egy teljesen zárt és erősen korlátozott tablet OS, ami 2 ablakos futtatás esetén is gyakorlatilag alkalmatlan erre a feladatra. (nem beszélve az appok hiányáról)

    Ha megjelenik az iPad Pro, akkor a hardver "pro" lesz, de az OS meg a szoftverek közel sem. Inkább az OS X-et kellett volna elvinni a tablet felé.

    Inkább az OS X-et kellett volna elvinni a tablet felé.

    Az a kérdés, hogy van-e erre igény? A phabletek megették a tableteket. Nem beszélve a Surface Pro 3-ról, aminek az árából kijön egy Macbook Pro is. Ott meglesz az OS X élmény, mert az egy fullos notebook. Nem teljesen értem ezt az ,,übertablet" kategóriát. Soha nem adnék ki több 100 ezer FT-ot egy tabletre egy notebook-kal szemben. Mégis miért jó ez?

  • munnergep
    senior tag

    Van iPad-em, tetszett is amíg hardveresen el nem avúlt, de szerintem az iPad nem való a "pro" szegmensbe, főleg hogy mire kijön a konkurencia már W10-es rendszert futtató "pro" tableteket dob piacra (bár a W8.1-re se lesz válasz az iOS9) Az egyik egy évtizedek alatt csiszolt asztali operációs rendszer, ami kvázi kompatibilis minden szoftverrel a business szegmensben, a másik meg egy teljesen zárt és erősen korlátozott tablet OS, ami 2 ablakos futtatás esetén is gyakorlatilag alkalmatlan erre a feladatra. (nem beszélve az appok hiányáról)

    Ha megjelenik az iPad Pro, akkor a hardver "pro" lesz, de az OS meg a szoftverek közel sem. Inkább az OS X-et kellett volna elvinni a tablet felé.

    A gond az, hogy a windows tabletre/telefonra optimalizált felülete a csempe (ez tök jól kezelhető), de a desktopon te nagyon nem fogsz pixelekre bökdösni az ujjaddal.
    Nincs érintésre optimalizálva a desktop felület, a minimum egy stylus, hogy bármit is pontosan csinálj rajta. Ráadásul ne keverd a desktopra tervezett progikat a tabletekre készítettekkel, mert nagyon nem mindegy, hogy eredetileg mire készült. Az iOS-sel kapcsolatban app hiányra hivatkozni... hát...

    Mondom ezt úgy, hogy most win tabletet akarok én is.

  • daniel909
    addikt

    Van iPad-em, tetszett is amíg hardveresen el nem avúlt, de szerintem az iPad nem való a "pro" szegmensbe, főleg hogy mire kijön a konkurencia már W10-es rendszert futtató "pro" tableteket dob piacra (bár a W8.1-re se lesz válasz az iOS9) Az egyik egy évtizedek alatt csiszolt asztali operációs rendszer, ami kvázi kompatibilis minden szoftverrel a business szegmensben, a másik meg egy teljesen zárt és erősen korlátozott tablet OS, ami 2 ablakos futtatás esetén is gyakorlatilag alkalmatlan erre a feladatra. (nem beszélve az appok hiányáról)

    Ha megjelenik az iPad Pro, akkor a hardver "pro" lesz, de az OS meg a szoftverek közel sem. Inkább az OS X-et kellett volna elvinni a tablet felé.

    Megse veszik a win tableteket. A win 10el se fog kelleni senkinek.

    Érdekes ez az ipad pro. Kell kezdeni valamit az ipad szeriaval mert nem annyira jók az eladások. Ez lehet amiatt is mert egy ipadre jön évekig update teljesen felesleges lecserelni. És amiatt is mert phabletek mellett totál felesleges.

    Egy pro kollekcióval viszont talán fel lehetne dobni az eladásokat.

  • Tigerclaw
    nagyúr

    Van iPad-em, tetszett is amíg hardveresen el nem avúlt, de szerintem az iPad nem való a "pro" szegmensbe, főleg hogy mire kijön a konkurencia már W10-es rendszert futtató "pro" tableteket dob piacra (bár a W8.1-re se lesz válasz az iOS9) Az egyik egy évtizedek alatt csiszolt asztali operációs rendszer, ami kvázi kompatibilis minden szoftverrel a business szegmensben, a másik meg egy teljesen zárt és erősen korlátozott tablet OS, ami 2 ablakos futtatás esetén is gyakorlatilag alkalmatlan erre a feladatra. (nem beszélve az appok hiányáról)

    Ha megjelenik az iPad Pro, akkor a hardver "pro" lesz, de az OS meg a szoftverek közel sem. Inkább az OS X-et kellett volna elvinni a tablet felé.

Új hozzászólás Aktív témák