Hirdetés

2018. december 12., szerda

Gyorskeresés

(#1) pengwin

pengwin
(PH! addikt)

A BlackBerry-nek TCL-nek el kéne már végre döntenie, hogy milyen márkát akar csinálni.

Van elég márkájuk, simán szegmentálhatnák köztük a piacot. Szerintem pl. BB-t nem szabadna QWERTY nélkül kiadni a felső és csúcskategórián kívül. Na meg kéne belőle olcsóbb, jobb ár-érték arányú, és landscape slider modell is. A sima érintőkijelzős modelleknek pedig valami Samsung Note-féle ceruzás megoldás is mehetne. Legyen a márka identitása a profizmus, a produktivitás.
Sima érintőkijelzős konzumer márkának meg ott van az Alcatel.

Üdv, pengwin "A belépőszint mindig ott van, ahol a fájdalomküszöbünk."

(#2) NeDeRo

NeDeRo
(újonc)

Sajnos a "felsőkategoriás" árazástól ez a készülék sem tud majd megszabadulni. Számomra túl sok egy Snap. 6xx processzor hajtotta készülékért az ár (pl. KeyOne), DE egy jól müködő Blackberry készülékért kifizetném HA a következő szpecifikációval jönne: 64GB/4GB vagy 128GB/4-6GB, dual sim, 4000 akkumulátor, 64 gb eseteben megoldhatnák akár ay LG G3 esetében hogy bővithető legyen.

NeDeRo

(#3) Mercel válasza pengwin (#1) üzenetére

Mercel
(senior tag)

Amióta BlackBerrym van teljes érintőkijelzős változatokat használok, bár a Classic és a KeyOne is nagyon tetszik, de szerintem a BlackBerry nem kizárólag a fizikai billentyűzet miatt BlackBerry.

Nekem az jobban fáj, hogy a Z30 óta nem tettek le (szinte) hibátlan készüléket az asztalra.

Az még jobban, hogy a BlackBerry-s jóságok közül csak nagyon keveset mentettek át a módosított Android platformra.
Ezzel együtt is BlackBerrym lesz a továbbiakban is mert az legalább nem egy istenverte átjáróház legalábbis a többi androidos készülékhez képest.

Marcel

(#4) balaaazs válasza pengwin (#1) üzenetére

balaaazs
(senior tag)

Uh, egy landscape slider BB az tényleg nagyon ütne! A Priv is nagyon ott volt, de ez még jobb ötletnek tűnik.

¯\_(ツ)_/¯

(#5) Rickazoid válasza pengwin (#1) üzenetére

Rickazoid
(PH! addikt)

A mai napig sokszor visszasírom a Motorola Milestone-om és a HTC TyTN-öm is. Nem értem hogy tudott ez a vonal kihalni, még iPhone-t is vennék, ha az Apple hozná vissza.

Erkölcstelen csíkot húzni a másik krumplifőzelékébe csak azért, hogy legyen egy szünet.

(#6) bwoay válasza balaaazs (#4) üzenetére

bwoay
(PH! nagyúr)

ez a kérdés állandóan felmerül, mert a többség megfeledkezik arról, hogy a signature Blackberry keyboard az portrait és nem landscape. évtizedek alatt sikerült kifejleszteniük az a billentyűzetet, ami a lehető legkisebb méret mellett a leghatékonyabban használható, ennek része az is, hogy a gombok közötti távolság a lehető legkisebb. értem, hogy sokan örülnének egy landscape keyboardnak, többek között én is, volt Milestone-om is, azon imádtam, de ha valaki legyárt egy ilyet, az szerintem biztosan nem a TCL lesz. még az utólag csatolható billentyűzetek is az állított elrendezést használják, ld. Samsung, ugyanis (szerintem) a manapság jellemző szövegbevitelnél magasabb annak a prioritása, hogy a user lássa az adott képet, amihez kommentel, vagy egy párbeszéd előzményeiből minél többet lásson, erre meg jobban megfelel az állított mód. hosszabb szöveg bevitele már rétegigény :) és akkor azt még nem is említettem, hogy pl egy motorola milestone vizszintes felbontását a mai készülékek már függőlegesen is tudják, tehát nem kell elfordítani a készüléket ahhoz, hogy ugyanannyi karaktert jó minőségben meg tudjon jeleníteni.

[ bárcsak ne nekem fájna más emberek ostobasága ]

(#7) balaaazs válasza bwoay (#6) üzenetére

balaaazs
(senior tag)

az jogos, hogy erre fejlesztett a BB nagyon sokat és vitte tökélyre, ilyen téren megértem a portrait mód szükségességét. de aki BB-t vesz fizikai billentyűzettel, az sztem nem sms-messenger-fb-instára veszi. oké, hogy rétegigény a hosszabb szöveg bevitele, de a fizikai billentyűzetes telefon önmagában az :)

¯\_(ツ)_/¯

(#8) bwoay válasza balaaazs (#7) üzenetére

bwoay
(PH! nagyúr)

végül csak azt akartam mondani, hogy szerintem attól, hogy elfektetik a billentyűzetet, nem lesz jobb, mint a mostani. meg eszembe jutott, hogy korábban BB fronton azért sem volt igény erre, mert a kijelző alapból fektetett volt a BB-ken, tehát szövegbevitelre minden szempontból optimális volt a készülék. aztán BB10-nél jött a négyzet alakú kijelző, amit hiába forgat az ember, nem lesz szélesebb :)
tök igazad van amúgy, a fizikai billentyűzet eleve rétegigény, viszont a landscape keyboard egy rétegigény a rétegigényen belül, ráadásul aki régi BB-s, az pont ragaszkodik a szokványos billentyűzethez, mert hosszú évek rutinjával használják, tehát ők kb ki is esnek innen.

(#9) turbulencia8 válasza bwoay (#8) üzenetére

turbulencia8
(PH! addikt)

Az Xperia mini pro azert elegge nepszeru telefon volt par eve...

(#10) turbulencia8

turbulencia8
(PH! addikt)

Amugy szerintem ez csak egy KeyOne frissites lesz (K1+ vagy K1s), ami sokaknak hasznos, foleg ha a sima K1 arat lentebb nyomja.

#2 NeDeRo: megjegyzem ehhez a 3:2-es fullHD felbontashoz boven jo a jelenlegi 625 snapi is: dobbenetesen jo vele a K1 uzemideje.

[ Szerkesztve ]

(#11) bwoay válasza turbulencia8 (#9) üzenetére

bwoay
(PH! nagyúr)

nem állítottam semmit, ami ellenkezne ezzel

(#12) icezozo

icezozo
(PH! addikt)

K2 :K

BBM Channel : C00123956

(#13) Herreløse

Herreløse
(PH! addikt)

Jöhet. Valami erős hardverrel szerelt,jó kamerával,nagy akkuval...venném is. :)

"...Mindenki panaszkodik a pénz hiánya miatt,de az ész hiánya miatt soha senki..."

(#14) balaaazs válasza turbulencia8 (#9) üzenetére

balaaazs
(senior tag)

De az fektetve akkora volt mint egy normál BB billenytűzet :)

bwoay: hát ez sajna jogos, akkor elengedem ezt az "álmot" :))

[ Szerkesztve ]

¯\_(ツ)_/¯

Copyright © 2000-2018 PROHARDVER Informatikai Kft.