- Kiszivárgott a Pixel 10 Pro
- Az Oppo Find X8 Ultra lett a legvékonyabb kameramobil
- Eurós árlista a Google Pixel 10 telefonokhoz
- Vékonyabb lett, jobb kamerát kapott, de az akku maradt a régi: itt a Fold7
- Külföldi SIM-ek itthon
- Samsung Galaxy S23 és S23+ - ami belül van, az számít igazán
- Szívós, szép és kitartó az új OnePlus óra
- Okosóra és okoskiegészítő topik
- Bemutatkozott a Poco X7 és X7 Pro
- Google Pixel topik
Új hozzászólás Aktív témák
-
erdoke
titán
Az első generációs készülékek mind Qualcomm MSM8x50-re épülnek, és senki nem emelt órajalet az alap 1 GHz-ről, mert a 65 nm-es gyártástechnológiával készült SoC túl gyorsan leszívná az akksit.
WP7 esetén a GPU sokkal fontosabb, mivel az gyorsítja a UI-t, és ebből csak egyet támogatott a 7.0. A 7.5 Mango már az Adreno 205-öt is támogatja, és ez lehetőséget ad nem csak a 8x55, hanem a 7230, tehát egy középkategóriás chip alkalmazására is. Emellett arról is pletykálnak, hogy az Adreno 220 is támogatott már, tehát nincs akadálya a 8x60-as kétmagos Scorpion bevetésének sem, és a Nokia első néhány készüléke közül az egyik már ilyen lesz (a WP7 a kezdetektől támogatja a többmagos procikat).
Ezekhez a GPU-khoz a MS a Qualcommal együtt optimalizálja a drivereket, tehát nem kell a húszféle GPU-hoz a gyártóknak meghaktókat bütykörészni. Példul a Samsung eddig legalább 5 különböző GPU-val dobott piacra androidos készüléket, amik többségéhez neki kell drivereket optimalizálni.A Nokia nem elsősorban az első hardvert csiszolgatja ilyen "sokáig", hanem a saját szolgáltatásait (Nokia Maps, Nokia Store, stb.) próbálja a rendszerbe integrálni. Abba a rendszerbe, amiből max. bétákat kapott július közepéig.
-
Cathulhu
addikt
Az maximum azt mutatja, hogy egy visszafogott, korlatozott rendszerre nincs szuksege a nepnek, ami amugy korant sem biztos.
Amint jon a w8 en pl csakis olyan tabletet fogok venni, ha pedig jonne telefonra is, akkor alom lenne, mert vegre olyan szabadsagot kapnek, amit egyik jelenlegi rendszer sem ad meg. Szoval a te nezopontod elegge eros szuklatokorusegre vall, mar bocs. -
erdoke
titán
Ki mondta, hogy könnyű dolga lesz a Microsoftnak?
Milyen készüléket adott volna ki a HTC és a Samsung ugyanarra a vasra és hiányos funkcionalitásra?
Miért maradna a Nokia eddigi fejlesztési tempója, ha azt már a MS-tal közösen, és jórészt teljesen más emberek csinálják?Szerintem olvasgatnod kellene a témában... A Marketplace pl. Az AppStore-hoz hasonló ellenőrzési rendszerrel működik, nem lehet minden hulladékot alanyi jogon felrakni, mint az Android Marketre.
-
erdoke
titán
Tényleg nincs f*ngod se, ugyanis az összes jelenleg kapható WP7 készülékben ugyanaz a SoC van, és a kijelző felbontásuk is megegyezik. Milyen okot tudsz felsorolni, ami miatt az egyiken ne menne adott program?
Egyelőre külön fut majd a telefonos és a PC-s + tabletes alkalmazás bázis, de kb. 4 év múlva egyesíteni tudják majd a kettőt. Egy szóval se említettem, hogy a meglévő Windows-os programok bármennyire segítenék a mobilos terjeszkedést, de még azt se, hogy az ARM alapú Win8 direktben profitálna belőlük.
"a haldokló Nokia és a kénytelen-kelletlen módon feléjük forduló HTC & Samsung"
LOL, azért ne a vágyálmaidat vetítsd ki a jóslatokban. -
erdoke
titán
A MS mobilpiaci részesedése 4 éven belül beérheti az Apple-t, jelenleg 9 % az USA-ban. Te 3 évvel ezelőtt az akkor még borzasztó primitív Androidnak is hasonló jóslatokat bocsátottál ki? Pontosan 3 éve volt ugyanis közel egy éves az Android a piacon, ahogy most a WP7 is annyi. Ennyi idősen gugliék olyan távol álltak a (téma, csengőhang és könyvek nélküli) 25e alkalmazástól, mint az a bizonyos Makó nevű katona Jeruzsálemtől, a MS viszont 10 hónap alatt simán eljut odáig. Mostanra elég sok húzó progi is portolásra került, és az év végéig még egy nagyobb hullám várható. A HTC mellett már a Samsung is 3-4 készüléket ad ki, a Nokiáról nem is beszélve.
Ráadásul a mobilos és az asztali OS várhatóan 2015-től teljesen összeolvad, tovább bonyolítva a piaci részesedések számítását.
Btw, jelenleg mind a 25e app (továbbra is nem téma, csengőhang és társaik) fut az összes készüléken, míg ha egy adott készülékre (legyen pl. HTC Legend vagy Sensation) nézed az arra hibátlanul optimalizált, teljes képernyőn natív futó alkalmazásokat az Android Marketen, akkor mennyi van?
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
- Ingatlanos topic!
- Kiszivárgott a Pixel 10 Pro
- Milyen belső merevlemezt vegyek?
- Az Oppo Find X8 Ultra lett a legvékonyabb kameramobil
- Eurós árlista a Google Pixel 10 telefonokhoz
- Milyen videókártyát?
- Milyen légkondit a lakásba?
- Mibe tegyem a megtakarításaimat?
- Egérpad topik
- Autós topik
- További aktív témák...
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone Ryzen 7 7700X 32/64GB RAM RTX 5070 12GB GAMER PC termékbeszámítással
- Huawei P30 Lite 128GB Kártyafüggetlen 1Év Garanciával
- Samsung Galaxy A40 64GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- AKCIÓ! Apple iPad Pro 11 2024 1TB WiFi + Cellular tablet garanciával hibátlan működéssel
- Telefon felvásárlás!! Apple Watch Series 9/Apple Watch Ultra/Apple Watch Ultra 2
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest
Cég: Promenade Publishing House Kft.
Város: Budapest