Új hozzászólás Aktív témák
-
dptr
csendes tag
Szerintem az alapvető probléma nem kimondottan az e-kormányzattal van, hanem a teljes állami informatikával. Minden állami szervezetnek (OEP, APEH, Okmányirodák, stb...) más-más teljesen kontrollálatlan informatikai rendszere van, gyakran településenként is különböző lehet. Ezek mellett csücsül 1-2-3... köztisztviselői státuszban melegedő rendszergazda. Ezidáig még mindig nem nagy a gond. A gond akkor kezdődik, ha országos szinten felülről nézzük az egészet.
Nincs egységes IT stratégia az állami intézményeknek.
Nem követnek az intézmények egy egységes módszertant.
Mindennek az eredménye, hogy minden intézmény mindig mással máskor máshogyan mást csinál => IT-fejetlenség.A megoldást az jelenthetné, ha kormányzati szinten kiválasztanának egy megfelelő IT módszertant (pl ITIL, de ez csak egy a sok közül), megalkotnának egy egységes IT-stratégiát, amihez minden állami szervezetneknek igazodnia kell.
Megmaradna a szervezetenkénti külön nyilvántartás az adatvédelem jegyében, nem lenne megkötés az egyes szervezeteknek hogy milyen IT rendszert kell használnia, de az meg lenne határozva hogy egy rendszer mit tudjon, ogyan működjön, és általában lehetne látni hogy merre van az előre.
Új hozzászólás Aktív témák
- Bomba ár! Dell Latitude E4310 - i5-520M I 4GB I 160GB I 13,3" I Cam I W10 I Garancia!
- Lenovo ThinkPad X270 (16) - i5-7300U, 16GB, 512GB SSD, 12" FULL HD (ELKELT)
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone Ryzen 7 7700X 32/64GB RAM RX 9070 16GB GAMER PC termékbeszámítással
- iKing.Hu - Samsung Galaxy Tab S8 Graphite Használt, karcmentes állapotban
- Bomba ár! Lenovo ThinkPad T560 - i7-6GEN I 16GB I 512GB SSD I 15,6" FHD I Cam I W10 I Garancia!
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft.
Város: Budapest