Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • viragdani01

    HÁZIGAZDA

    válasz Graphics #1 üzenetére

    Nem vagyok jártas a mikroelektronikában (sajnos), de azt hiszem, hogy az új iPhone-ok már nem pmoled kijelzőket használnak, hanem aktívat, így az említett tft-réteg kell a pixelek életre hívására és altatására, szóval ha belenyúl a beszállító, lehet, hogy könnyebben hibásodik meg a kijelző, azért meg a vásárló az Apple-t fogja szidni, nem a BOE-t. Kerestem egyébként, de nem igazán találtam róla többet egyelőre, engem is érdekel, nem adom fel. :(

    Több forrást is átnéztem, de egyik sem írt többet, az említett mondatot is az Elec című lapnak mondta egy informátoruk.

    [ Szerkesztve ]

    Kérlek, ha hibát látsz egy cikkben, ha bármilyen észrevételed van, írj PÜ-t, mert arról egyből kapok értesítést! Köszi!

  • Essentials

    aktív tag

    válasz Graphics #1 üzenetére

    Ez a mi szempontunkból nem csak abból érdekes hogy okoz-e látványos változást a kijelzőkben, hanem abból is hogy a kínaiak ha ezt el tudták volna sunnyogni, akkor a későbbiekben felbátorodva újabb változásokat is eszközölnének, amik a vevő ( Apple ) beleegyezése nélkül történhetnek meg. Hál istennek az Apple-höz jól helyre mentek a pofonért, ha nem lenne olyan magas a mérce, már rég gyárthatnának NAGY mennyiségben iPhone kijelzőpaneleket (is). Ha az Apple által diktált feltételek szerint dolgoznak, az végeredményben nekünk is jó. Vagy 5-6 éve szoros üzleti kapcsolatban vannak, az Apple rengeteg pénzt tolt beléjük, de még mindig nem tudják maradéktalanul learatni ennek a gyümölcsét. Ez viszont egy visszajelzés felénk is, hogy működnek valamiféle minőségbiztosítási folyamatok. :R

    [ Szerkesztve ]

  • jerry311

    nagyúr

    válasz Graphics #1 üzenetére

    Teljesen mindegy, hogy volt-e hatassal a termekre. Ha a szerzodes nem enged modositasokat, akkor nem modosithatja a gyarto a termeket.
    Egyebkent sajnos kotelezo a vevo oldali minosegellenorzes, mert a gyartok hajlandok sajat oldalon olcsositani a gyartason, ami altalaban a minoseg rovasara megy.

    Ha szeretnel tomor tolgyfa butort, akkor nem akarod hogy az asztalosod furnerozott fenyot adjon neked ugyanolyan arban. :U

  • Benőke

    őstag

    válasz Graphics #1 üzenetére

    Autóiparban dolgoztam, és a legkisebb mértékben sem engedték a beszállítóknak hogy az auditált terméken engedély nélkül változtassanak. Akkor sem ha tudott hogy hibás, akkor hibásan kell gyártani. Ritka de volt ilyenben is részünk. Engedély nélküli változtatásért kiestünk volna a beszállítói láncból. KB azonnal. Nem kevés presztízs és iszonyatos anyagi költségek mellett

    Ameddig tervezés és minta gyártás van addig elfogadnak javaslatokat, ötleteket de ha véglegesítve van a termék akkor semmi változtatásra nincs lehetőség. És nem hiszem hogy más iparágban engedélyezve lenne. Sem a technológián sem semmin nem lehet változtatni. Titkárnőt be lehet ültetni targoncázni meg a portásnak kicserélni a TV -t, de ami a gyártást érinti azt jóvá kell hagyatni. Anyagi és bizalmi kérdés is.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák