Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • csendes

    addikt

    válasz azopi74 #35 üzenetére

    "a billentyűzetes dokkolóval (...) alapvető notebook funkciókat is kiválthatok majd az androidos tablettel, két év várakozás és gyötrődés után beláttam, hogy erre a közeljövőben esély sincs."
    Egyrészt iOS/Windows-os tablettel ez megoldható, csak kicsit drága. Másrészt kis olvasással bőven lehet találni olyan tabletet, amire egyszerűen telepíthető linux (például a ma már fillérekért beszerezhető Allwinner A10/A13 [link], illetve A10s/A20/A31 SoC)

  • vicze

    félisten

    válasz azopi74 #35 üzenetére

    Utolsó két kérdésem... Desktop megléte nem egyenlő a produktivitással, ugyan úgy annak hiánya se a "nem produktivitással", nem "desktop feature".

    Nem alkalmatlan a rendszer, hanem nem ez a felhasználási körének 99,9999%, semmi értelem olyan alkalmazásba pénzt ölni, amit senki se fog használni. Minek fordítson rá energiát a Google mikor ott van a ChromeOS? Az is szinte 100%-ban kliens szerver architektúrára épül, és ebbe az irányba halad az egész ipar újra, vissza terminál/thin client szerű felépítéshez.
    Azért is nem értem az egész felvetésedet, mert ott az iPad, amire tonnányi produktivitásra kihegyezett program van a MS Office-szal egyetemben, és az egy korlátozottabb rendszer az androidhoz képest.
    Tökre olyan mintha azt követelnéd, a kispolszkitól, hogy számodra dömper legyen, mert te dömpernek vetted. (Ez főleg a HW-re vonatkozik, nem a OS-re!)
    Így minek kapjon "desktop feature"-t az Android, mikor semmi értelme a felhasználási területén, pont úgy, ahogy a Windows RT-ből abban pillanatban fog eltűnni, ahogy a Metros Office-t sikerül végre összefércelni, sőt ezért próbálta a MS is a Desktopról leterelni az embereket Win8-ban, hogy a Metro terjedjen, mert az a felhasználási forma lesz a domináns. (Többet netezek tableten mint gépen, és kb. kommentet írni ülök gép elé. :P)
    Az AOSP meg elvan szarva mindenki azzal bővíti ahogy akarja pl. Samsung Multi Window, Sony mini apps.

    Erre az eszközre visszatérve.
    Ennek a notebook a netezés az első számú feladata és ahogy a tablet is a netbookokat úgy ez is azokat akarja kiváltani, mert az onscreen helyett jobb a rendes billentyűzet, és így olcsóbb megépíteni ebben a formában. (Nem kell felkeljek és gép elé üljek komemntet írni. :P)

  • vicze

    félisten

    válasz azopi74 #33 üzenetére

    Nagyon el szeretnéd hitetni magaddal valamiért kb. még azt is hogy az Android nem OS...

    Arról meg hogy miket soroltál fel végképp fogalmad sincs... "ablakozó rendszer, ablakkezelő, desktop környezet" 1 dolognak a részeit soroltad fel. Csomagkezelőt meg remélem nem kell magyarázzam, hogy micsoda androidon... Pont úgy ahogy a nagy Linux disztrókat, a csomagkezelő és az ablak kezelő különbözteti meg sokszor egymástól.
    GNU kompatibilitáshoz kb. egy X server kell, tessék működik. De ebbe beles se megyek.

    Androidra, iOS, és akármire olyan SW-t írsz, amit csak akarsz olyan produktív leszel, amilyen csak akarsz lenni. Munkára jelenleg főleg célszoftverek vannak, nagy százalékban kliens alkalmazás ként.
    Tessék egy tonna SAP GUI. Ez is csak egy szerencsétlen kliens egy szerver infrastruktúrához, azt se értem minek hozod fel, kb vicc.

    Akkor felteszem a csodás kérdést, ha ugyanerre a gépre egy ARM-es Linux distrót raksz, mivel vagy előrébb? (Megsúgom, hogy főleg hátrébb leszel, mert nincs rá SW...)
    Sőt azt is kérdezhetném, hogy egy ChromeOS-szel mennyivel vagy előrébb? (szintén semmivel)

    Te SW-ket hiányolsz amiket valamilyen okból nem írtak meg eddig. (De kb. 90%-ban nem tudod hogy létezik.)

  • vicze

    félisten

    válasz azopi74 #27 üzenetére

    Nem módosított(pontosabban annyira módosított, mint minden Linux distro kernele), hanem konkrétan az, a kezdetektől fogva. A Linux kernel moduláris, így azt használsz a modulokból amit akarsz.
    Kiegészítve lett a kernel pár modullal, pl. specifikus driverek, de a határ a két ár között teljesen eltűnőben van.

Új hozzászólás Aktív témák

Hirdetés