Hirdetés
- Nagyobb kijelzőt kap a Xiaomi 18 Pro - hátul
- Samsung Galaxy S26 Ultra - fontossági sorrend
- Apple Watch Sport - ez is csak egy okosóra
- Xiaomi 15T Pro - a téma nincs lezárva
- Xiaomi 15T - reakció nélkül nincs egyensúly
- A hagyományos (nem okos-) telefonok jelene és jövője
- Android alkalmazások - szoftver kibeszélő topik
- Poco F8 Ultra – forrónaci
- Xiaomi 17T Pro – korábban érkezik a siker?
- Négyfelé kanyarodhat az iPhone 19 kijelzője
-
Fórumok
Mobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokPROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokLOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
Új hozzászólás Aktív témák
-
vicze
félisten
(k-val szándékoztam az "égtelenkedik-et) Nálam az Air volt a vízválasztó, innen kezd tablet formája lenni az ipad (9,7") szériának. Itt a fizikai gomb annyira észrevéthetlen, hogy néha a tetején a kamerát nyomkodom helyette. Semmi baj a vékony kávával, nem szoktam belenyúlni, de fogni sem rosszabb.
Bocsi azt nem direkt hagytam úgy, csak én se vettem észre.

-
FókuszPók
tag
Játékok esetében, ha telefon 3 ponttá változik és rányomva aktiválod, tablet esetében fixen ott marad nem kell semmit csalogatni. (Tablet UI-ról tudok nyilatkozni, mert Phablet UI-t nem használok.)
A teljes képernyős app (videó vagy bármi más) esetében pedig eltűnnek a fenébe és 1. vagy 2. érintésre megjelennek, alkalmazás függő.
A fizikai gomb ott "égtelenkedik" mindig, az nem zavaró?Ez nem igazán értem, a iPad mennyiből nem digitális képkeret kinézetű? Vagy mitől nem az? Illetve akkor csak az Air nem az? Sony-nál kicsit túl szélesre vettél, de jól néz ki, Samsung pedig sokat vékonyított rajta.
A káva vékonyítása számomra a legrosszabb dolog ami történhet a tabokkal, és megint csak az ergonómiát csökkenti. N10-nél értelmesen is néz ki, de pl. N7 borzasztóan ronda, és ott már értelmetlen a vastagság.(k-val szándékoztam az "égtelenkedik-et) Nálam az Air volt a vízválasztó, innen kezd tablet formája lenni az ipad (9,7") szériának. Itt a fizikai gomb annyira észrevéthetlen, hogy néha a tetején a kamerát nyomkodom helyette. Semmi baj a vékony kávával, nem szoktam belenyúlni, de fogni sem rosszabb.
-
fojuzer
aktív tag
No problem venném,vennék,sajna nem Politikusi jövedelem miatt ezen ketyerék Bazi Luxusnak számitanak,Igy az átlag csak képen látja,megvenni nem tellik hasonlokra.Igaz országunkban nem csak kispénzüek laknak.Bruha-ha!
-
vicze
félisten
Én örülök a fizikai gombnak ipadon, hajamat tépném, ha úgy kéne előcsalogatni a virtuális gombot ha egy játékból vagy appból szeretnék kilépni, ha pedig teljes képernyős valami, akkor meg ne égtelenkedjenek a virtuális gombok... Samsung és Sony tabletet az idióta digitális képkeret kinézet miattam nem vettem, de ha ennél tudnak csiszolni a kinézetem, akkor megfontolnám ezt, mert nekem az AMOLED nyomósabb érv, mint az almás "felhasználói élmény"...
Játékok esetében, ha telefon 3 ponttá változik és rányomva aktiválod, tablet esetében fixen ott marad nem kell semmit csalogatni. (Tablet UI-ról tudok nyilatkozni, mert Phablet UI-t nem használok.)
A teljes képernyős app (videó vagy bármi más) esetében pedig eltűnnek a fenébe és 1. vagy 2. érintésre megjelennek, alkalmazás függő.
A fizikai gomb ott "égtelenkedik" mindig, az nem zavaró?Ez nem igazán értem, a iPad mennyiből nem digitális képkeret kinézetű? Vagy mitől nem az? Illetve akkor csak az Air nem az? Sony-nál kicsit túl szélesre vettél, de jól néz ki, Samsung pedig sokat vékonyított rajta.
A káva vékonyítása számomra a legrosszabb dolog ami történhet a tabokkal, és megint csak az ergonómiát csökkenti. N10-nél értelmesen is néz ki, de pl. N7 borzasztóan ronda, és ott már értelmetlen a vastagság. -
FókuszPók
tag
Írd le, hogy mitől veszi el a helyet? Mit nem látsz tőle, és egyéb variációi a kérdésnek. Ezt valahogy továbbra se mondja meg senki, ahányszor ebben a témában vitatkozunk, ilyenkor jönnek a terelések.
Telefonon egye fene legyen kapacitív ha nagyon akarjátok ott elég fix a használat, de egy tableten semmi keresnivalója fix gomboknak.iOS-en nincs választásod...
Én örülök a fizikai gombnak ipadon, hajamat tépném, ha úgy kéne előcsalogatni a virtuális gombot ha egy játékból vagy appból szeretnék kilépni, ha pedig teljes képernyős valami, akkor meg ne égtelenkedjenek a virtuális gombok... Samsung és Sony tabletet az idióta digitális képkeret kinézet miattam nem vettem, de ha ennél tudnak csiszolni a kinézetem, akkor megfontolnám ezt, mert nekem az AMOLED nyomósabb érv, mint az almás "felhasználói élmény"...
-
mmmb80
tag
Mert az iPhone telefon,azon szerintem jó ha van fizikai, iPaden szerintem is hülyén néz ki
Szerk: a fizikai gomb helyett inkább legyen kapacitív
-
vicze
félisten
Írd le, hogy mitől veszi el a helyet? Mit nem látsz tőle, és egyéb variációi a kérdésnek. Ezt valahogy továbbra se mondja meg senki, ahányszor ebben a témában vitatkozunk, ilyenkor jönnek a terelések.
Telefonon egye fene legyen kapacitív ha nagyon akarjátok ott elég fix a használat, de egy tableten semmi keresnivalója fix gomboknak.iOS-en nincs választásod...
-
Zolik
senior tag
-
mmmb80
tag
Na ez lesz vagy 300 k. A Samsungtól ha valamit,akkor tabot NEM vennék
(#10) Nekem ez 48 px,de nem zavar 600*1024-en se. Inkább minthogy ilyen sz@r fizikai gombok legyenek rajta. Telefonnál jók ezek,de taboknál felejtsék már el
-
Luck Dragon
támogató
Még mindig azok a fránya home gombok, tudom hogy ez a márka egyik arculata a készülékein, de akkor is elrontják vele az egész őszképet.
-
halkow
őstag
szóljatok ha úgy fognak kinézni mint anno a tab 7.7
-
azopi74
addikt
LOL, hát te se használtál még Tablet UI-s tabot... Egyesített értesítő és navigációs sáv kb. 10+pixelt vesz el, mint ha csak értesítő sáv lenne és kb. 1000x használhatóbb mint az a szerencsétlen Phablet felállás ami most van többnyire.
Nagyon ***** jók azok a gombok mikor 90%-ban állítva tartom azt a 10"-os tabletet és ott nyomogatod állandóan azokat a fosokat. Ergonómia = 0.Ezek a költői túlzások meg nevetségesek. Mit foglal el a kijelzőből? Mit vesztesz 30pixelel? Ezt még senki se tudta megmagyarázni. Windowson számodra a task bar is elveszi az értékes kijelző területet?
Ez nem elvárás kérdése, hanem ergonómiáé, és a fix gombok, ebből a szempontból kritikán aluliak..." Windowson számodra a task bar is elveszi az értékes kijelző területet?"
Igen, nekem ezért volt a világéletemben auto-hide módban a task bar

Ettől függetlenül a fizikai gomboknak szerintem sincs létjogosultsága a tableteken. (sőt, lassan a telefonokról is el lehet távolítani ;-) )
Mert a káva is értékes területet foglal el, inkább toljuk ki a kijelzőt a falig...
-
Graphics
Jómunkásember
Kellett ez... nitncs elég
-
nexus6
aktív tag
lesz itt galaxy tab pro 8.4 teszt? csak a kijelző lesz a különbség? meg gondolom az ár is...
-
tjb007
nagyúr
Azért az AMOLED kijelzővel letettek valamit az asztalra az elmúlt évek alatt:
“[The Galaxy S5] has a long list of new records for best smartphone display performance including: Highest Brightness, Lowest Reflectance, Highest Color Accuracy, Infinite Contrast Ratio, Highest Contrast Rating in Ambient Light, and smallest Brightness Variation with Viewing Angle,” DisplayMate concludes. “The Galaxy S5 has raised the bar for top display performance up by another notch — an impressive achievement for OLED technology!”
Nem is állította senki az ellenkezőjét, csak ez nem a tabletes divízió és az ott dolgozó mérnökök érdeme.
-
C$abi
aktív tag
Újabb copy-paste cucc, ezúttal tablet. Inkább egy TabPRO 8.4 mint ezek. A kijelzővel nem rizikózok, hogy mikor fog beégni vagy egy folton elöregedni. Bár a színei még mindig csodálatosak, de ez a kijelzőtechnológia telefonba való.
-
Robertoq
őstag
Azért az AMOLED kijelzővel letettek valamit az asztalra az elmúlt évek alatt:
“[The Galaxy S5] has a long list of new records for best smartphone display performance including: Highest Brightness, Lowest Reflectance, Highest Color Accuracy, Infinite Contrast Ratio, Highest Contrast Rating in Ambient Light, and smallest Brightness Variation with Viewing Angle,” DisplayMate concludes. “The Galaxy S5 has raised the bar for top display performance up by another notch — an impressive achievement for OLED technology!”
-
tothmaxy182
őstag
Csak arról tudok véleményt alkotni, amit látok. én pedig a végleges terméket látom. Azok pedig copy munkák 90%-ban...
-
Syl
nagyúr
"1000x használhatóbb mint az a szerencsétlen Phablet felállás, ami most van többnyire."
Tudom, hogy mi van 4.2 óta, csak szerencsére nem vagyok arra kényszerítve. Tehát rendes Tablet UI-t használok. 4.2-tól Phablet UI van, ami külön szedi a navit és az értesítőt, fogadalmam sincs hogy mi értelme amúgy.
Nem kellenek hülye programok, hanem másik ROM és Tablet UI azt csá.iPad kevésbé problémás az arányai miatt és az 1db fizikai gomb miatt, de Samsungnál 1 fizikai és 2 kapacitív van. (sok szerencsét a véletlen nem megnyomáshoz.)
@kcsa: Válaszolhatsz is, az "újabb hülye troll" legyintés helyett.

Igen, a kapacitív gombok problémásak. Én SIII-on is sűrűn, akaratlanul megnyomtam a visszát, menüt

-
MuzikJunkie
aktív tag
Tableten nem zavar, hogy kijelzőn vannak a "gombok", de telefonnál már baromira.

Mondjuk így is előfordul (főleg reggel), hogy nyomkodom a kávát tableten és értetlenkedem, hogy miért nem történik semmi.
Samsungnál meg valahogy már megszoktam, hogy telefonosra veszik a figurát kapacitív és fizikai gombbal. Ha más gyártó is így tenne, akkor lehet azt írnám majmolják a Samut. Ja, a Hyundai tett...

-
vicze
félisten
>LOL, hát te se használtál még Tablet UI-s tabot... Egyesített értesítő és navigációs sáv kb. 10+pixelt vesz el
Ez így nem teljesen igaz. 4.2-től külön szedték a navigációs és az értesítő sávot. Egy álló tableten még annyira nem is zavaró, de egy nagy, fekvő kialakításún már nagyon.
Volt
- Galaxy Tab 8.9-em. Fekvő, egyesített alsó sávval, nagyon praktikus és jól használható.
- Nexus 7-em. Álló, külön felső és külön alsó sávval. Piszok sok helyet elfoglalt. Olyan appokat, launchereket használtam amivel egy mozdulattal el lehetett tüntetni az alsó navigációs sávot és két-három ujjal lehet taskot váltani ([link])
Van
- Nagy iPad-em. Álló, alul fizikai gombbal. Mégis 90%-ban fektetve használom és baromira nem probléma hogy ott a fizikai gomb. Feloldáshoz nem kell keresgélnem a power-t a cucc szélén/élén."1000x használhatóbb mint az a szerencsétlen Phablet felállás, ami most van többnyire."
Tudom, hogy mi van 4.2 óta, csak szerencsére nem vagyok arra kényszerítve. Tehát rendes Tablet UI-t használok. 4.2-tól Phablet UI van, ami külön szedi a navit és az értesítőt, fogadalmam sincs hogy mi értelme amúgy.
Nem kellenek hülye programok, hanem másik ROM és Tablet UI azt csá.iPad kevésbé problémás az arányai miatt és az 1db fizikai gomb miatt, de Samsungnál 1 fizikai és 2 kapacitív van. (sok szerencsét a véletlen nem megnyomáshoz.)
@kcsa: Válaszolhatsz is, az "újabb hülye troll" legyintés helyett.

-
1697
tag
Én tervezőmérnökként dolgozom. Sokszor elkalandoznak a gondolataim, hogy milyen jó lenne konstruktőrként, vagy dizájnerként a Samsungnál dolgozni. A jelenlegi munkahelyemen megkövetelik, hogy mindig, minden körülmények között a maximumot nyújtsam, különben túlóra, leb.szás, stb. Itt teljesítenem kell, kreatívnak kell lennem. Bezzeg ha a Samsungnál dolgoznék...
Dobj be egy önéletrajzot hozzájuk-)) Ha ilyen véleménnyel vagy róluk a következő világ szabadalmat Te kreálnád náluk tuti....hajrá...
-
Syl
nagyúr
LOL, hát te se használtál még Tablet UI-s tabot... Egyesített értesítő és navigációs sáv kb. 10+pixelt vesz el, mint ha csak értesítő sáv lenne és kb. 1000x használhatóbb mint az a szerencsétlen Phablet felállás ami most van többnyire.
Nagyon ***** jók azok a gombok mikor 90%-ban állítva tartom azt a 10"-os tabletet és ott nyomogatod állandóan azokat a fosokat. Ergonómia = 0.Ezek a költői túlzások meg nevetségesek. Mit foglal el a kijelzőből? Mit vesztesz 30pixelel? Ezt még senki se tudta megmagyarázni. Windowson számodra a task bar is elveszi az értékes kijelző területet?
Ez nem elvárás kérdése, hanem ergonómiáé, és a fix gombok, ebből a szempontból kritikán aluliak...>LOL, hát te se használtál még Tablet UI-s tabot... Egyesített értesítő és navigációs sáv kb. 10+pixelt vesz el
Ez így nem teljesen igaz. 4.2-től külön szedték a navigációs és az értesítő sávot. Egy álló tableten még annyira nem is zavaró, de egy nagy, fekvő kialakításún már nagyon.
Volt
- Galaxy Tab 8.9-em. Fekvő, egyesített alsó sávval, nagyon praktikus és jól használható.
- Nexus 7-em. Álló, külön felső és külön alsó sávval. Piszok sok helyet elfoglalt. Olyan appokat, launchereket használtam amivel egy mozdulattal el lehetett tüntetni az alsó navigációs sávot és két-három ujjal lehet taskot váltani ([link])
Van
- Nagy iPad-em. Álló, alul fizikai gombbal. Mégis 90%-ban fektetve használom és baromira nem probléma hogy ott a fizikai gomb. Feloldáshoz nem kell keresgélnem a power-t a cucc szélén/élén. -
kcsa
veterán
LOL, hát te se használtál még Tablet UI-s tabot... Egyesített értesítő és navigációs sáv kb. 10+pixelt vesz el, mint ha csak értesítő sáv lenne és kb. 1000x használhatóbb mint az a szerencsétlen Phablet felállás ami most van többnyire.
Nagyon ***** jók azok a gombok mikor 90%-ban állítva tartom azt a 10"-os tabletet és ott nyomogatod állandóan azokat a fosokat. Ergonómia = 0.Ezek a költői túlzások meg nevetségesek. Mit foglal el a kijelzőből? Mit vesztesz 30pixelel? Ezt még senki se tudta megmagyarázni. Windowson számodra a task bar is elveszi az értékes kijelző területet?
Ez nem elvárás kérdése, hanem ergonómiáé, és a fix gombok, ebből a szempontból kritikán aluliak...több kávét már ne igyál ma.
-
joey04
titán
Én tervezőmérnökként dolgozom. Sokszor elkalandoznak a gondolataim, hogy milyen jó lenne konstruktőrként, vagy dizájnerként a Samsungnál dolgozni. A jelenlegi munkahelyemen megkövetelik, hogy mindig, minden körülmények között a maximumot nyújtsam, különben túlóra, leb.szás, stb. Itt teljesítenem kell, kreatívnak kell lennem. Bezzeg ha a Samsungnál dolgoznék...

-
RaveForce
veterán
Én tervezőmérnökként dolgozom. Sokszor elkalandoznak a gondolataim, hogy milyen jó lenne konstruktőrként, vagy dizájnerként a Samsungnál dolgozni. A jelenlegi munkahelyemen megkövetelik, hogy mindig, minden körülmények között a maximumot nyújtsam, különben túlóra, leb.szás, stb. Itt teljesítenem kell, kreatívnak kell lennem. Bezzeg ha a Samsungnál dolgoznék...
A jelenlegi munkahelyemen megkövetelik, hogy mindig, minden körülmények között a maximumot nyújtsam, különben túlóra, leb.szás, stb. Itt teljesítenem kell, kreatívnak kell lennem. Bezzeg ha a Samsungnál dolgoznék...
látszik h lövésed sincs mi megy a samsungon belül...
-
vicze
félisten
LOL, hát te se használtál még Tablet UI-s tabot... Egyesített értesítő és navigációs sáv kb. 10+pixelt vesz el, mint ha csak értesítő sáv lenne és kb. 1000x használhatóbb mint az a szerencsétlen Phablet felállás ami most van többnyire.
Nagyon ***** jók azok a gombok mikor 90%-ban állítva tartom azt a 10"-os tabletet és ott nyomogatod állandóan azokat a fosokat. Ergonómia = 0.Ezek a költői túlzások meg nevetségesek. Mit foglal el a kijelzőből? Mit vesztesz 30pixelel? Ezt még senki se tudta megmagyarázni. Windowson számodra a task bar is elveszi az értékes kijelző területet?
Ez nem elvárás kérdése, hanem ergonómiáé, és a fix gombok, ebből a szempontból kritikán aluliak... -
Dr. X
aktív tag
-
Lambach
tag
-
wertigo1984
őstag
7 colos telefont! 7 colos telef... inkabb 8 colos telefont belole!

-
Tom1939
őstag
Én is ettől tartok. Én szeretem az amoledet, és cserélném erre a 7.7-em. De ha ez csak a 8,4 pro plusz amoled akkor vacak lesz az akkuidő... Azért jó lenne ha aránylag gyorsan kiderülne, mert centikre voltam attól hogy note 3-ra cseréljem 7.7 + butatelefon kombinációm (se jó 7.7 utód se semmi normális butatelefon okból).
-
kcsa
veterán
-
tothmaxy182
őstag
Én tervezőmérnökként dolgozom. Sokszor elkalandoznak a gondolataim, hogy milyen jó lenne konstruktőrként, vagy dizájnerként a Samsungnál dolgozni. A jelenlegi munkahelyemen megkövetelik, hogy mindig, minden körülmények között a maximumot nyújtsam, különben túlóra, leb.szás, stb. Itt teljesítenem kell, kreatívnak kell lennem. Bezzeg ha a Samsungnál dolgoznék...
-
vicze
félisten
Állítólag kap ujjlenyomat olvasót is a szerencsétlen gombba egyéb extraként.
Esküszöm ha nem lenne rajta gomb még az ára se érdekelne, az OLED panel megér annyit, de így grrrr.
-
tjb007
nagyúr
Samsung Galaxy TabPRO + AMOLED panel = Samsung Galaxy Tab S
Jól csinálja a Samsung, legalább nem szakadnak meg a munkában a mérnökei![;]](//cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)
-
vicze
félisten
Ó ha lehagynák azokat a mocskos gombokat...
(Nagy sóhaj...)
Új hozzászólás Aktív témák
-
Fórumok
Mobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokPROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokLOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
- Nagyobb kijelzőt kap a Xiaomi 18 Pro - hátul
- Rap, Hip-hop 90'
- Búcsúzóul itt a fekete Apple Vision Pro
- AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
- Vezeték nélküli fejhallgatók
- E-book olvasók
- Kínai és egyéb olcsó órák topikja
- Nvidia GPU-k jövője - amit tudni vélünk
- exHWSW - Értünk mindenhez IS
- Autós topik
- További aktív témák...
- Dell Optiplex/Precision MT/SFF 3430, 3050, 3060, 3070, 3080, 5060, 7060/7.-8.-9.gen/SZÁMLA-GARANCIA
- Macbook Magsafe 2 60W Budapest,/MPL/Foxpost
- Telefon felvásárlás!! Samsung Galaxy S25, Samsung Galaxy S25 Plus, Samsung Galaxy S25 Ultra
- Honor X7b / 6/128GB / Kártyafüggetlen / 12Hó Garancia
- 1000W Lian Li SP1000P SFX 80+Platinum ATX 3.1 tápegység akciós áron eladó!
Állásajánlatok
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft.
Város: Budapest
Cég: aiMotive Kft.
Város: Budapest

(Nagy sóhaj...)

![;]](http://cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)








