Hirdetés
- Samsung Galaxy A56 - megbízható középszerűség
- Milyen okostelefont vegyek?
- Xiaomi 15T - reakció nélkül nincs egyensúly
- Google Pixel topik
- Fotók, videók mobillal
- iPhone topik
- Telekom mobilszolgáltatások
- Azonnali mobilos kérdések órája
- 25 napos üzemidőt és szuperfényes kijelzőt ígér a Vivo okosórája
- Honor Magic5 Pro - kamerák bűvöletében
-
Fórumok
Mobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokPROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokLOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
Új hozzászólás Aktív témák
-
HUTCHDB
nagyúr
-
llaszlo
veterán
Honnét lehet leszedni módosított Google Camera appot, ami jó Android 7-re és MIUI-ra?
Az alapban nincs HDR mód, meg a slow motion is lefagy. -
Wajk
addikt
-
#16820480
törölt tag
-
Wajk
addikt
Mégis miért? A kamera hardvert készen kapják beépíthető elemként a gyártók, és a legtöbb zászlóshajó ugyanazt az érzékelőt használja (vagy nagyon hasonlót). Lényeges eltérések szoftveres téren vannak, mégpedig a képfeldolgozó algoritmusban. Ezért az egyik legjobb képeket készítő telefon a Pixel, mert ott nagyon erős a szoftveres oldal. De itt egy extrém példa a képfeldolgozás fontosságára.
A Gcam szinte bármilyen telefonon jobb képeket fog csinálni, mint a gyári app. Ez már majdnem azzal van egy szinten, hogy 'milyen jó telefon, ha legyalulom róla a gyári rendszert és felteszek egy normális ROM-ot'
ha elolvasod mire reagáltam, akkor pont ezt mondom én is...

-
hmb
aktív tag
-
#16820480
törölt tag
Mégis miért? A kamera hardvert készen kapják beépíthető elemként a gyártók, és a legtöbb zászlóshajó ugyanazt az érzékelőt használja (vagy nagyon hasonlót). Lényeges eltérések szoftveres téren vannak, mégpedig a képfeldolgozó algoritmusban. Ezért az egyik legjobb képeket készítő telefon a Pixel, mert ott nagyon erős a szoftveres oldal. De itt egy extrém példa a képfeldolgozás fontosságára.
A Gcam szinte bármilyen telefonon jobb képeket fog csinálni, mint a gyári app. Ez már majdnem azzal van egy szinten, hogy 'milyen jó telefon, ha legyalulom róla a gyári rendszert és felteszek egy normális ROM-ot'
-
Graphics
Jómunkásember
-
doki13
aktív tag
Mi mix2 s eleg korrekt lett .
-
Wajk
addikt
-
doki13
aktív tag
Mi mix 2 s eleg korrekt telefon lett...es az ara is korrekt. Ha lehetne kapni itthon,asszem tarolna..
-
atike
nagyúr
-
#16820480
törölt tag
Ugye ott voltal te is, vagyis tudod mitt kellene visszaadnia a kepeknek?
Ha magaban a xiaomi kepeit tettem volna be, egybol ozonlenek a negativ jelzok, de igy lathato, hogy egy masik csucsmobil ugyanakkor, ugyanott hogy teljesit.
A belenagyitott (kivagott) reszleted, amit ide betettel, egy koromsotet fenyviszonynal kb 40 meterre levo erossen megvilagitott marvany szobort ad vissza.
Kivancsi vagyok, hogy milyen mobil bir el ezzel, de gondolom neked ilyen van, bar ketlem, es szivesen tesztbe megyek (viszem) a keszulekemet, nezzuk meg egymas mellett mit tudnak.No akkor csak par cafolat az allitasoddal szemben az ejszaka keszult egyeb kepeknel:
A hotel teglait, fakat, a kornyezo kozlekedesi is informacios tablakat kell megnezni es egyergelmuen mutatjak a kulonbseget.
Ha gondolod, es nem latod a fatol az erdot, en is beteszem ide kivagva, kinagyitva, mar ha van ertelme...mert ugylatom tovabbra is blamalni kell a saomit.
A benzinkutas, (spar felirat, piros felsos benzinkutas) kis utcai reszletet (fak, tablak, hazak) mutato, a fentiekben jelzett totem szeru szobor kozelebbi kepe is KATEGORIAKKAL jobb a xiaominal, nem beszelve a konditerem, es kornyezetet mutato ejszakai kepeknel. Csak egy pelda a libafos szinu auto rendszama, ami szinten igen messze van a fenykepezotol (kb 20 meter) olvashatatlan a samsung csucsmodellenel.De ugye a lenyeg tovabbra is kimaradt, vagyis a kamerakiralynak kikialtott samsung note 8 NAGYSAGRENDEKKEL rosszabb kepeket keszit.
Lehet ezt magyarazni, hogy egyik sem jobb, de amugy megis szarabb szerinted a xiaomi, nekem kalibralt, nagy meretu fotos monitoron nem ez jon vissza, hanem az, hogy amugy ketsege sem lehet senkinek abban, hogy az elozo ev egyik top modelle (mobilkamera fronton is) joval gyengebb, foleg az igert esti kepalkotasnal.A hTc U 11 plus-szal is keszitettem tesztkent par kepet, az jobb kepet csinal, ezt elismerem.
Note 8-on is Gcam-et használtál?
-
HUTCHDB
nagyúr
Ha szerinted ezek a képek prímák, akkor tényleg felesleges egy szót is tovább diskurálnunk

A Note8-al készült képeknél elvesznek a részletek a sötétségben, a Xiaomival készült képen meg mintha egy fehér fátyol lebegne a szobor körül.
Mindkét kép természetellenes színű (látszik, hogy a szoftver próbálja "kitalálni", hogy mit akartál lefényképezni), a Xiaomival készült kép szemcsés, mert a gép az ISO-t az egekbe húzta fel. A Note8 képén nincs kontraszt, mindent szürkésbarna napszemüvegen keresztül mutat

Ez a két kép ékesen cáfolja az állításodat, hogy a Xiaomi kevés fényben nagyságrendekkel jobb képet készít!
Ugye ott voltal te is, vagyis tudod mitt kellene visszaadnia a kepeknek?
Ha magaban a xiaomi kepeit tettem volna be, egybol ozonlenek a negativ jelzok, de igy lathato, hogy egy masik csucsmobil ugyanakkor, ugyanott hogy teljesit.
A belenagyitott (kivagott) reszleted, amit ide betettel, egy koromsotet fenyviszonynal kb 40 meterre levo erossen megvilagitott marvany szobort ad vissza.
Kivancsi vagyok, hogy milyen mobil bir el ezzel, de gondolom neked ilyen van, bar ketlem, es szivesen tesztbe megyek (viszem) a keszulekemet, nezzuk meg egymas mellett mit tudnak.No akkor csak par cafolat az allitasoddal szemben az ejszaka keszult egyeb kepeknel:
A hotel teglait, fakat, a kornyezo kozlekedesi is informacios tablakat kell megnezni es egyergelmuen mutatjak a kulonbseget.
Ha gondolod, es nem latod a fatol az erdot, en is beteszem ide kivagva, kinagyitva, mar ha van ertelme...mert ugylatom tovabbra is blamalni kell a saomit.
A benzinkutas, (spar felirat, piros felsos benzinkutas) kis utcai reszletet (fak, tablak, hazak) mutato, a fentiekben jelzett totem szeru szobor kozelebbi kepe is KATEGORIAKKAL jobb a xiaominal, nem beszelve a konditerem, es kornyezetet mutato ejszakai kepeknel. Csak egy pelda a libafos szinu auto rendszama, ami szinten igen messze van a fenykepezotol (kb 20 meter) olvashatatlan a samsung csucsmodellenel.De ugye a lenyeg tovabbra is kimaradt, vagyis a kamerakiralynak kikialtott samsung note 8 NAGYSAGRENDEKKEL rosszabb kepeket keszit.
Lehet ezt magyarazni, hogy egyik sem jobb, de amugy megis szarabb szerinted a xiaomi, nekem kalibralt, nagy meretu fotos monitoron nem ez jon vissza, hanem az, hogy amugy ketsege sem lehet senkinek abban, hogy az elozo ev egyik top modelle (mobilkamera fronton is) joval gyengebb, foleg az igert esti kepalkotasnal.A hTc U 11 plus-szal is keszitettem tesztkent par kepet, az jobb kepet csinal, ezt elismerem.
-
Szabcsizz
őstag
Ezt te hogyan allapitottad meg, hogy huawei telefonnal lettek keszitve a kepek?
Miert kell ketelkedni abban amit leirtam?
A teszt alany, ahogy irtam egy xiaomi mi mix 2 es egy note 8 volt.
A camera szoftver a google camera app, ami a beallitasokban nexus 6-ra volt allitva (ami ugye huawei gyartmany) innen szarmazik az exif adat, ami jelen esetben felrevezeto.
De a kepekkel kapcsolatban senkinek nincs velemenye?
A nagy hiru, es agyonmagasztalt note 8, egy tesztekben maximalisan leblamalt, lehuzott xiaomihoz kepest milyen kepeket keszitett?"A camera szoftver a google camera app"-és innentől már hiteltelen az egész..
-
Juhaszatti
addikt
Ha nem latod a kulonbseget, akkor felesleges egy szot is tovabb diskuralnunk...a masik dolog, ezek a kepek igen is primak, csak a szandekos kotozkodesedet olvasom ki a soraidbol.
Ha azt hallod, hogy samsung telefon, akkor mi jut eszedbe annak fenykepezesi kepessegerol?
Es ha ezt hallod, hogy saomi, akkor?
Na ezt a demagogiat (reklamok, elfogult tesztek, stb) erdemes atgondolni, atertekelni.(#47) Danny365!
Olvasd el ennek a topiknak a 3. hozzaszolasat!Van különbség a kettő között, elég nagy. De mindkettő borzalmas, és egyik sem nagyságrendekkel jobb a másiknál. A különbséget az adja, hogy mások a hibái a 2 képnek, más paraméterekben vérzik el a 2 telefon.
-
Donki Hóte
veterán
Ha nem latod a kulonbseget, akkor felesleges egy szot is tovabb diskuralnunk...a masik dolog, ezek a kepek igen is primak, csak a szandekos kotozkodesedet olvasom ki a soraidbol.
Ha azt hallod, hogy samsung telefon, akkor mi jut eszedbe annak fenykepezesi kepessegerol?
Es ha ezt hallod, hogy saomi, akkor?
Na ezt a demagogiat (reklamok, elfogult tesztek, stb) erdemes atgondolni, atertekelni.(#47) Danny365!
Olvasd el ennek a topiknak a 3. hozzaszolasat!Ha szerinted ezek a képek prímák, akkor tényleg felesleges egy szót is tovább diskurálnunk

A Note8-al készült képeknél elvesznek a részletek a sötétségben, a Xiaomival készült képen meg mintha egy fehér fátyol lebegne a szobor körül.
Mindkét kép természetellenes színű (látszik, hogy a szoftver próbálja "kitalálni", hogy mit akartál lefényképezni), a Xiaomival készült kép szemcsés, mert a gép az ISO-t az egekbe húzta fel. A Note8 képén nincs kontraszt, mindent szürkésbarna napszemüvegen keresztül mutat

Ez a két kép ékesen cáfolja az állításodat, hogy a Xiaomi kevés fényben nagyságrendekkel jobb képet készít!
-
HUTCHDB
nagyúr
Egy biztos, a samsung note 8-cat biztosan veri szinte minden szituacioban, de kategoriakkal jobb ejszakai kepeket keszit egy mi mix2!
Az első kérdés: melyik képed készült a Samsung Note8 és melyik képed készült a
Huawei/Xiaomi Mi Mix2 telefonnal?A második kérdés: melyik kép a jobb?
A harmadik kérdés: ha mindkét kép egyformán rossz, akkor miért is mondod, hogy kategóriákkal jobb képet készít a Xiaomi telefon

Ha nem latod a kulonbseget, akkor felesleges egy szot is tovabb diskuralnunk...a masik dolog, ezek a kepek igen is primak, csak a szandekos kotozkodesedet olvasom ki a soraidbol.
Ha azt hallod, hogy samsung telefon, akkor mi jut eszedbe annak fenykepezesi kepessegerol?
Es ha ezt hallod, hogy saomi, akkor?
Na ezt a demagogiat (reklamok, elfogult tesztek, stb) erdemes atgondolni, atertekelni.(#47) Danny365!
Olvasd el ennek a topiknak a 3. hozzaszolasat! -
Graphics
Jómunkásember
Egy biztos, a samsung note 8-cat biztosan veri szinte minden szituacioban, de kategoriakkal jobb ejszakai kepeket keszit egy mi mix2!
Az első kérdés: melyik képed készült a Samsung Note8 és melyik képed készült a
Huawei/Xiaomi Mi Mix2 telefonnal?A második kérdés: melyik kép a jobb?
A harmadik kérdés: ha mindkét kép egyformán rossz, akkor miért is mondod, hogy kategóriákkal jobb képet készít a Xiaomi telefon

Mindegyik képnél ott van az Exif infó. Lesd meg.
-
Donki Hóte
veterán
Harmat gyenge a csucskategoriaban?
Talan volt egyszerre xiaomi csucskategorias telefonod es mas marka csucsa?
Mert nekem volt note 8 es Mi Mix 2 parhuzamosan.
Egy biztos, a samsung note 8-cat biztosan veri szinte minden szituacioban, de kategoriakkal jobb ejszakai kepeket keszit egy mi mix2!Egy biztos, a samsung note 8-cat biztosan veri szinte minden szituacioban, de kategoriakkal jobb ejszakai kepeket keszit egy mi mix2!
Az első kérdés: melyik képed készült a Samsung Note8 és melyik képed készült a
Huawei/Xiaomi Mi Mix2 telefonnal?A második kérdés: melyik kép a jobb?
A harmadik kérdés: ha mindkét kép egyformán rossz, akkor miért is mondod, hogy kategóriákkal jobb képet készít a Xiaomi telefon

-
Donki Hóte
veterán
Ezt te hogyan allapitottad meg, hogy huawei telefonnal lettek keszitve a kepek?
Miert kell ketelkedni abban amit leirtam?
A teszt alany, ahogy irtam egy xiaomi mi mix 2 es egy note 8 volt.
A camera szoftver a google camera app, ami a beallitasokban nexus 6-ra volt allitva (ami ugye huawei gyartmany) innen szarmazik az exif adat, ami jelen esetben felrevezeto.
De a kepekkel kapcsolatban senkinek nincs velemenye?
A nagy hiru, es agyonmagasztalt note 8, egy tesztekben maximalisan leblamalt, lehuzott xiaomihoz kepest milyen kepeket keszitett?Hiszek neked, de objektíven nézve ha bármilyen szoftver, vagy a felhasználó átírja az EXIF adatokat, akkor az egész teszt hitelessége megkérdőjelezhető, ugyanis hol a garancia arra, hogy csakis azok az adatok, információk kerültek átírásra

-
Danny365
őstag
Ezt te hogyan allapitottad meg, hogy huawei telefonnal lettek keszitve a kepek?
Miert kell ketelkedni abban amit leirtam?
A teszt alany, ahogy irtam egy xiaomi mi mix 2 es egy note 8 volt.
A camera szoftver a google camera app, ami a beallitasokban nexus 6-ra volt allitva (ami ugye huawei gyartmany) innen szarmazik az exif adat, ami jelen esetben felrevezeto.
De a kepekkel kapcsolatban senkinek nincs velemenye?
A nagy hiru, es agyonmagasztalt note 8, egy tesztekben maximalisan leblamalt, lehuzott xiaomihoz kepest milyen kepeket keszitett?Ha Gcam-et használtál, akkor viszont teljesen felesleges fényezni a Xiaomit, mert 0 credit jár nekik ezekért a képekért.
-
Graphics
Jómunkásember
Ezt te hogyan allapitottad meg, hogy huawei telefonnal lettek keszitve a kepek?
Miert kell ketelkedni abban amit leirtam?
A teszt alany, ahogy irtam egy xiaomi mi mix 2 es egy note 8 volt.
A camera szoftver a google camera app, ami a beallitasokban nexus 6-ra volt allitva (ami ugye huawei gyartmany) innen szarmazik az exif adat, ami jelen esetben felrevezeto.
De a kepekkel kapcsolatban senkinek nincs velemenye?
A nagy hiru, es agyonmagasztalt note 8, egy tesztekben maximalisan leblamalt, lehuzott xiaomihoz kepest milyen kepeket keszitett?Pár képnél az van odaírva, hogy Huawei Mix 2.
-
HUTCHDB
nagyúr
A berakott linkeden egy Huawei telefonnal és egy Note8 telefonnal készült képek vannak összehasonlítva

Ezt te hogyan allapitottad meg, hogy huawei telefonnal lettek keszitve a kepek?
Miert kell ketelkedni abban amit leirtam?
A teszt alany, ahogy irtam egy xiaomi mi mix 2 es egy note 8 volt.
A camera szoftver a google camera app, ami a beallitasokban nexus 6-ra volt allitva (ami ugye huawei gyartmany) innen szarmazik az exif adat, ami jelen esetben felrevezeto.
De a kepekkel kapcsolatban senkinek nincs velemenye?
A nagy hiru, es agyonmagasztalt note 8, egy tesztekben maximalisan leblamalt, lehuzott xiaomihoz kepest milyen kepeket keszitett? -
Donki Hóte
veterán
Harmat gyenge a csucskategoriaban?
Talan volt egyszerre xiaomi csucskategorias telefonod es mas marka csucsa?
Mert nekem volt note 8 es Mi Mix 2 parhuzamosan.
Egy biztos, a samsung note 8-cat biztosan veri szinte minden szituacioban, de kategoriakkal jobb ejszakai kepeket keszit egy mi mix2!A berakott linkeden egy Huawei telefonnal és egy Note8 telefonnal készült képek vannak összehasonlítva

-
enginev3.0
félisten
Harmat gyenge a csucskategoriaban?
Talan volt egyszerre xiaomi csucskategorias telefonod es mas marka csucsa?
Mert nekem volt note 8 es Mi Mix 2 parhuzamosan.
Egy biztos, a samsung note 8-cat biztosan veri szinte minden szituacioban, de kategoriakkal jobb ejszakai kepeket keszit egy mi mix2!Igen, volt egy mi5-öm, ami az S7 edge közelébe se ért éjszaka
és az Mi6 semÖrülök hogy a mi mix2-re végre tudott valamit alkotni a gyártó, de azért még ne vágjuk magunkat földhöz, százból 1
-
HUTCHDB
nagyúr
Csúcskategóriában is elég harmat gyengék éjszaka a többi gyártóhoz képest
Harmat gyenge a csucskategoriaban?
Talan volt egyszerre xiaomi csucskategorias telefonod es mas marka csucsa?
Mert nekem volt note 8 es Mi Mix 2 parhuzamosan.
Egy biztos, a samsung note 8-cat biztosan veri szinte minden szituacioban, de kategoriakkal jobb ejszakai kepeket keszit egy mi mix2! -
Danny365
őstag
-
fuze
őstag
Ez tök jó hír. Az utóbbi időben tényleg sokat fejlődtek a kameráik. Bár az elég furcsa számomra, hogy a Redmi note 5 jobb fotókat és stabilabb videókat készít mint a MIX 2S. Pedig az utóbbit szerettem volna megvenni. Talán annyival tud többet, hogy éjszaka nem annyira zajosak a képek, de minden más tekintetben jobb választás a Note 5. Remélem ez a jövőben változni fog. Jó lenne végre egy csúcsteló ami igazán megéri a pénzét.
-
enginev3.0
félisten
Végre egyik telefonjuk gyengébb fényviszonyok között nem olyan képet csinál mintha egy alkoholista 5 másodperces záridővel akarna fényképezni?
és hozzátenném, hogyha kamera téren feljönne a Xiaomi, akkor váltanék is rájuk újra
-
atike
nagyúr
Azthittem saomi fikazasbol mondod, ne haragudj

De akkor ugy tunik csak az oldal maga nem tetszik.Sokáig nem voltak eredeti felbontáson elérhetőek a tesztképek - mára már legalább ezt javították... De a pontozás...
Az egy fekete lyuk. Finoman szólva is érdekes, mint ahogy azt más is jelezte már itt (és amúgy máshol is).... -
GoldhandRent
őstag
-
atike
nagyúr
P20-nal se jon ki.
...meg a telefonok nagy százalékánál sem....
-
GoldhandRent
őstag
-
atike
nagyúr
Annyira fontos, hogy az összesített pontszám magasabb lesz, mint bármelyik elért részpontszám...
És ráadásnak az autófókuszon kívül nincs is olyan hűde magas pontszám az értékelésben... 
-
GoldhandRent
őstag
BTW note3-ra a release ota nemvjott ki uj stabil rom, az enyemen szikrit edisun fut jelenleg. BL nyitas nelkul nem tudnam frissiteni, ilyenekkel meg most nem is szeretnek foglalkozni.. egyebkent igy is hasznalhato, sot... Gyari alkalmazasfrissitesek folyamatosan erkeznek, szval azzal nincs problema. Hala istennek a gyari kamera szoftverben van kezi mod, ugyhogy kicsit tobb odafigyelessel (helyes beallitasok, keves feny eseten stabil kezek vagy allvany) remek kepeket lehet vele kesziteni.
-
INGJOKE
veterán
Ha így lenne akkor ők lennének a legnagyobb királyok... mindenkit le tudnak húzni zsével...

-
enginev3.0
félisten
-
joey04
titán
Ennek az oldalnak az értékelési mindig nevetségesek. Valahogy szinte mindig az éppen aktuális csúcsmodell a legjobb, amit még soha nem láttak, bla, bla. Vélhetőleg az összes gyártó pénzeli őket, kivétel nélkül.
-
INGJOKE
veterán
-
GoldhandRent
őstag
Top10-ben benne van(volt?) a Note3.
Remelhetoleg nem csak a kovetkezo keszulekek kamerarendszerevel fog foglalkozni ez a csapat, hanem az eddigi keszulekek jo rendszeret tovabb javitani egy hasznalhato szoftverrel.. ahogy mar tobben irtak, camera2api-val sokkal jobb kepeket keszit az osszes xiaomi, mint a gyari appal...
Osszeeskuveselmelet: ON - valakiknek nem erne meg, hogy 100k alatti keszulekek u.olyan kepeket keszitsenek, mint a 200k koruliek.![;]](//cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)
-
atike
nagyúr
"A kamerás képességekről egyelőre viszont még nem nyilatkoznánk."
Tisztelem és becsülöm a Mobilarena tesztelő csapatát, de ha a fényképezőgépek és mobilkamerák tesztelésére szakosodott weboldal, a dxomark szerint Mi Mix 2S 97 pontot kapott (ugyanannyit, mint a Apple iPhone X), akkor nem hiszem, hogy a Mobilarena ne azt hozná ki, hogy irgalmatlanul jó kamera van a Xiaomi Mi Mix 2S mobilban

-
Graphics
Jómunkásember
-
hmb
aktív tag
Rájuk fér, bár mindig úgy reklámoztak minden kamerát mintha megváltó lenne, de egyik telefonjuk sem ér fel a nagyobb gyártók csúcskategóriás kameráival
Azert van a mi mix 2s a dxomark tesztjeben az apple x elott mert szar mi?
-
Donki Hóte
veterán
"A kamerás képességekről egyelőre viszont még nem nyilatkoznánk."
Tisztelem és becsülöm a Mobilarena tesztelő csapatát, de ha a fényképezőgépek és mobilkamerák tesztelésére szakosodott weboldal, a dxomark szerint Mi Mix 2S 97 pontot kapott (ugyanannyit, mint a Apple iPhone X), akkor nem hiszem, hogy a Mobilarena ne azt hozná ki, hogy irgalmatlanul jó kamera van a Xiaomi Mi Mix 2S mobilban

-
atike
nagyúr
Remélhetőleg lesz látható eredménye is - nem csak papíron lesz jól hangzó, hogy "kamerás szekciónk is van ám"....

-
Viktor0610
MODERÁTOR
-
aelod
veterán
Az nem elég, hogy mondjuk egy Redmi készüléken a gyárinál jobb képeket csinálj. Build.prop-ban bek ell illeszteni a camera 2 API részt és utána a google camerával máris jobb képeket csinálsz mint a gyárival

-
joey04
titán
Rájuk is fér nagyon, bár biztos kell 1-2 év mire beérnek a fejlesztések.
-
#29263560
törölt tag
Csúcskategóriában is elég harmat gyengék éjszaka a többi gyártóhoz képest
Azèrt a Mi Note 3 nem szerepelt rosszul 93 vagy 97? pontot kapott.
-
INGJOKE
veterán
Biztos már előtte is náluk volt... Meg már kedd van szóval több mint 36 órája van náluk... a munka nemesít... én is azért olvasgatok a munkahelyemen...

-
Graphics
Jómunkásember
Fejlődhetnének, mert a 40-50 ezres kategóriában nem szerepelnek olyan jól, mint más gyártók 100000-300000 forintos készülékei!

VAN hova fejlődniük!!!!444!![;]](//cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)
Nem igaz, szerintem a 25 ezres kategóriában is elvárható már, hogy 3-4 lencse legyen, és kiváló DSLR szintű képeket készítsen, ennél vékonyabb készülékházzal, de 6000-es aksival...
![;]](//cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)
-
Viktor0610
MODERÁTOR
Csúcskategóriában is elég harmat gyengék éjszaka a többi gyártóhoz képest
eZT MONDOM!

-
enginev3.0
félisten
Fejlődhetnének, mert a 40-50 ezres kategóriában nem szerepelnek olyan jól, mint más gyártók 100000-300000 forintos készülékei!

VAN hova fejlődniük!!!!444!![;]](//cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)
Csúcskategóriában is elég harmat gyengék éjszaka a többi gyártóhoz képest
-
Viktor0610
MODERÁTOR
Fejlődhetnének, mert a 40-50 ezres kategóriában nem szerepelnek olyan jól, mint más gyártók 100000-300000 forintos készülékei!

VAN hova fejlődniük!!!!444!![;]](//cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)
-
Csapoati
nagyúr
Na, 3-4 év után rájöttek?

-
Alarikman
senior tag
Nagyon jó, hogy ebben az irányban akarnak fejlődni! A legtöbb hiányosság a kamerás képességekben volt eddig is náluk. Nem csak hardveresen(Sony-t vagy Samsungot használjanak inkább), hanem a kamera szoftverén is tudnának reszelni sokat. A Mi A1 is sokszor választ rossz ISO-t(túl magas) vagy 1/15-ös záridőt, amivel rengeteg bemozdult kép keletkezik.
-
Graphics
Jómunkásember
Igen, mert ez úgy működik, mint a stratégiai játékokban, hogy fejlesztesz egy fotós divíziót, és onnantól hirtelen sokkal jobb lesz fotózásban minden

Náluk nagyobb cégeknek is időnként kihívás a fotós rész fejlesztése (Google, Samsung, Sony, Huawei...), nekik sem fog egyik pillanatról a másikra menni.
Mondtam én ilyet?
@INGJOKE: Vasárnap lett vége egy kiállításnak, ott volt kiállítva a készülék, szerinted 1 nap egy teszt megírása?

-
enginev3.0
félisten
A Mi8 meg úgy tűnik kap egy X fícsört...
Másik pletyka a Mi7-es helyett egyből a 8-as jön...
Az egész egy X lesz
-
Decske
senior tag
-
tixem
addikt
Ez a google camera app mit tud? Néztem play áruházban de nem találok ilyet.
-
Wajk
addikt
A Mi8 meg úgy tűnik kap egy X fícsört...
Másik pletyka a Mi7-es helyett egyből a 8-as jön...
-
INGJOKE
veterán
Ha már a birtokokban van a mi mix 2s, akkor miért nincs még kész a tesztje????

-
enginev3.0
félisten
Rájuk fér, bár mindig úgy reklámoztak minden kamerát mintha megváltó lenne, de egyik telefonjuk sem ér fel a nagyobb gyártók csúcskategóriás kameráival
-
#16820480
törölt tag
Igen, mert ez úgy működik, mint a stratégiai játékokban, hogy fejlesztesz egy fotós divíziót, és onnantól hirtelen sokkal jobb lesz fotózásban minden

Náluk nagyobb cégeknek is időnként kihívás a fotós rész fejlesztése (Google, Samsung, Sony, Huawei...), nekik sem fog egyik pillanatról a másikra menni.
-
HUTCHDB
nagyúr
Magaval a hardverrel nincs igazan baj, viszont a xiaomi szoftveresen altalaban elcseszi a kamera reszt.
Ha feltesszuk a google camera app-ot rogton lathato, hogy ezen a teruletenen is az egyik legjobb valasztas ez a marka. -
Graphics
Jómunkásember
Magyarán jöhet egy igazi fotós mobil?

-
Saccco
nagyúr
Akkor tarolni fognak, mindent.

Új hozzászólás Aktív témák
-
Fórumok
Mobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokPROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokLOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
- Samsung Galaxy A56 - megbízható középszerűség
- Telekom otthoni szolgáltatások (TV, internet, telefon)
- WordPress tartalom kezelő rendszer (CMS)
- Gurulunk, WAZE?!
- Robotporszívók
- Gothic Remake - Fókuszban a harcrendszer
- Mibe tegyem a megtakarításaimat?
- Kerékpárosok, bringások ide!
- Nem indul és mi a baja a gépemnek topik
- PH!otósok beszélgetős, offolós topikja
- További aktív témák...
- Iphone 14 Pro Max 128gb 81% aksi - Független KORREKT ÁRON
- Samsung Galaxy S23 128GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- Apple iPhone 15 Pro 128GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- Apple iPhone 15 Pro 128 GB Natural Titanium 1 év Garancia Beszámítás Házhozszállítás
- iPhone 17 Pro max 256GB gyári független 2027.12.22. Apple jótállás
- Samsung Galaxy S24 Ultra / 12/ 1TB / Kártyafüggetlen / 12HÓ Garancia
- 27% - GIGABYTE GeForce RTX 5070 Ti GAMING OC 16GB GDDR7 Videokártya
- AKCIÓ! Motorola Sound Flow XT2549-1 hangszóró hibátlan működéssel
- 261 - Lenovo LOQ (17IRX10) - Intel Core i7-14700HX, RTX 5070
- Bomba ár! Lenovo ThinkPad L390 Yoga I i5-8265U I 16GB I 256SSD I 13,3" FHD Touch I W11 I 6 hó gari
Állásajánlatok
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft.
Város: Budapest










![;]](http://cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)





